Kirpik uzatan ilaç bulundu

'Kişisel Bakım' forumunda Aysell tarafından 21 Nisan 2009 tarihinde açılan konu

1. Göz hastalığı için geliştirilmekte olan bir ilacın "yan etki" olarak kirpikleri uzattığı tespit edildi.

Ancak ilacın kirpikleri nasıl uzattığı henüz bilinmemekte.

Allergan tarafından geliştirilen “rimel ilacı” sayesinde maskaralar tarihe karışacak.

İlk defa geçen sene dünyaya tanıtılan ilaç, kirpikleri uzatarak dolgun bir görünüm kazandırıyor.

Bir göz hastalığını tedavi etmek amacıyla kullanılan başka bir ilacın kirpik uzatan yan etkisinden geliştirilen ilaç, Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi tarafından da onaylandı.

Dünyada olay yaratan Botox’un da yaratıcısı olan Allergan, ilaca Latisse adını verdi. Latisse, günde bir kez üst göz kapağındaki kirpiklerin diplerine özel bir alet ile uygulanıyor. 10 haftada kirpikler koyulaşarak uzuyor.

Glokom hastalarının kirpiklerinin beklenenden daha çabuk uzadığının gözlenmesi ile ilacın içindeki kirpik uzatıcı etkinin farkına varıldı.

Bu yan etki, sadece bir gözü tedavi edilen hastalarda daha belirgin olarak görüldü. Bu hastalarda tedavi gören gözdeki kirpiklerin daha uzun, sık ve koyu renkli olduğu tespit edildi.

İlacın bulunduğu jeli tatbik edenlerin kirpikleri 6 haftada 2 milimetre uzadı. Bu kişilerin kirpiklerinin, içinde ilacın bulunmadığı jel süren kişilerinkinden iki kat hızlı uzadığı tespit edildi.

2. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

küçükken kesin bu ilacın etken maddesinden yedirdiler bana :)))

3. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Daha neler duyacağız bakalım. Gerçi güzel bir habere benziyor ama ilerleyen günlerde tekrar bakarız. Yaptıranlardan dinleriz. İşimize gelirse neden rimellerle uğraşalım ki.

Aykuuttt ne yedin sen :)

4. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

aykuta bana da yedirdiklerini düşünüyorum ;)

5. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

yeşim sakın wish'e söyleme sende ne yediğini :f30:

6. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Bana küçükken ne yedirdiler bilmiyorum ama bu ilaca hiç ihtiyacım yok onu çok net biliyorum :f196:

7. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

:f73: Allah Allah. Benden başka bu forumda herkesin kirpiği uzunmuş.
    :)

Tek kısa krpikli olmanın verdiği havayla rahat rahat gezinebilirim foumda :) Biliyodum zaten ben tekim :f30:

8. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

aykut söylemem merak etme ama ne yediğimi ben bi bilsem kendime bile söylemiycem ama :confused:

9. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Dileğim merak etme tek değilsin canım.:f30:Bırak söylemeseler söylemesinler alla alla biz rimellerimizi sürer keyfimize bakarız.Zaten ne yediklerini de bilmiyorlar:f30:

10. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

hehe blue ben özel mesajla bildirdim sana ne yediğimizi okumadınmı wishe söylemiyoruz senden sakladığımız yok :D:D

11. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Valla ben birşey yemedim küçükken :oops: zaten çok iştahsız bir insanım :(

Ama durun sizi biraz daha kıskandırayım :f40: kirpiklerime rimel sürdüğüm zaman güneş gözlüğüme yapışıyor :f37:

12. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

aykut banada söylede bende bileyim ne yediğimizi :)

13. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Rimellerin şeffafı var,mavisi var,siyahı var.Akmayanı var.Var da var. Hatta takma olanları bile var. Duruma göre hepsinide kullanırız.Siz aynı tarzda devam edin gidin. Sabahlarıda uyanınca karışmış kirpiklerinizden gözlerinizi zor açın :f20:

14. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

blue benimde derdim o.o yüzden gözlük kullanamıyorum çok istiyorum güneş gözlüğü takmayı ama kirpiklerime göre bişey bulamadım hemüz bide rimel sürünce kaşlarıma değiyo :hih:

15. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Daha çok dert yanarsınız.

Bu halde ne yapabilirsiniz ki :):)

16. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Benim bu ilacı kullanmaya ihtiyacım yok:)

17. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Benim hiç yok saçım kadar uzun kirpiğim var :f30:

18. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Wish anlaşıldığı gibi forumda birtek senin ihtiyacın var bu ilaca:)

19. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Amannn iyiki bir uzun kirpikleriniz var..:f61:Kısa kirpiği olan bayanların kirpikleri rimel sürünce birbirine yapışmıyor bikere..:)Ayrıca erkelerin de uzun kirpikleriyle hava attığını yeni gördümm..:f20:

20. Cevap: Kirpik uzatan ilaç bulundu

Biz bakımlı erkekleriz forumdas erkeklerinin farkı bu :D