Klomenle hamile kalan var mı klomen kullananlar

'Bebek Bakımı' forumunda sibeltuba tarafından 14 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Klomenle hamile kalan var mı klomen kullananlar

Merhaba ben 2 yıllık evliyim korunmamama rağmen hamile kalmadım doktora gittim herhangi bir sorun olmadığını söyledi doktorum. Ancak arkadaş çevresinden bir şey duydum klomen ile kolay hamile kalırsın dediler. Acaba erken hamile kalmamı saglar mı? Arkadaşlarım zararı yok biz kullandık bi dene diyorlar Lütfen yardımcı olun detaylı açıklama verirseniz sevinirim şimdiden hepinize teşekkür ederim.

2. Klomifen yumurtlamanın (ovülasyonun) gerçekleşmesi için gereken hormonların salınımını teşvik eden bir ilaçtır.
    Klomifen yumurtalıkları folikül üretebilen ancak hormonal uyarımın yetersiz olduğu kadınlarda yumurta salınımını (yumurtlamayı) canlandırmak ve teşvik etmek için kullanılır.
    Bunun haricinde
    sperm sayısı az olan belirli erkeklerde sperm sayısının arttırılması;
    yumurtlamanın olmadığı bayanlarda yumurtlamanın (ovülasyonun) sağlanması;
    tüp bebek tedavisi sırasında birden fazla folikül gelişiminin temini gibi durumlarda da Klomifen kullanılmaktadır. Ancak diğer bütün ilaçlarda olduğu gibi Klomifen kullanımında da kesinlikle bir doktor gözetiminde olmanız gerekir. Bilinçsiz, kulaktan dolma bilgilerle ilaç kullanılmayacağını bilmeniz gerekir.
    Arkadaş önerileri, dost tavsiyeleri gibi tıbbi bir bilgisi olmayan kişilerden alınan tavsiyelerle ilaç kullanılmaz. Siz bu soruyu en iyisi bir doktora sorun ve onun yazacağı reçeteye uygun hareket edin.