kızılay haftası ne zaman

Konusu 'Önemli Gün ve Haftalar' forumundadır ve YAREN tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

 1. YAREN Üye

  kızılay haftası ne zaman kutlanır,kızılay haftası ne demek,kızılay haftası ne zamandır

  Kızılay Haftası 29 Ekim - 4 Kasım

  Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın karagün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın, sel, deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere, düşkünlere, kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek, giyecek, içecek, yakacak, çadır ve para yardımı yapar.

  29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Okullarda, radyo ve televizyonlarda, gazete ve dergilerde Kızılay'ın faydaları, amaçları anlatılır. Kızılay'la ilgili sergiler açılır. Çalışmalar halka gösterilir.

  Kızılay'ın, halka yaptığı yardımlar, yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan, bağışlardan oluşur. Durumu iyi olan her vatandaş, Kızılay'a yardım etmeli, bağışta bulunmalıdır. Hepimiz Kızılay'a yardım edelim. Kızılay pulu alalım. Kurban Bayramında kestiğimiz kurban derisini bu kuruluşa bağışlayalım. Kızılay'a yaptığımız yardım fakire, fukaraya, felakete uğrayanlara yapılmış sayılır. Biz de bir gün felakete uğrarsak, Kızılay bizim de yardımımıza koşar.

  Kızılay'ın merkezi Ankara'dadır. Türkiye'nin her il ve ilçesinde şubesi vardır. Okullarda Kızılay Kolu kurulur ve çalışır. Öğrencilerin üye olduğu bu kol, Kızılay'a pul satarak yardım toplar.


Benzer konu başlıkları: kızılay haftası
Forum Başlık Tarih
Kısa Şiirler Kızılay haftası ile ilgili şiirler 2 kıtalık 1 Mart 2014
İle İlgili Şiirler Kızılay Haftası Şiirleri Kısa 1 Kasım 2013
İle İlgili Şiirler Kızılay Haftası İle İlgili Kısa Şiirler 31 Ekim 2013
İle İlgili Şiirler Kızılay Haftası Şiirleri 1 Kıtalık 25 Ekim 2013
Çeşitli Resimler Kızılay Haftası İle İlgili Resimler 25 Ekim 2013