Kısa paragraflar örnekleri

'Güncel Bilgiler' forumunda Erkan tarafından 2 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Düğün basıp gelin kaçıran padişah...

Tarihçilerin 'Sarı saçlı, sarı sakallı, mavi gözlü, hesabını bilen padişah...' diye tanımladığı Orhan Gazi'nin ilk eşi; Bizans İmparatoru Joannis'in kızı Teodora idi. İkinci eşi de düğününü basıp kaçırarak evlendiği Yarhisar Tekfuru'nun kızı Holofira'dır.
    Köprü geçiş parası, II. Murad kadar eskidir!

Köprüden geçiş ücreti almayı, İstanbul Boğaziçi köprüsünden 550 yıl önce Sultan II. Murad keşfetmişti. II. Murad, Ankara Beşikhisar'daki köprünün bir yıllık gelirini; 'Sure-i Humayun' adlı memurlarıyla Kâbe'ye gönderirdi. Köprü geliri mukaddes yerlerin bakımına harcanırdı.

Kız ve erkek öğrenciler diz dize oturamaz!
    Türkiye'de 7 Şubat 1914'te başlatılan herkese açık dersler, 12 Eylül 1914'de bir 'Kız Üniversitesi'ne dönüştürüldü. 1921 yılında yüksek öğrenim karma hale getirildiğinde, İstanbul Üniversitesi Rektörü Babanzade Ahmed Naim Bey: 'Kız ve erkek öğrencilerin diz dize oturmalarına razı olamam. Bu benim dinime muhaliftir.' diyerek bu uygulamaya itiraz edince, öğrenciler bu sözleri protesto amacıyla Türk Ocağı'nda toplandı ve durumu kendi güvenliği için tehlike gören rektör, polis çağırarak ve üniversiteyi kordon altına aldırdı.

2. nedir bu bizim padişahların yabancı kadın merakı bilmem

3. Bende anlayamadım Şeker. :f20: :f20:

4. Simdiki adamlarinda padisahladan asagi kalir yok tabiki bir kisminin :)))))):)))))))))):)))))))))))))))))

5. Teşekkürler Lordummm..:f40: Ellerine sağlık..

6. Yaww adamlar bir misyonu yerine getiriyorlar... Neslimizi yayılmasını çeşitliliğini sağlamak adına bunlara katlanmışlar. hala laf edersiniz. Diyeceğiniz tek yorum şu olabilirdi..

Padişahum çoooook yaşa

7. Şu bizansız adamlarıda kimseden cekmemiştir bizim padişahlardan cektiğini.:)

Maşallah bizansta kız bırakmamışlar.Tabi kızlar karşı tarafın oluncaa bizee helalll demek kalıyor eğer kızlar bizim olsaydı çok bozulurdum:D

8. Belki bunlar okundukça, bilindikçe kıymetini bilmemiz gerekenlerin kıymetini biliriz mesela Mustafa Kemal Atatürk'ün.... :f40:

9. teşekkürler

10. Aceba şimdiki köprü geçiş ücretleri nerelere harcanıyor :f20: çok merak ettim

11. nerde öyle padişah şimdi düğün basacak :f196: