Konyada Ne Nerde Yenir..?

Konusu 'Ne Nerede ?' forumundadır ve Ezlem tarafından 16 Haziran 2009 başlatılmıştır.

1. Ezlem Üye

Konyada Ne Nerde Yenir?​

Olurda bir gün Konya ya yolunuz düşerse neyi nerde yemeli işte benim tercihlerim..Diğer konyalı arkadaşlarımında bu konudaki fikirlerini öğrenmek isterim tabi..:f196:

Konya diyince akla ilk gelen etliekmek.Ben size Havzan etli ekmegi öneririm..:f40:

Nasıl gidilir: Meram Yeni Yol Havzan Yol sapağından sol dönün 200 metre ileride sağda.

Eger ben hafif yerim hatta bir çorba yeter diyorsanız kesinlikle Zezem Çorba ya uğramalısınız.. 24 saat açık. Zemzemden yapılan şifalı çorba da var.Ben tuzlamasını öneririm gerçekten mükemmel.

Nasıl gidilir: Nalçacı Cd. Tanyeli Sit. Altı No:17/A Telefon: 0 332 236 7202

Farklı ve yöresel bir lezzet arıyorsanız önereceğim yer Tiritçi Mithat Evde hazırlanan tiritlerden çok farklı bir tat. Konya'da mutlaka tatmanız gereken bir lezzet.Yalnız bir hususu belirteyim Mithat Usta sadece tirit ikram eder.

Nasıl gidilir: Aziziye Camii civari, Mevlana'ya yakın.

Yine konyada meşhur bir lezzet Tandır kebabı(Konya kebabı) ve bunun için tek geçecegim adres Hacı Şükrü
    Hacı Şükrü, Konya’da 1907 den beri kebap yapan ünü yurtdışına çıkmış bir mekan. Servis 11:30- 15:00 arası yapılıyor, geç kalırsanız kebap bitiyor…

Nasıl Gidilir:Devri Cedid Mh. Cem Sultan CD. No: 23/A

Telefon: 0 (332) 352 76 23

Yemeğinizi yedikten sonra meram bağlarında konya manzaralı bir çay içmeden gitmemenizi öneririm ..:f40:

passer bunu beğendi.

2. GezgiN Üye

Cevap: Konyada Ne Nerde Yenir..?

gerçektende yörenizin güzel yemekleri var

3. ANANE Üye

ama bır konyalı olarak taaaa çoçuklugumdan beri etlıekmek vede peynırlı börekte kral ısım bolu lokantası küçük birşeye yaramaz gibi ufacık bır yer ama en meşhur konyada bolu lokantası konyaya gelenler bolu lokantasında etlıekmegı bır kez olsun yesınler yok olmaz dıyenlere ben ısmarlıycam havzan marka yaptı adı var eskı havzan etlıekmek degıl artık dıger lerıne katılıyorum ezlem sagol paylaşım ıcın teşekkürler:f40:

bolu lokantası mevlana cıvarında eskı sümerbank karşı köşesi:f30:

passer bunu beğendi.
  4. passer Üye

Teşekkürler inş. Konyamıza yolum düşer ..:f66:Bütün güzelliklerini gezip gördükten sonra mamaların tadına da bakarız burdan da notumuzu yazarız:):)

5. Ezlem Üye

Teşekkürler Huriş teyzeciğim bolu lokantasını hiç duymamıştım ilk fırsatta gideceğimm..:f40:

Yadaa yokkk olmaz diyorumm ee ne zaman ısmarlıyacaksınn..:):):)

6. Blue Üye

Benim de bir önerim var.Konya'nın bütün meşhur yemeklerini birarada bulabileceğiniz tek adres.

Konya Köşk Mutfağı
    Menü
    Yayla Çorbası
    Arabaşı Çorbası
    Bamya Çorbası
    Tandır Çorbası
    Etli Yaprak Sarma
    Su Böreği
    Ekmek Salması
    Fırın Kebab
    Sebzeli Közleme Kebap
    Tirit Kebabı
    Patlıcanlı Bütümet
    Hoşmerim
    Sacarası

Adres :
    Akçeşme Mahallesi Topraklık Caddesi No: 66
    KONYA

Telefon :

+90.332 352 85 47

7. Lider Üye

offfffffff tahmin etmistim güze olacağını onun için karnımı doyurdumda öyle baktım buraya:f30::f30: paylaşımına teşekkürler ...

8. Wish Üye

Konyaya bir kez yolum düşmüştü. Adını hatırlamıyorum ama Mevlana müzesinin yakınında bir yerlerde etli ekmek yiyip ayran içmiştim. Ama ikinci kez yolum düşerse beni bunlarla kandıramazsınız :f40: Bluemin yemeklerinin tadına bakmadan hayatta dönmem ;)

9. Blue Üye

Hımmm Mevlana yakınında pek çok etliekmekçi var.Turla geldiysen kesin anlaşmalı yerlerindendir :f196:

Fakat benim yemeklerimin tadına bakmadan ben de göndermem seni :f40:
    Beni de duyan baş lezzet uzmanı sanır :)

10. Wish Üye

Yok bitanem turla gelmedim. Alanya'dan dönerken uğramıştık. Baktık en temiz gözüken yere daldık. :f196:

Valla bilemiyorum artık. Benim burada tanıdığım blue lezzet uzmanlarınında ustası :) O profüterölleri görmedim sanma. Bi gelebilseydim meşhur Konya'ya. :oops:

Sayfayı Paylaş