Kivi ve Kivinin Faydaları

'Şifalı Bitkiler' forumunda ZeuS tarafından 8 Ekim 2009 tarihinde açılan konu

 1. Kivinin Faydaları


  KİVİ meyvesi;A ve C vitaminleri ile potasyum açısından çok zengin bir meyve olan kivi, ayrıca kalsiyum, demir ve magnezyum gibi mineraller açısından da zengindir. Besleyici değeri yüksek bir besin olan kivinin bir tanesi ile günlük A ve C vitamini ihtiyacı karşılanabilmektedir.

  Kivinin Faydaları
  Lif açısından da zengin bir besin olan kivi bağırsakları çalıştırarak sindirimi kolaylaştırır ve kabızlığı önler. Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Nezle ve grip gibi soğuk algınlıklarına iyi gelir. Nefes açıcı etkisi ile astımlılara faydalıdır. Başta göğüs kanseri olmak üzere, kanser oluşumuna ve ilerlemesine karşı koruyucudur. Kan basıncını dengeler. Tansiyonu ve kandaki kolesterol oranını düşürür. Karaciğeri çalıştırır ve kanı temizler. Kansızlığa ve mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Yaşlanmanın ciltteki belirtilerini azaltır.

  Kivi Nasıl Kullanılır?
  Kivinin meyvesi yenebileceği gibi cilt bakımı için de kullanılır. Dilimlenmiş kivi cilde konursa cildi besler ve nemlendirir. Ayrıca, kivi ezilerek suyu çıkarıldıktan sonra elde edilen püre yıpranmış ve kırışmış ciltler için maske olarak kullanılabilir.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Ocak 2013
Yükleniyor...
- Kivi Kivinin Faydaları Forum Tarih
Kivinin Sağlığa Faydaları Şifalı Bitkiler 22 Eylül 2011
Kivinin Faydaları Nelerdir Şifalı Bitkiler 14 Şubat 2011
Kivinin Faydaları Şifalı Bitkiler 7 Ağustos 2009
kivinin yetiştiği bölge Sorun Cevaplayalım 12 Ocak 2011