Klavyeyi Mouse Gibi Kullanmak

'Teknik Yardım' forumunda YAREN tarafından 3 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]
    Fareniz Bozulduğunda Klavyenizi Fare Yerine Kullanmak İçin Bir Yol Var. Olurya Fareniz Bozulur Ve Acil İşiniz Vardır. İşte O Zaman Bu Yöntem İşe Yarayabilir. Aklınızın Bi Köşesinde Bulunsun: ))

İlk olarak “ Alt+Shift+Num Lock ” kombinasyonunu kullanıyorsunuz ve karşınıza “ Tamam ” “İptal” gibi bir yazı çıkacak buna tamam diyorsunuz…

Sonra bu fareyi nasıl kullanabileceğimizi öğrenelim…

“2″-”4″-”6″-”8″ tuşları fare imlecini hareket ettirir. 2 aşağıya , 4 sola , 6 sağa , 8 yukarıya kareket ettirir, “ 5 ″ sol fare tuşu yani tıklamak istediğiniz yere geldiğinizde “5″‘e basıcaksınız eğer çift tıklamak isterseniz “ + ” basıyorsunuz ve çift tıklıyorsunuz, sağ tıklamak istiyorsanız için önce “ -” sonra “ 5 ″ yada “ + ” (iki tuşa birlikte basılıyor, shift tuşunun kullanımı gibi) bundan sonra mauseniz çalışmadığınız zaman bunu kullanabilirsiniz…

2. Teşekkürler bilgilendirme için yaren

3. Konuya ilk girdiğimde dedim önce fare değilde klavyenin tuşları bozulursa taşlarla birşeyler yapacaz zannettim. (Resme görehüküm yürüterek :f106: ) sonra konuyu okudum. Hııımmmmm dedim. İyi fikirmiş. Ama ben bunları ezberleyipte ezberleyene kadar dedim WisH sen en iyisi elinde bir yedek fare bulundur :f196:

4. resimdeki klavye taşdevrinden kalma sanırım günümüzde işaretleri elle çizmişler :f106:

hemen denedim akılda tutmak için bir kaç kez daha denedim inşaallah lazım olduğu zaman hatırlarım :f20:

sağol yaren gerçekten çok faydalı bir paylaşım olmuş :f118:

5. İlginç bir bilgi. İşime yarayacağına eminim.
    Teşekkürler Yarenim :f40:

6. Teşekkürler yarenim ama hiçbirşey mausun yerine tutmuyor Mn bozulmasın:D

7. mouse olmadan olurmu kim düşerecek onu yere :f106:

8. Seni anlayabiliyorum Blue,kimse benim kadar düşürmüyordur sanıyordum:f196:

9. Daha çok öğreneceğimiz şey varmış yarencim ama genede fareye bişi olmasın yaw sonra ne yaparız.

10. ya fare değilde klavye bozulursa??:)) onada bir care bulabilrmiyizki..tskrler ise yarayacak bir bilgi

11. tşkler güzel bir öneri ama akılda ne kadar kalır bilmem