klavyesiz bilgisayar

'Teknik Yardım' forumunda DiScOvErEr tarafından 21 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Microsoft Başkanı Bill Gates, bilgisayar kullanıcılarına müjdeyi verdi. Yakında klavye ve fare olmadan, elle bilgisayar kullanılabilecek

BİLİŞİM dünyasının öncüsü Bill Gates, ABD’nin Las Vegas kentinde başlayan Elektronik Fuarı’nın açılışında yaptığı konuşmada, dijital dünyanın geleceği konusundaki öngörülerini anlattı.

Dünyanın en büyük yazılım firması Microsoft’un başkanı olarak yaptığı son konuşmada, bilgisayar kullanıcılarının yakında klavye ve fareyi bir kenara atacaklarını ve bunun yerine PC’lerini el hareketleriyle kullanacaklarını belirttti.

SOHBETTE 3 BOYUT

GATES, 10 yılda bilgisayarların sadece masa üstünde değil, masanın içinde ve her yerde olacağını söyledi. İnsanların dosya ve uygulamalarına mobil telefon, bilgisayar veya televizyon gibi her cihazdan ulaşabilecekleri öngörüsünde bulunan bilişim dahisi, yeni dijital dönemde online alışveriş ve online sohbet gibi birçok web aktivitesinin 3 boyutlu ortamda yapılacağını da belirtti. Gates, gelecek 10 yılın en önemli değişikliğinin ise kullanıcıların bilgisayarları ile el hareketleriyle iletişime geçecekleri ‘doğal kullanıcı arayüzü’ olacağını vurguladı. El hareketleriyle kullanılan geniş bir masa şeklindeki dokunmatik ekranlı bilgisayar ‘Surface’ adlı cihazı da tanıtan Gates, ‘Bu teknolojinin şimdilik daha başındayız, yazılım programcıları bu platformu geliştirecekler’

En son Habere Göre Sadece Komutla Yani Sesini Pc ya Hafizalayip Sadece Komutla Pc ile Çalışılacak.

NURDİN bunu beğendi.

2. Mause ve klavye kullanmadan bilgisayarınızı yönetebilir misiniz? Sadece düşünerek yazı yazsanız, ya da düşünerek program açıp kapatsanız. Hayal mi geldi?

3. ben inanıyorum insanoğlu istedikten sonra başaramayacağı yoktur :f40:

sağol arkadaşım güzel bir haber + REP:f118:

4. bence süper olur :f196:

5. harika olur valla

6. günün haberi süper discoverer Teşekkürler bende olacağına inanıyorum :f40:

7. selam amcaa

amca klavyesiz bilgisayar cıkınca bana alirsin demi bitane klavyeyle yazacam diye çok yoruluyorum ben amca ozaman daha da cok yaslanırım hiç yazamam komutla kullanırım bilgisayarı :f40: çoooooooooook çalıs :f106:amca sen çokkkkkkkkkkkkkkkkkk:f40:

8. En son Habere Göre Sadece Komutla Yani Sesini Pc ya Hafizalayip Sadece Komutla Pc ile Çalışılacak.

bu yeni sistem benim işime çok yarayacak galiba hele bir yaygınlaşsın paylaşımına teşekkürler