Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

'Moda Rehberi' forumunda Blue tarafından 28 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Kıvırcık saçlar dümdüz olabilir mi??? Evet, hem de 8 ay boyunca dümdüz fönlü ve parlak kalabilir, üstelik de saçlarınızı hiç yıpratmaz! Hatta eskisinden daha parlak ve sağlıklı olurlar. Bu işlemin adı Straight Therapy.

Termal düzleştirici ile saçlarınız 8 ay boyunca dümdüz olabilir.Yıkansa da hiçbir şekilde bozulmayan bu ürün eğitim almış kuaförler tarafından büyük bir titizlikle uygulanmaktadır.

Bu ürün sayesinde sizde Kıvırcık saçlarınızdan 8 boyunca kesin olarak kurtulabilirsiniz.

Soru: Bu işlem ne kadar zaman alır?

Yaklaşık olarak 4 saat süren uzun, ama sonucuna değen, biraz zahmetli bir iş (En az 6-8 ay boyunca saçlarınıza fön çektirmeyi düşünmeyeceksiniz.)

Soru: Her saça uygulanabilir mi?

Eğer saçlarınız aşırı derecede kimyasal işlem gördüyse, uygulanmaz. Ancak sadece boya, az miktarda balyaj varsa uygulanmasında bir sakınca yoktur. Doğal saçlarda kesinlikle harika sonuçlar alınır!

Soru: Yıkadıktan sonra nasıl duracak?

Kesinlikle dümdüz kalacak.

Kullanılan malzemelerin %80 i saç bakımından ibarettir. Saçın çekirdeğine iner ve ipek proteinlerini meduladan içeriye bırakarak saçların daha da parlak olmasını sağlar.

2-3 ayda bir dipten çıkan bölgelere tekrar uygulanabilir. Saçlar sağlıklı olmaya devam eder.

Uygulatan ünlülerin başında Beyonce ve Michael Jackson gibi zenci kıvırcığı saçlara sahip kişiler yer almaktadır.

Eğer siz de saçlarınızın dalgalı, kıvırcık ve hatta bonus kafa gibi durmasından bıktıysanız; son 20 yılın buluşunu mutlaka deneyin. Bu işlemin sonunda saçlarınızın daha da sağlıklı olduğunu görünce siz de şaşıracaksınız.

Soru: Saç düzleştirme işlemi nasıl yapılıyor?

* Öncelikle Saç analizi yapılarak saçın durumu kontrol edilir.

* Saça Koruyucu sprey sıkılır ve hafifçe taranır.

* Saçta yıpranmış kısımlar varsa ön bakım yapılır.

* Saçın pul tabakasını açabilecek ürün saçın tamamına sürülür ve bekletilir.

* Saç yıkanarak ısıdan korumaya yardımcı bakım spreyi sıkılır.

* Saçın her bir bölümü kağıt inceliğinde ayrılarak düzleştirici maşa ile düzleştirilir.
    Bu işlem saçın uzunluğuna göre gür olma durumuna göre değişir.

* Düzleştirilen saça 'Sabitleyici süt' sürülerek beklenir.

* Sabitleyici üründen sonra saç durulanır ve son bakım yapılır.

* Bu işlemden sonra fırça kullanmadan fön ile kurutulur.

*3 gün boyunca saç yıkanmamalı, saçında klips ya da toka kulanılmamalıdır.

Yapılan tüm işlemlerden sonra denizden, havuzdan, banyodan çıkıldığında saçlarınız yine dümdüz fön çekilmiş gibi durur. İstenildiği zaman maşa yapılabilir ya da dalgalı olarak da kullanılabilir.

2. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

peki bu yöntemi izmirde uygulayan kuaför var mı bildiğiniz?

3. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Öncelikle hoşgeldin Samanyolu.İzmir'de nerede yapılır bilmiyorum.Fakat senin için ufak bir araştırma yaptım.

Eşrefpaşa'da Şebnem Kuaför

Gaziemir'de Suat Kuaför

Buraları öneriyorlar.Bu kuaförleri ben hiç tanımıyorum.Saçta yaptırmadım :)

4. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Bu işlemi yaptırmayı düşünenlere küçük bir uyarı unutmayınki uzayan saçınız normal şeklinde olacak buda hoş bir görüntü olmuyor. dipler kıvırcık yada dalgalı, uçlar düz :f84:

5. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

nesi var kıvırcık saç ne güzel işte :confused:

6. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

ßéndé aynı fikirdéyim!! :f20:

7. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Daha önce Balıkesir de bu işi yapan bir kuaföre sordum,, ve bana dipten çıkan saçların daha önce thermal uygulanmış kısımlar tarafından gerildiğini bu yüzden uzarken kıvırcıklığın fazla olmayacağını da söyledi.. Açıkcası bilemiyorum... ancak saçlarım çok kıvırcık ve denemek de istiyorum.

8. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Çok teşekkür ederim...

9. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Uzayan saç aynı şekilde kıvır kıvır çıkıyor maalesef ki. Bir kuaförün o şekilde size söylemesi normal malum para :)

10. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

yaptıran birinden de çok memnun olduğunu duydum,, ama yine de kuaföre güvenemedim... Yine de bi şansımı deneyeyim diyorum... kıvırcık saç insanı çok yoruyor ve uğraşmak sahiden çok zaman alıyor...:(

11. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Artık karar senin :f40:

12. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Ben babamın yalancısıyım samanyolu (babam kuaför) Eğer denemek istiyorsan ve ilk başta fazla pahalıya patlamaması açısından ense kısmının diplerine yaptır. Uzadığında bak sonuca. O şekilde de kendine göre doğru karar verebilirsin bence.

13. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Evet sanırım en mantıklısı bu gibi:) Ense kısmını yaptırmayı denerim,, eğer gerçekten güzel olursa ve alttan uzayan saçlar tuhaf olmazsa tümüne yaptırabilirim.. RouGe ayrıca bu işlemin yaptırılması ne kadara malolur? Saçlarım çok uzun değil ama çok kısa da değil,, fikir almak açısından yanii.

14. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Samanyolu babam şu an uyumuş durumda yarın sorup seni bilgilendiririm. Sen İzmir' deydin değil mi?

15. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Evet İzmirdeyim.. Tamam teşekkür ederim RouGe:cool:

16. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Rica ederim :)

17. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

RouGe baban hala uyanmadı mıı?:eek:

18. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

SAclarınız kvıırcık oldugundan siklayetci iseniz ve düz bir sac istiyorsanız yapmanız gereken islem cok basit

1: Sacınızı ılık su ile yıkayın
    2: Sampuan yerine sabun kullanın
    3: Elinize bir tarak alıp düzgün ve aralarını acarak tarayın
    4: Sonra bir kuaföre giderek saclarınızı kazıtın
    5: Yeni cıkcak saclarınız düz olacaktır

Uzamn Sac Hekimi Tuncay :D:D:D:D

19. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Herkez kendinde olmuyanı istiyor benim saçlarımda dümdüz bende gür kıvırcık saçlara özeniyorum..

20. Cevap: Kıvırcık Saçları Düzleştirme (Straight Therapy)

Evet yaaaaa :f84: