Kitap Okumak Hakkında Kompozisyon

'Sözel Dersler' forumunda Ezlem tarafından 16 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kitap Okumak ile ilgili Kompozisyon
  Okumak Hakkında Kompozisyon
  Kitap Okumak Kompozisyon örneği
  Kitap Okumak Hakkında yazı

  Kitap okumayı sadece ders içinde değil, ders dışında da okumalıyız hiçbir kimse kitap okumasaydı, bu hayat ne kadar sıkıcı olurdu Herkes cahil, birbiriyle geçinemez olurdu

  Kitap Okumak, insana olgunluk, konuşmak canlılık, yazmak da açıklık verir. Bu sebeple, az yazanın, hafızasının kuvvetli, az konuşanın hazırcevap, az okuyanın da bilmediğini bilir gibi göstermesi için, kurnaz olması lazımdır. Tarih kitapları insanı akıllandırır; şiir nükteci, matematik dikkatli kılar; felsefe eserleri de derinleştirir. Mantık ve hitabet, münakaşalarda ustalaştırır; ahlak da ağırbaşlı yapar.

  "İnsanın okuduğu şey benliğine işler." Hatta insan zekasına ket vuran her türlü engeli, iyi seçilmiş eserler okumakla ortadan kaldırabilir. Tıpkı vücudun tutulduğu hastalıkların idmanlarla iyi edilebildiği gibi. Mesela top oyunu, vücutta hasıl olan taşlarla böbrek hastalarına; ok atmak, akciğerle göğüse, ağır yürüyüşler mideye, ata binmek baş ağrılarına iyi gelir,Kitap okumakta zihnimiz ve zekamızı geliştirmemiz için en iyi idmandır.

  Unutmayın kötü bir kitabı okumak bile size bir şey öğretir.İyi ve kötünün farkını..
   
Yükleniyor...
- Kitap Okumak Hakkında Forum Tarih
Kültür, okumak ve kitap hakkında atasözleri Sorun Cevaplayalım 16 Ekim 2012
Kitap okumak ile ilgili sloganlar Güzel Sözler 16 Mart 2014
Kitap okumak ile ilgili özdeyişler Güzel Sözler 14 Mart 2014
Çocuğum Kitap Okumak İstemiyor Bebek Bakımı 14 Ekim 2012