Koah hastalığı en çok kimlerde rastlanır?

'Sağlık Rehberi' forumunda Burcu tarafından 21 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

  1. KOAH hastalığının en önemli risk faktörü küçük yaşlardan beri aşırı sigara kullanımı olmasının yanı sıra pipo, puro ve diğer tütün ürünlerini sık sık kullananlardır. Akciğeri etkileyen ve solunum yolunu tıkayan bu ürünler KOAH'ın ortaya çıkmasındaki en büyük faktörlerdir.

    KOAH hastalığının en önemli risk faktörü küçük yaşlardan beri aşırı sigara kullanımı olmasının yanı sıra pipo, puro ve diğer tütün ürünlerini sık sık kullananlardır. Akciğeri etkileyen ve solunum yolunu tıkayan bu ürünler KOAH’ın ortaya çıkmasındaki en büyük faktörlerdir. Ayrıca tozlu ortamlarda çalışanlar, kimyasal maddeye maruz kalanlar, yeteri kadar havalandırılmayan evde yaşayanlar ve hava kirliliğinin had safhada olduğu yerlerde yaşam sürenler KOAH olma riski taşır.

    KOAH bulaşıcı bir hastalık değildir. KOAH ileri yaşta ortaya çıkabileceği gibi genç yaşlarda da husule gelebilir. Eğer günlük hayatınızda az önce saymış olduğumuz faktörlerden etkilendiğinizi ve bu sebeple solunum güçlüğü çektiğinizi düşünüyorsanız çok geç kalmadan uzman bir hekime görünmelisiniz.
     
Yükleniyor...
- Koah hastalığı çok Forum Tarih
Koah Nedir Hastalığın Tanısı Nasıl Konulur? Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016
Koah Hastalığına yakalanmamak için öneriler Hastalıklar 12 Nisan 2016
Koah hastalığı nedir? Hastalıklar 28 Kasım 2009
Sigara İçenleri Bekleyen Tehlike Koah Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016