Kısmet için Okunacak Dua

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Elfida tarafından 23 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kısmet duası, kişilerin hayırlı bir evlilik yapma isteklerinde, kısmetin açılmasında, hayırlı bir kısmet istendiğinde, kısmeti bağlı olanların okudukları dualardır. Kimse kısmetsiz olduğunu düşünmesin, Allah'tan bu konuda yardımda bulunsun. Samimi ve içten yapılan dualarınızı, Yüce Rabbimiz inşallah kabul edecektir.

  Hayırlı bir kısmet için okunacak dua

  "Rabbi inni lime enzelte ileyhi min hayrin fakiru" Meali, "Rabbim bana indireceğin her hayırlı şeye muhtacım." Allahü Teala'dan istenecek olan hayırlı kısmetler için okunacak bir duadır. Gün içinde elinizden geldiğince okumanız gerekir.

  Kısmet açma duası

  Evlenemeyen kişiler için Taha suresi 131. ve 132. ayetlerini safran, misk ve gülsuyu karışımında mürekkeple bir kağıda yazılmalı ve kısmetin açılması istenen kişilerin koluna asmalıdır. Böylece unutkanlık sorunu olanlar şifa bulacak, fakirse kurtulacak ve biiznillah kısmeti açılacaktır.

  Kısmeti açacak dua

  Evlenemeyen kişiler Furkan suresi 74. ayeti okumalıdırlar. Allah'ın izniyle fayda göreceklerdir. "Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate a'yüniv vec'alna lil müttekiyne imama." Meali, "Ve onlar ki, Ey Rabbimiz, lütfunla eşlerimizden, çocuklarımızdan bizlere göz aydınlıkları ihsan et, bizi takva sahiplerine önder kıl, derler."
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 18 Ağustos 2014
Yükleniyor...
- Kısmet için Okunacak Forum Tarih
Kısmetin Açılması İçin Okunacak Dua Dualar ve Faziletleri 30 Kasım 2013
Hayırlı Bir Kısmet İçin Okunacak Dua Dualar ve Faziletleri 13 Eylül 2012
Rızık ve Kısmet Açıklığı İçin Okunacak Dua Dualar ve Faziletleri 18 Şubat 2011
Hayırlı Bir Kısmet İçin Dua Dualar ve Faziletleri 12 Eylül 2012