Kolay Erkek Bere Yapımı

'El Becerileri' forumunda Bella tarafından 6 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kolay Erkek Bere Yapılışı,


  Şişle örülen örgü bere modeli yapımı kolay bere modellerindendir. misinalı şişle örülebileceği gibi iki şişlede örülebilir.şişe 60 ilmek atın ( tabi bere örülecek kişinin baş çevresi ve boyu ilmek sayısını etkiler)ve 12 sıra çift lastik örgüsü örün . 2 düz , 2 ters haroşa örgü şeklinde örülecek.

  Sonra açık yeşil yünle 10 sıra düz örgü örmeye başlayın. bu arada kenardan ve aralardan 10 sırada 10 ilmek çıkartarak örgü bere modelinin baş çevresini genişletin. 70 ilmek olsun. sonra gri yün ile örmeye geçin ve bunuda 10 sıra düz örgü örneği örün.

  [​IMG]

  Daha sonra krem rengi yün ile örmeye başlanılan yerden ilmekleri 10 ilmek sayısına ayırarak her 10 nuncu ilmeğin örüleceği yerden bir ilmek eksilterek örün. arkadan ilmek eskiltmeyin. ikinci krem rengi yün ile örülen sırayıda 9. ilmeğin olduğu yerden eksilterek örün ve böyle berenin tam tepe noktasındaki açık yeşil yünle örülen kısma kadar şişte yaklaşık 5 ilmek sayısı kalana kadra ördün ve ister bereyi ilmeklerle beraber tersten kapatın veya kalan ilmekleri kapattıktan sonra tersten dikin. kolay gelsin.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Kolay Erkek Bere Forum Tarih
Kolay Erkek Bebek Yelekleri El Becerileri 7 Mayıs 2012
Kolay Erkek Atkı Örnekleri Sosyal Konular 7 Mayıs 2012
Paranın kullanılması ekonomik hayatta hangi kolaylıkları getirmiştir? Ders çalışıyorum 7 Eylül 2016
Cismin bir yüzey üzerinde hareketini kolaylaştırmak için neler yapılabilir? Bilgi Rehberi 3 Eylül 2016