Kısır

'Damak Keyfi' forumunda Wish tarafından 9 Eylül 2008 tarihinde açılan konu

1. KISIR

Malzemeler:

650gr su bardağı köftelik bulgur
    2,5 su bardağı sıcak su
    3-4 adet domates
    10 adet yaprak marul
    1 adet salata
    4 adet yeşil soğan
    3 adet sivri biber
    yarım demet maydanoz (isteğe bağlı)
    1 su bardağı sıvıyağ
    1 çorba kaşığı domates salçası
    yarım çorba kaşığı biber salçası
    tuz, kırmızı pul biber, sumak
    1 adet limon
    Yapılışı:

Bulguru sıcak su ile aynı kaba boşaltın. Üzerini bir kapak yada tepsi ile kapatın. 20-30 dakika kadar bu şekilde bir kenarda bekletin.
    Salatalık malzemeleri yıkayın ve istediğiniz şekilde doğrayın.
    Sıvı yağı tavaya aktarın , domates salçası ve biber salçasını güzelce kavurun. Birazda tuz ilave edin.
    Sırasıyla salçalı yağı, doğranmış salatalık malzemelerini, limon suyunu, tuz ve baharatları şişmiş olan bulgurun içine karıştırın.
    Salatamız servise hazırdır.
    Afiyet olsun.

2. şimdi yapılır mı bu dilek be tam acıkmışken

hanım kısırın içine az sarımsakta koyuyor tadına doyum olmuyor

emeğine sağlık ramazanda tv de yemek programları forumlarda da yemek tarifleri ilgimi çekiyor

çok mu acıkıyorum acaba ?

3. ohhh ramazan sonu yapıp yiyelim hanımlar

4. valla ben ramazan sonuna dayanamayacağım bluecum. Akşam yemezsem ölürüm herhalde.

5. kısırın olmazsa olmazı nar ekşisidir, emeğine sağlık WİSH:f40:

6. Kısıra bayılırım. Uzun zamandır yapmadım:f20:
    Güzel fikir
    Teşekkürler Wısh

7. selam wish

12 13 yaslarındaydım komsumuz yapmıstı kısır okadar güzel olmustuki hala tadı damagımda :) kendi yaptığım kısırı hiç sevmiyorum bu yasıma kadarda o komsumuzun yaptığı kısır gibi kısır yapana raslamadım halada raslayamıyacağım galiba bu gidisle neyse saglık olsun nerelere gittim kısır beni :f118:cocukluguma götürdü :f106:tskrlr wish ellerine saglık :f40:

8. Aman aman aman
    Ellerine sağlık Wish :f106: iyiki iftardan sonra gelmişim bu topiğe
    Harika görünüyor

9. Bir tabak kaldımı acaba? Yiyemezsem içime dert olur.. Yarın da ben yaparım :f106:

Yiyemezsem de ellerinize saglık WisH :f40:

Ben de süper yaparım, sizlere de yok. Bensiz yemisiniz beaa ;) :

10. canım umarım yemişsindir kısırı yoksa yarın akşama kadar kısır konularına değinicez :f106::f106:
    yok yok eminimki gerek kalmamıştır yicem dediysen yemişsindir sen afiye tolsun
    Tarif içinde Teşekkürler emeğine sağlık :f118:

11. eline sağlık wish ben de seviyorum ama tabi kadınların vagecilmez bir yemeği aksam eve geliyorum eğer hanımlar bitirmediyse bende yiyorum :f106::f196::f9:

12. bende çok severim.... şimdi anlamadım kiim ikram edecek bize..

13. Wish sen niye zahmet ettin hayatım 1 gün bekleseydin ben bu gün yapacaktım sana:f106:

Ama ellerine sağlık çok güzel görünüyor birde beceremem diyordun bakk harika görünüyor:f30:

14. Valla belinaycım ben hakikaten kısır yapmayı beceremem ve dün akşamda yaptıracak birini bulamadığım için yiyemedim.:oops:İncim bu kısırı ben yapmadım. Gördüğüm ilk yerden kaptım geldi. Ne yapayım dayanamadım.Ama sen bana borçlusun bir gün yaparsın artık.:f40: Oylesinem ben yiyemedim böyle melül melül resmine baktım durdum canım.:oops: Chemist kısırın tarifi benden yapması inciden.Nesijcim harikasın :f40: kısırın tadı unutulmaz dimi.

15. Noluyoruz yaaa ramazanda el birliği mi yaptınız
    birisi Batırık yapar getirir, birisi kısır bende mercimekli yapiimde görün siz :f20: