Kırmızı Koltuk (Yaren)

'Eğlence' forumunda HazaN tarafından 26 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Merhaba Forumdaş dostları yine yeni bir Kırmızı Koltuk'ta sizlerle birlikteyiz bu haftaki konuğumuzu hepimiz yakından tanıyor ve seviyoruz...
    Aklınızda soru işaretleri mi var? Sormak istediğiniz ama şimdiye kadar fırsat bulupta soramadığınız sorular mı var? Tamam o zaman şimdi tam zamanı işte konuğumuzu çağırıyoruz...
    O bir anne, o bir eş, o bir kardeş, o bir arkadaş, o bir sırdaş, o bir dost, o birrrrrrrrrrrrrr admin ve o birrrrrrrrrrr YAREN :f118::f118::f118::f118:
    Sevgili Yaren öncelikle kırmızı koltuğa hoşgeldin sevilen sayılan bir insansın ve seni anlatmaya kelimeler yetmez uzun zamandır seni bu koltukta görmek istiyorduk bugüne nasip oldu hazırsan, rahatsan ve çay, sigara, müzik, yemek gibi ihtiyaçlarını hazırladıysan başlayabiliriz :f106: :f106:
    Öncelik hakkı benim tabiki her zaman olduğu gibi :f196:
    Forumdaş diyince benim kalbim yerinden fırlıycak gibi atmaya başlıyor peki sana forumdaş dediğimizde neler hissediyorsun? Forumdaşın Yarenin hayatındaki yerini merak ediyorum öncelikle

KnG bunu beğendi.

2. Tüm forumdaş Dostlarıma Selamlar sevgiler..
    Hoşbuldum Canımm
    Öncelikle hakkımda kullanığım tüm güzellikler ve kırmızı koltukta bukadar güzel bir şekilde ağırladığın için çok teşekkür ederim.Büyük bir süpriz oldu benim için.Açıkçası beklemiyordum heyecanlandım.:f40:
    Benim için de forumdaş bambaşka.Hiç bir zaman sanal olarak bakmadım ve görmedim.Herzaman dile getirdiğimiz gibi ailemiz yuvamız.Belki çoğumuz için reel yaşantıdan bile değerli dostlarımızın kardeş abi ablalarımızın bulunduğu sıcacık bir yuva.Forumdaşın hayatımdaki yeri çok büyük hem çok sevdiğim rahatladığım huzur bulduğum zaman zaman günlük sıkıntılardan sıyrılabildiğim tek yer diyebilirim.Bazen anlatılmıyor işte şuan benim içinde bulunduğum durum gibi yaşanıyor.Kelimelere dökmekte zorlanıyorum.
    Şimdilik bu kadar olsun mu tekrar tekrar uğrayacağım nasıl olsa;)

3. Yaren Ablacımmmmmm hoşgeldinn.. Öncelikle; koltuğa çook yakışmışsın....:f106:

Sonraaa..

Biliyorsun ama tekrar edeyim.. Seni çoook seviyorum..:f97: Seninle reelde de görüştük.. O zaman belki çok iyi tanışmıyorduk ama olsunn..Görüştük ya dimi..:f106: ( HazaN Ablama duyururum..:f196: ) HazaN Abla tamam tamam kıskanma.. :oops: :f106: Neyse konuyu dağıtmayayım.. Yaren Ablacım kısacası sen; herkesin çok sevdiği biricik Yarenimizsinn..<3 <3 İyi ki tanımışım senii..:f91:

Şimdi sorularıma geçeyimm..:f59:

Forumda çok sevdiğin bir girdin mi bir daha çıkmak istemediğin bir bölüm var mı..¿ Varsa neresi..?:f106:

En büyük hayalin nedir?:f20:

Hayata bakış açın nedir..?

Hobilerin ve fobilerin nelerdir..?:f106:

Sanırım bu kadar yeter.. Diğerlerine de soru kalsın dimi..?:f106:

:f70: :f70: :f70: (Afiyet olsun)

Ve çıkarken tekrar söylüyorum
    Seni Çooooooook Seviyorummmmmm..

<3 <3 <3

4. Hoşbuldummm canımm Ayselimmmm çok teşekkürlerrr.Bende seni çok seviyorum ve iyiki tanıdım gördüm:f97:
    Az sormuşsun Ayselim başka yokmuydu:f40: Ama bu kadar sevgi gösterisinden sonra hiç lafı bile olmaz:f106:
    Vakit kaybetmeden hemen cevaplamaya başlayayım:f20:
    Forumda çok sevdiğim kişişel çalışmaların olduğu bölümler..Alıntı olmayıp forumdaşımıza ait olması da beni daha çok cezbediyor.Ve bu çalışmalarımızın başka yerlerde forumdaş imzalı olarak karşıma çıkması da gurur veriyor:f40:

En büyük hayalim canım uzaya gitmek (Benim gözüm yükseklerde :)) )
    Şaka bir yana hayallerimde hep büyük düşünürüm ama hiç bir zaman imkansızı hayal etmem.Yeter ki azim ve istek olsun imkansız görünenlerde gerçekleşir..Tabi yaşama bağlılıkta önemli.Hayallerimiz olmadan hayatın bir amacı da olamaz.Herkesin öyle yada böyle gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır.
    Hayatımın her döneminde farklı hayallerim olmuştur.Şuan ki en büyük hayalim çocuklarımın en iyi eğitimi alıp başarı kazanmaları ve kendi ayakları üzerinde durabilmeleri.Sonrasında kendim için mavi dünya turuna çıkmak.: ))Deniz aşığıyım aynı zamanda gezmeyi yeni yerleri görmeyi özellikle tarihimizi yansıtan yerlerde bulunmayı o dönemi düşünmek bana bambaşka duygular hissettirir.Bunun dışında Forumdaşımız için de hayallerim var.Buradaki birlikteliğimizin çok uzun yıllar sürmesi ve bu güzelliği ömür boyu sürdürebilmek.Hayaller konusunda şunada inanıyorum ki tüm hayallerimiz gerçekleşse bile herzaman başka hayallerimizde olacaktır.Özellikle gençlerimiz kendilerine güvensinler ve büyük düşünsünler.Hayal kurmak insanlığa mahsustur.Zaten insanlığın özünde hayalleri biterse yaşamdan vazgeçmiştir demektir..

Hayata bakış açımda her nekadar istemezsem de duygusallığım önplanda.Çoğu zaman duygusal kimi zaman karamsar.Kimi zamanda taş gibi dayanıklı ve kararlı.Bazen de yumuşak duygusal.Çok karmaşığım yani:))Ama kendimde şunu farkettim yaş yolun yarısına gelince bazı olay ve düşüncelere karşı bakış açısıda değişiyor.Aklın olgunlaştığı yaştayım.Hiçbir zaman umudumu kaybetmem zaman zaman içdünyamın derinliklerine düşsemde bu dünyada yaşamaya hakkım var ve boş monoton yaşamak bana göre değil.Dost arkadaş kazanmak haksızlıklara karşı çıkmak,direnmek ve sevmek-sevilmek yaşamak için birçok neden var.Hayatın bir sınav olduğunuda çok düşünürüm manevi yönden ve diyorum ki bu sınavda kazanabilene ne mutlu..
    Gelelim hobilerim ve fobilerim:Kitap okumak(her nekadar eskisi kadar kitapkudu olmasam da küçük prensesime akşamları hikaye-masal okuyorum:f106: )
    Forumdaş fm de müzik dinlemek (okadar alıştım ki ayrı tek başıma dinleyemiyorum:f40: ) ve sinema,
    Eskiden yaptığım ve şimdilerde özlemini çektiğim sahilde dolaşıp kendimi dinlemek.
    Fobilerimse:Yükseklik,karanlık,ufacık börtü böcek özellikle sürüngen olanlar :oops: )

İçecekler için teşekkürler bitanem çok öpüyorum kucak dolusu sevgiler:f91:

5. Ahanda ben geldim :f106:

Valla zor soru sormayacagım... Ben size kolay gelsin demek ve sizi rahat ettirmek için ugradım ;)

Öncelikle sizi ne kadar çok sevdigimi söyler ve şöyle en güzelinden bir :f80: ikram eder, sorularıma geçerim..

1- Size yapılmasını istemediginiz birşey yapıldıgın da yada söylenmesini hoşlanmadıgınız bir söz duydugunuz da tepkiniz ne olurdu?

2- Sizin yüreginizde arkadaşlık ile dostluk arasındaki farklar nelerdir?

Basitti dimi :f19:

İçimden geldi, paylaşmadan edemeyecegim:

Birgün görmedigimde
    Merak eder, özler, beklerim de
    Yarim yarim Yaren’im desemde
    Yarim degil; gönülyoldaşım elbette
    Sevgisini kazıdım yüregime
    Böyle sevgi olurmu diyenlere
    Görmeden de sevilir ispatı işte... :f82:

aynen giderim :f106:

İyi dinlemeler gönülyoldaşım :f91:

6. merhaba yaren deniz sevdiğini söylemişsin ben burcunu merak ettim biraz balığa yada su burcuna benziyorsun amam bu koltuk iyiki var seni tanıma fırsatı yakaladım tar ihi yerelere merakında bana benziyor acaba burçtaşmıyız ben klasik yapacağım bu soruyu haytta olmssa olmazların nelerdir

7. yarencim koltuğa h.g öncelikle valla çok yakışmışsın canım seni tanımak çok güzel ben soru sormak istemiyom sana yeterince sormuşlar merak ettklerimi arkadaşlar benden önce sormuşlar bende onların sayesinde öğrendim yani ben seni yormayacam öpdüm seni kolay gelsin yarencim:f118::f118:

8. Arkadaşlarrrrr arkadaşlarrrrrr :f73:
    Yarenizimi yormadan yavaş yavaş soralım sorularımızı :f40: hele bi cevaplasın dimi ama sonra elimizden kaçırcaz :f66: :f106:
    Kırmızı koltuk program sunucusu olarak izleyicilerin elindeki mikrofonun fişini çekiyorum şimdilik:f59: :f59:

