Kral Meyvesi ile kilolarınıza veda edin

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Yasemin tarafından 26 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kral meyvesi Liçi'yle kilolara veda

  Kilo vermek istiyorsanız Kral meyvesini mutlaka denemelisiniz.Kilo vermeye yarıyan ayrıca ödem atmanıza yardımcı olacak farklı bir tropkal meyve Kral meyvesi bir diğer ismi ise Liçi olarak biliniyor.

  Ayrıca Kral meyvesi Liçi, kanser ve kalp hastalıklarının yeni umudu oldu.Yapılan son çalışmalar liçinin hızlı kilo verme, ödem atma ve antioksidan özelliklerini ortaya koyuyor.Kral meyvesi Liçi Çin’in güneyindeki Hindiçin bölgesinde yetişiyor.

  Liçi’ tarih boyu kral meyvesi adıyla anılmıştır.Bu meyvenin yenilebilir beyaz kısmı bu kabuğun altında. İlk tattığınızda tadını biraz üzüme benzeteceğiniz liçi meyvesi nefis aroması ile damakta unutulmaz bir lezzet bırakıyor.Biliyormusunuz 200 gram liçi meyvesi 120 kaloridir. Yüksek oranda su içeren bu özel tropik meyve süper bir C vitamini ve potasyum kaynağıdır. Bunun dışında selenyum, kolin ve magnezyum içeriği yüksek olmasından dolayı metabolizma hızını arttırıcı etkisi olan özel bir meyvedir. İçerisinde zeytinyağının mucizesi oleik asit bulunur. Süper meyve liçi, bu sağlıklı yağ asidi çeşidini içerdiği için kalp hastaları için inanılmaz dengeli bir diyet olanağı yaratır. Liçi mucizesi bunlarla da sınırlı değil. Triptofan, lizin ve metiyonin gibi amino asitlerin de bulunması liçinin ayrıcalıklı meyve kategorisinde yer almasını sağlar.

  kral-meyvesi-lici.
   
Yükleniyor...
- Kral Meyvesi kilolarınıza Forum Tarih
Mayıs Kraliçesi Oyuncu Kadrosu Medya Bölümü 18 Mayıs 2016
Gecenin Kraliçesi dizisi ne zaman başlayacak? Medya Bölümü 24 Kasım 2015
Matematik ile ilgili fıkralar kısa komik Eğlence 4 Mayıs 2015
Padişah ile Kral arasındaki farklar nelerdir? Merak Ettiklerimiz 14 Aralık 2014