Komşuluk İlişkileri

'Zaman Tüneli' forumunda Nalan tarafından 15 Nisan 2013 tarihinde açılan konu

1. Dün bir arkadaşımı ziyarete gittim..tabi yanlışlıkla tam karşısındaki evin zili çaldım karıştırdım evini .arkadaşımın ismini verdim kusura bakmayın ben şu kişiyi arıyordum dedim biliyormusunuz evini diye sordum...hayır tanımıyorum diye bir cevap aldım..ve tam o esnada arkadaşım abi gel diye seslendi tam karşı karşıya oturuyorlar ve birbirlerini tanımıyorlar..çok abesime gitti gerçekten insanların birbirlerine güveni kalmamış...kapısını örten benden uzak olsun diyor..halbuki başına en acı bir olay gelse akrabadan önce annenden,babandan,kardeşlerinden önce komşuların yetişir...

İnsanlar ibadetlerinden,ayetlerden,sünnetlerden uzaklaştıkça kötülük yapmaya meyilli hale geliyor ve buda kişiler arasındaki güven duygularını azaltıyor bakıyorsunuz herkezle oturulup,kalkamıyorsun... sana ve etrafındaki insanlara ne duygularla yaklaştığını bilemiyorsun...çocukluğum aklıma geliyor evimiz müstakil BAHÇELİ evimizde,anahtar kilit diye bir şey yoktu tahta kapı sabah akşam açık kalırdı...... komşularımız bizim evin hemen altındaki mutfak gibi geniş bir yere istedikleri zaman girerler iytiyacı olan malzemeleri alırlar akraba,kardeş evin bireyi gibiydik...zamanla artık alttan ,üsten kilitler kullanmaya başladık...hepsinin sebebi emi,r ve yasaklardan uzaklaştıkça her türlü kötülüğü yapmaya müsait insanlar olduk..ha iyiler yokmu elbette var.. ALLAH razı olsun onlardan..

ALLAH cümlemizi şuurlu,güvenilir eylesin, ne kendine nede etrafına zarar verenlerden olmayız inşaALLAH..