Kış mevsiminin sizde uyandırdığı duygular hakkında kompozisyon

'Sorun Cevaplayalım' forumunda Aderito tarafından 28 Mart 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kış mevsiminin sizde uyandırdığı duygular hakkında kurallı bir kompozisyon yazınız

  Kış genelde insanlar tarafından pek sevilmeyen bir mevsimdir. Fakat kış da diğer mevsimler gibi çok faydalıdır. Bâzı bitkiler ekildikten sonra üzerlerine lüzumlu olan kar, kış mevsiminde yağmakta, havadaki mikroplar ölmekte ve eriyen karların suları ile barajlar dolmaktadır. Bu mevsimin faydası külfetiyle birlikte gelmektedir. Kış mevsimi, insanları derleme ve toparlanmaya yöneltir.

  Kış mevsimi yaklaşırken, evlerde ve çeşitli yerleşim yerlerinde değişmeler görülmektedir. Evlerde yaygılar değiştirilir, pencereler ve kapılardan hava alan yerler tıkanır.

  Bu mevsimde yenecek yemekler kalori bakımından bol olmasına dikkat etmelidir. Balık, kuru fasülye, nohut gibi yiyecekler bunlardandır. Kış mevsiminde yenilecek meyveler de çok önemlidir. Bunlar içinde portakal, elma, mandalina, muz, kestane gibi meyvelerin yenmesi çok iyidir.

  Kış mevsiminde soğuktan korunmak, insanlar için dikkat edilecek bir husustur. Kalın elbiseler giymek yerine, sıcak tutan elbiseler tercih edilmelidir.

  Oda sıcaklığı 17-20°C’de tutulmalıdır. 30°C’lik bir oda sıcaklığından -5°C’lik bir soğuk havaya çıkmamalıdır. Âni değişen sıcaklıklar çabuk hastalanmaya sebeb olur.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 24 Nisan 2014
Yükleniyor...
- Kış mevsiminin sizde Forum Tarih
kış mevsiminin özellikleri nelerdir Etüt Merkezi 12 Aralık 2010
sonbahar mevsiminin özellikleri Kısaca Ders notları 12 Aralık 2010
Kış mevsiminin insanlarda oluşturduğu duygular hakkında kompozisyon Ders çalışıyorum 10 Ekim 2010
IQ Testi Bir çok kişi yanlış Cevaplıyor. Merak Ettiklerimiz Cuma 12:32