Klima kaslarda tutulma nedeni

'Sağlık bilgisi' forumunda EyLüL tarafından 18 Temmuz 2011 tarihinde açılan konu

 1. Klima kaslarda tutulma nedeni
  Klima kasların tutulmasına neden oluyor
  Klimanın zararları nedir
  [​IMG]
  Yazın yükselen sıcaklar nedeniyle artan klima kullanımı beraberinde birçok rahatsızlığı da getiriyor. Özensiz bir şekilde çalıştırılan klimalar, başta üst solunum yolu enfeksiyonları olmak üzere kas tutulması, kireçlenme ve zatürre gibi rahatsızlıklara neden oluyor.

  Özel Selçuklu Hastanesi Dahiliye Uzmanı Dr. Sait Önal, özellikle bünyeleri zayıf bebek ve yaşlıların klima kaynaklı hastalıklara daha çabuk yakalanabileceği uyarısında bulunuyor.

  Klimaların neden olduğu en büyük sorunlardan birinin üst solunum yolu enfeksiyonları olduğunu belirten Dr. Sait Önal, ani sıcaklık değişimlerinin bu rahatsızlıkları tetiklediğini ifade etti.

  Dışarıdaki ile içerideki sıcaklık arasındaki farkın en fazla 7 derece olması gerektiğini hatırlatan Önal, bu farkın yükseldiği durumlarda klimaların önce kas tutulmalarına neden olduğunu söyledi.

  Hastalıklarla karşı karşıya kalmamak için klimaların sürekli çalıştırılmaması gerektiğini vurgulayan Dr. Sait Önal, klimalardan kaynaklanan rahatsızlıklara bünyeleri zayıf olduğu için bebek ve yaşlıların daha kolay yakalanabileceğini aktardı.

  Dr. Önal, serinlemek isterken yatağa düşürecek hastalıklara yakalanmamak için klimanın özenli bir şekilde kullanılmasını tavsiye etti.
   
Yükleniyor...
- Klima kaslarda tutulma Forum Tarih
Klima olmadan nasıl serinleriz Güncel Bilgiler 15 Ocak 2015
Klimaların Yanlış Kullanımı Sağlık bilgisi 12 Haziran 2012
Klimayı Kim Buldu Bunları biliyormusunuz 20 Nisan 2012
Yalan Dünya 10.Bölümde çalan şarkı Arada Bir Aklıma gelince sen sözleri Medya Bölümü 16 Mart 2012