Kış Aylarında Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

'Kişisel Bakım' forumunda Yasemin tarafından 15 Kasım 2013 tarihinde açılan konu

 1. Kış aylarında soğuk ve kirli havanın etkisiyle birlikte cildimizde kuruluk görülebilir.Ayrıca soğuk havanın etkisiyle kuruyan cilt çatlayabilir ve pul pul döküntüler meydana gelir.Bu gibi cilt sorunlarını en aza indirmek için kış aylarında nasıl bir cilt bakımı uygulamamız gerekiyor konuyla ilgili yazımızı dikkatlice okumanız cildinizin sağlığı için çok iyi olacak.

  [IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kisaylari-icin-ciltbakim-onerileri-11160.jpg]kisaylari-icin-ciltbakim-onerileri-11160[/IMGALT]

  Yeni bir güne başlarken güzel bir sıcak duş almayı ihmal etmeyin. Duştan çıkmadan önce 15 saniye boyunca soğuk su altında kalın. Daha sonra sıcaklığı biraz arttırın, biraz azaltın. Bu işlemi iki dakika boyunca tekrarlamaya çalışın. Bu işlem vücudunuzdaki kan dolaşımını düzenleyerek cildinizin canlanmasını sağlar. Bu, hem dinçleştirici hem de çok faydalı bir bakım önerisidir.

  Dudaklarınızı unutmamalısınız Kışın çatlamış dudaklar bayanların en büyük sorunudur. Yoğun nem veren, vitamin E içeren koruyucu dudak balmi kullanmayı ihmal etmeyin. Yazın şikayetçi olduğumuz cildimiz tarafından üretilen yağ, kışın soğuk havalardan dolayı problem olmaktan çıkmaktadır.

  Sabahları yada günde bir bardak limonlu sıcak su için. Bu çinlilerin vücudunuza enerji vermesi için kullandığı bitkisel bir yöntemdir.

   
Yükleniyor...
- Kış Aylarında Cilt Forum Tarih
Kış Aylarında Cilt Bakımı Önerileri Kadınca 10 Ocak 2013
Kış Aylarında Cilt Bakımı Kişisel Bakım 19 Ocak 2012
Kış Aylarında Saç Bakımı Nasıl Yapılır? Kadınca 18 Mayıs 2016
Kış Aylarında Sağlıklı Beslenme Önerileri Sağlık Rehberi 17 Mayıs 2016