Konut Kredisi Hakkında Herşey

'Sosyal Konular' forumunda zamaneanne tarafından 9 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. [​IMG]
  Her insan kendine ait bir evinin olmasını ister. Günümüzde alınan kredilerle bu ihtimal ertık eskisi kadar uzak değil. Pek çok insan yeni bir eve sahip olmak yada yatırım için konut kredisi kullanıyor. Ancak konut kredsi alacak pek çok insanın kafasında soru işaretleri var. İşte bu soru işaretlerini kaldıracak konut kredisi hakkında bilmek istediğiniz herşey:

  Konut kredisi, konutun teminat altına alınması şartıyla verilen bir tüketici kredisidir. Konut kredisinin vadesi 5 ila 30 yıl arasında değişmektedir.

  Türkiye’de uygulanan konut kredilerindeki faiz sabittir. Yani kredinin vadesi boyunca ödenecek kredi taksit tutarı değişmemektedir.

  Konut kredisi alınacak konutun %80'ine kadar kullandırılır: yani alacağınız konutun %20'sini peşin öderseniz %80'ine konut kredisi alabilirsiniz.

  Konut Kredilerinde banka konutu teminat altına aldığından genellikle kefil aramaz. Ancak geri ödeme zorluğu olduğunda konuta el koyma hakkını saklı tutar.

  Konut kredilerinde değişken ve sabit faiz uygulanabilir.

  Türkiye’de uygulanan konut kredilerindeki faiz genellikle sabittir. Yani kredinin vadesi boyunca ödenecek kredi taksit tutarı değişmemektedir. Sabit faizli konut kredileri %2 erken ödeme cezasına tabidir.
   
Yükleniyor...
- Konut Kredisi Hakkında Forum Tarih
Konut kredisi kapatmada fek bedeli Soru Cevap 5 Aralık 2012
Konut Kredisi Faiz Oranlarında Bahar Havası Haberler 6 Mart 2012
Konut Kredisi Faizinde Son durum Haberler 9 Mayıs 2010
2010 En ucuz konut kredisi Haberler 8 Ocak 2010