Kış Lastiği Buzda Kayar mı

'Sosyal Konular' forumunda EyLüL tarafından 28 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kış Lastiği Buzlu Yollarda Kayarmı  Kış lastiği alırken ilk bakmanız gereken, lastiğin üzerinde sol resimdeki işaretin bulunup bulunmadığıdır. Eğer lastiğin üzerinde bu sembol yoksa kış lastiği değildir.

  Kış lastiği sadece karda değil, yağmur, çamur ve hatta buz gibi tüm kaygan zeminlerde standart lastiğe göre avantaj sağlar. Ancak sadece çekişin bulunduğu tekerleklere değil, dört tekerleğe birden kış lastiği takmak gerekir.

  Çekişin bulunduğu tekerleklere kış lastiği takıp diğer tekerleklerdeki standart lastikler korunursa otomobilin tekerlekleri arasındaki farklı tutunmadan dolayı önden veya arkadan savrulma yaşanacaktır. Unutmayın kış lastiği, zincir,palet sayesinde kolaylıkla ve patinajsız aracınızı kaldırıp hızlanabilirsiniz fakat durmak istediğinizde çok fazla risk alabilirsiniz.

  Kış lastikleri buz gibi karlı yüzeylerden çok daha kaygan zeminlerde tam tutunma sağlayamazlar. Bu tür zeminler için patinaj zinciri veya patinaj paleti kullanmak daha doğru olacaktır.

  Lastiğin üretim tarihine dikkat edin. Lastiğin de son kullanma tarihi mi olur demeyin. Çok uzun süre bekleyen lastiklerin sertleşmesi sebebiyle yol tutuşunda ciddi derecede düşüş olabilir.
   
Yükleniyor...
- Kış Lastiği Buzda Forum Tarih
Kış lastiği yazın kullanılabilir mi? Eğlence 20 Mayıs 2016
Kış lastiği takmayana ceza Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Kış Lastiği Takmamanın Cezası Zaman Tüneli 16 Mayıs 2016
Kış lastiğinin yaz lastiğinden farkı nedir? Bunları biliyormusunuz 14 Aralık 2012