Kıyafeti Giymeden Aynada Gösteren Teknoloji Geliyor

'Teknoloji Haberleri' forumunda Wish tarafından 26 Ağustos 2008 tarihinde açılan konu

1. Türkiye'de yakında 'akıllı etiket' dönemi başlıyor. Etiketin içine yazılacak yazılım sayesinde, denenmek istenen kıyafet giyilmeden aynadan üstünüzde görülebilecek.

Ordisc Technologym isimli şirket tarafından, Türkiye'de ilk kez tekstil sektöründe RFID (Radio Frequency Identification-Radyo Frekansı ile Tanımlama) etiketleme yapılmaya başlandı. Etiketlerin üzerindeki küçük çipe aktarılan yazılım, her ürüne bir kimlik numarası veriyor. Etiketlerde ürünün renginden bedenine, kumaşının üretim yerinden cinsine kadar pek çok bilgiyi içeren, 255 karaktere kadar uzayabilen kodlar oluşturuluyor. Depolara da yerleştirilen bu sistem, ürünlerin yaydığı radyo dalgalarını algılayan okuyucular sayesinde, 15 dakikada depodaki tüm etiketli ürünleri sayıyor, bilgileri sisteme aktarıyor.

Böylece kıyafeti üzerinize giymeden, sadece bedeninize tutarak nasıl göründüğünüze bakabileceksiniz.

Dünyanın pek çok yerinde kullanımda olan RFID etiketleme sistemi çok yakında Türkiye'de olacak.

Korkulur bu teknolojiden.Ne garip şeyler çıkarıyor yahu.İyice tembelleştiriyor insanlar.Öte yandan da aldığımız kıyafeti bizden başka kimse giymemiş oluyor aslındaa...

2. vay bee
    yani hani elbise denemeye
    sıkılan utananlar olur ya
    yaşadılarrr
    emeğine sağlık wish bilgi için teşekkürlerrr

3. :f20:Hakikaten tembeştiriyor bu teknoloji insanları heralde torunlarımız her şeyi oturdukları yerden yapacaklar..

4. Benim için sevindirici bir haber.Teşekkürler

5. teşekürler güzel paylaşım wish

6. üşengeç insanlar için iyi bir şey işte ama ben severim kıyafet alırken denemeyi :f106::f106:

7. süper bence geç bile kalındı....

8. Allahhh harika bir haber bu :f106: kızım çok sevinecek çünkü bir türlü kıyafet alamıyorum denemeye üşendiği için

9. elbiseyi giymezsen, orasını burasını çekiştirmesen olurmu:f106:

10. :f20:güzel bir haber sanırım teşekkürler WisH

11. Bu habere sevinsem mi üzülsem mi...
    Cüzdanlara zarar....
    Daha çok zamanımız olduğu için daha çok
    alışveriş yapıcaz demektir. :f20: