Kısa En Güzel Sözler

'Güzel Sözler' forumunda Blue tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde açılan konu

1. En Anlamlı Güzel Sözler

Hayat deniz kenarında kumdan kaleler yapmaksa eğer,dalgaların onu yıkacağını hesaba katmamaktır yaşamak

Hasretin yüreğimde bir alev gibi büyürken. Hayalin içtiğim sigaranın dumanıyla birlikte sarar bedenimi. Ah deli yar sen yokken yanımda.

Aysız gecelerde yıldızlar nasıl kalmışsa boşlukta öyleyim sensiz kalınca. güneşten önce toprak nasıl ihtiyaç duyuyorsa suya, yüreğimde öyle sana.

Her İnsan Yalnız Kalabilir Ama,
    Her İnsanın Dertlerini Paylaşacağı,
    Bir Yüreği Vardır....
    Ağlamak Yok Yüreğim.....

Seni sensiz yaşamak en kötü kader olsa gerek ey benim hasret kokan sevgilim bu ayrılığa dayanırmı yürek gel desem gelemezsin biliyorum ama ben seni yaşıyorum seninleyim ve TEK...

Karın beyazını sevdim tenin diye.Gülün kırmızısını öptüm dudakların diye.Kömürün siyahını sevdim saçların diye.Bütün bunları senin için yaptım Belki birgün seversin diye...

Aşk, bir gülü avuçlamaya benzer, ellerin kan içinde kalır, ama.... dikenin hesabını, gülden soramazsın......

yaşamak adına ne varsa vazgeçtim hepsinden
    sen yoksan bende yokum
    ben yoksam aşk yok bu şehirde...

Hani geceden sonra doğar ya güneş aklıma ilk sen gelirsin sonra bir çiğ tanesi olup yüreğime düşersin gün gelir herşey biter ama sen bendeki ilk bitmeyensin

Oysa Saçaklarda Titreyen Bir Serçenin Ekmek Tanesine Kanat Çırpması ..ve Bir Anne Duası Kadar İçten Sevmiştim Seni!!!

Kahvaltı hazırladım sanada gönderiyorum, umut dolu omlet haşlanmış sevgi bir dilim tutku ,seni seviyorum reçeli ve birde yanlızlık demledim kaç şekerli olsun?

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır

Bir kağıt birde kalem verim sana , ne yazmak istiyorsan kendin yaz sana , silgimi boşver mektup değil bu kader!!!

Ölürüm de unutmam diyordun.Ne oldu sevgilim hangimiz öldük...

Birgun gözlerin uzaklara daldığında ben gelirsem aklına bir rüzgardı esti geçti bir oyundu oynadım ve bitti dersin.Bense seni her anışımda bir rüzgardı esti gecti bir yalancıydı oynadı ve gitti derim

Sözlerin büyük, yüreğin küçük! Hataların yanlışların çok,doğruların yok! Bir şeyleri göklere çıkartıp mutluyum sanıyorsun..Kendine göre şanslı, bana göreyse zavallısın!

2. Cevap: En Güzel Sözler

Sen yıldızlar kadar parlak ve güzelsin,ama aranızdaki fark onlar milyonlarca, sen ise bir tanesin...

Hayat bir tiyatro dediler bana bir rol verdiler en acısı benimki idi önce sev sonra terket dediler

Keşke yalnızlıgım kadar yanımda olsaydın,keşke yalnızlıgımla paylaştıklarımı seninle paylaşsaydım,keşke adın yalnızlık olsaydı ve ben hep yalnız kalsaydım..

Çölün,suya özlemi,benim sana olan Aşkımın yanında HİÇ KALIR

Şu çeşmenin haline bak.Su içmeye tası yok.Kırma insan kalbini,yapacak ustası yok..

Rüzgara karşı duramıyorsan, yelkenlerini ona göre ayarla, ve unutma ki, hayat, çektiğin acılarla değil, gemiyi limana getirip getirememenle ilgilenir.
    sevipte ağlamayanlar, "ben sevdim" demesin!!!

Öylesine bir heves degildi belki, ama zamanla gelir gecer. Zaten ne yasadımki senle adam gibi kayda deger. Birgün arkana bile bakmadan terk edip gideceksen eger. Kafana takma beni sen Mutlu Ol Yeter.

Dün gece birini gördüm rüyamda gözleri yaşlı
    Belki dertli dertli derdin ne demeden
    Yaşlar döküldü gözlerinden anladımki oda bizden
    SEVİPTE SEVİLMEYENLERDEN

Herzaman doğru söyle,ne dediğini hatırlamak zorunda kalmazsın.

Zaman gece yarısı yine seni düşünüyorum ıslak gözlerim camda belki gelir diyorum hani bir şarkımız vardı ya yine onu söylüyorum öyle sevmişim ki unutamıyorum

Yağlı boya resimlerine benzemiyor bu şehrin sokakları içimde garip bir his var ya içimde ölen birileri var ya da yanımda birileri eksik!!!!!!!

3. Cevap: En Güzel Sözler

bir umut doludur bakan gözlerin
    ya ağlatır ya güldürür
    bir çaredir sözlerin
    ya yaşatır ya öldürür

Karanlık gecede önemli değildir yıldızları görmek. Gündüzleri yıldızları görmek marifet, aşık olmak önemli değil, bir ömür boyu sevebilmek marifet.

Maviler giyip deniz olsan,sarılar giyip doğa olsan,yeşiller giyip bahar olsan.Ve birgün eğer sende istersen,Beyazlar giyip benim olsan.

Sen geçmişin herhangi bir yolsuz sevdası diye anıyorsun beni oysa ne yollar aradım o sevdaya ama bilmiyorsun çocuk bilmiyorsun...

Belki dağlarımda çiğdemler açar, uyur kar altında yediverenim. Bir gözyaşıdır yağmurlarım, gülerken ağlatır su verdiklerim...

Aşk aşık olduğunu hissetdiğin anda değil, karşı tarafa hissettirdiğin anda ortaya çıkar..!

Ne bulutlardan yapılmış bir taç, ne sonsuz mutluluğa ilaç, sana tüm dünyanın zenginliğini vadetmiyorum. Sana umudumu, sana dostluğumu, aşkımı ve herşeyimi, al veriyorum...

Umutlarım güneşe hasret ben umutlarıma. Gel artık gel uğrunda bire on savaştığım mutluluk.

Yılllar önce sevmiştim şimdilerde yıllanan bi aşk bu bitmez sandım bitti özlenene üzülmüyorum benim aşkım şarap gibi yıllandıkça eskimeyen güzelleşen...

Buz gibi mezar taşları bile senden daha yakın bana! Onlar hiç değilse senin gibi aldatmıyorlar seviyorum deyip kandırmıyorlar.Ama olsun sende anlayacaksın sende yanacaksın ama geç kalmış olacaksın. Beyaz bir mermerde adımı bulacaksın!!!

Uykudan uyanınca insanı uyandığına pişman eden, geri dönmek isteyip de dönemeyince çaresizlikten delirten, hayatta bir defa görülebilen harika bir rüyasın

Ellerim anladı tutmuyorsun..Gözlerim anladı bakmıyorsun.. Dudaklarım anladı öpmüyorsun.. Gidişini kalbime nasıl anlatayım, nasıl söyliyeyim ey insafsız sevgili ya durursa kalbim...

Tutsaklığın ateşe,ateşin kırmızılığa,kırmızının güle,gülünde aşka dönüştüğü o yerde prensimle aşk yaşamak istiyorum mümkün mü?

Gül filizlendiginden beri günese asiktir.
    Günes her gün batiminda gülü unutsada.
    Gül yildizlara kanip günesi azla unutmazdi.
    Cünkü onu hayata baglayandi

Bugün hiç yüz vermedim güneşe,seni anlatıp hava attım çiçeklere,adını zıpkınla yazdım göğün en yüksek tepesine,birde bagırdım duydunmu?SENİ COK AMA COK SEVİYORUM diye...

kurşun sesi kadar hızlı geçer yaşamak, öyle zordur ki;
    Kurşunu havada SEVGİYİ YÜREKTE TUTMAK!!

Rüyalara rest çektim uyumuyorum. herkez derin uykudayken ben sana dalıyorum. Uykular çok tatlı derler ben seni tadıyorum. Onlar uykuya ben sana doyamıyorum...

Sen uzaktasın ama yanımdasın yanımda olduğun yer kalbimin atışındasın her atış seni sevdiğimi ispatlar çünkü her atış sensin kalbimdesin o kalb yanımda olmasa yaşayamam çünkü içinde sen varsın

Tanrı hiç kimseye hakketmediğini vermez sevme sevilebilmenin verdiği bir ödüldür.Herkes sevdiği tarafından sevilmeyebilir ama her seven elbet biri tarafından sevilir

4. Cevap: En Güzel Sözler

gusell emgee saygıı....

5. Cevap: En Güzel Sözler

Güzel gören güzel düşünür, güzel düşünen hayatından lezzet alır..
    Ellerine sağlık Blue:f40: