Kırmızı Ve Siyah Kitabının Yazarı Kimdir

'Kitap özetleri' forumunda Bella tarafından 1 Mayıs 2012 tarihinde açılan konu

 1. Kırmızı Ve Siyah Kitabının Yazarı;Henri Beyle Stendhal dır..

  Stendhal, Henri Beyle (1783-1842) Fransız olduğu kadar dünya edebiyatının da en büyük, en güçlü gerçekçi yazarlarındandır. Stendhal, duygusallık akımının etkin olduğu bir dönemde yaşamış olmasıyla birlikte, açık ve yalın anlatımıyla gerçekçi romanlar vermiştir. Yazarının adıyla anılan romanlar içinde " Kırmızı ve Siyah " ayrı bir yer tutar.

  [​IMG]

  Kitap Konusu Hakkında Bilgi :“Stendhal'in başyapıtı sayılan Kırmızı ve Siyah 'kara' bir romandır.
  Restorasyon döneminde devrimden önceki gibi yaşamaya çalışan Fransız toplumunun cesaret kırıcı ve iç karartıcı tablosunu sergilemektedir.

  Sıradan bir isyancı olmayan roman kahramanı Julien Sorel ne kadar yetenekli olursa olsun, bir halk çocuğunun kabuklarını kırarak kendi kişiliğini kanıtlamasına şiddet yoluyla karşı koyan katı toplumsal düzenin ve sınıfsal kemikleşmenin bir kurbanıdır.

  [​IMG]

  Julien Sorel'in başından geçen olaylar güncelliğin köklerinden gelmesine rağmen zamanın sınırlarını aşmakta, evrensel bir değer ve anlama kavuşmaktadır. Julien Sorel ve Kırmızı ve Siyah, hem çağının hem de bütün çağların insanı ve romanıdır. Çok az yazar Stendhal kadar okurlarının ve yorumcularının karşısında böyle çok sayıda sorunlar ortaya koymuştur. Çünkü Stendhal bir 'vaka'dır.”
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 7 Aralık 2012
Yükleniyor...
- Kırmızı Siyah Kitabının Forum Tarih
Siyah ve Kırmızı ceket modası Moda Rehberi 28 Kasım 2010
Kırmızı ve Siyah Kitap özetleri 30 Ocak 2010
Kırmızı -Siyah resimler Resimler 16 Eylül 2008
Kırmızı Abiye Elbise Modelleri 2016 Kadınca 19 Mayıs 2016