9. Hoşgeldiniz Öylesinemm öyle bir geldiniz ki yüreğimi derinden vurdunuz.Müzik yaktı beni alıp bambaşka diyarlara götürdü.Bakın gözyaşlarıma engel olamayacağım.Sevgimiz karşılıklı canımm kahve ve müzik seçiminiz için çok teşekkür ederim.Veeee yüreğinizden kopan harika mısralar için kucak dolusu sevgiler:f91: Her bir kelimesi bana özel ve çok anlamlı çok teşekkürler gönülyoldaşım..Bu güzelliği doya doya yaşayıp öyle sorularınıza geçeceğim..

Ve Cevaplarım:
    1- Bana yapılmasını istemediğim veya söylenmesinden hoşlanmadığım bir söz duyduduğumda bu durum yakınımdaki
    kişilere göre değişirdi.Örneğin çok sevdiğim ve saydığım birinden duyarsam haketmediğimi düşünür üzülürdüm.Ama içime atıp soğuk davranmam.Bu durumu bi şekilde kendisine ifade ederim.
    Eğer bana uzaksa ve belli bir samimiyetim yoksa beni tanımadığına sayar belkide bir nebze aldırmazdım.
    Yok diyelim çok sinir biri ise bilerek yaptıysa sanırım bişekilde bunu acısını çıkartır yaptığına pişman ederdim: ))(oyy ne fenaymışım ben:f106: )
    Şaka bir yana bunu zarar vermekten öte iyilikle karşılık verip duygusal anlamda onu şaşırtır vicdanıyla başbaşa bırakırım.
    Çok incinmişsem ve yapacak bişey yoksa da Allah'a havale ederim..

2-Benim yüreğimde arkadaş ve dostlarımın herbirinin yeri apayrı.Samimi arkadaşlıklar,kalıcı dostluklar kurarım.
    Bendeki dostluk kendimi yansıtan ayna gibidir,şeffaftır doğaldır,o yüzdendir ki herzaman kendime benzeyenlerle dost olurum.
    Çünkü beni en iyi anlayan incitmeyenler onlardır.
    Bugüne kadar gerçek dost bildiğim ve gördüklerimle çok fazla sorun yaşamadım.
    Annemin bir sözü vardı:'' Çok fazla aşırı yakın ilgi gösteren ve sürekli yüceltenlerden kork demişti fazla güvenme.''
    Nasıl beni sevenden korkayım? O zaman pek anlam verememiştim.
    Yıllar sonra okuduğum bir kitapta da aynı ifade ve gerekçelerini okuduğumda,çevremdeki dost ve arkadaşları yargılamaya başladım.
    Ve haklılık payının çok fazla olduğunu gördüm..

Dost en başında ''işte buradayım..'' diye zaten kendini belli eder.Onunlayken kendinde bir sıkılganlık hissetmezsin,
    sözlerine kırılmadığını farkedersin önce.Sıkıntılarını paylaştığında gitmez, yanınızdan bir an olsun ayrılmaz.
    Arkadaş ise sıkıntılarını dinler merakını giderir ve gider, siz düzelene kadar da görünmez..

Dost cana daha yakındır,daha çok seversin sırlarını herşeyini paylaşırsın,
    Arkadaş ise selamlaştığınız sınırlı bir birlikteliktir.

Hayatımda bir yol ayrımına geldiğimde yanımda bulabildiğim,acımasız gibi görünen eleştirilerine bile kızamadığım, konuşurken saatlerin nasıl geçtiğini anlamadığım,
    bazen beni benden iyi tanıdığını düşünmeden edemediğim insan dostumdur...
    Dost doğru yola davet edendir eğer doğru yoldaysam destek olandır,benimle beraber olandır.
    Dost bana hatalarımı söyleyendir,fakat yüzüme vurmak için değil beraber çare bulabilmek için...

Evet son olarakta güzel dizelerinize karşılık:

''Öylesine gelip taht kurdun yüreğimize
    Sevgi dağıttın sıcacık tebessümünle
    Işığın,aydınlığın yayıldı tüm kalblerimize..
    İyiki varsın iyiki tanıdım seni gönülyoldaşım..'':f97:

10. Merhaba Meral hanim:f77: hoşgeldiniz.öncelikle:f80: ikram edeyim ilginizden dolayı teşekkür ederim.
    Evet denizi,suyu severim,rüyalarıma girecek kadar.Ruhumu sakinleştiren ve kendimi bulduğum tek yer mavi deniz ve pamuk bulutlarla bezenmiş masmavi gökyüzü.
    Üzgünüm burcumu tam anlamıyla bilmiyorum.:(
    Yıllar sonra merak edip araştırdığımda doğum tarihimin kasım ayına dek geldiğini ve akrep
    burcunun bazı özelliklerini taşıdığıma inanıyorum.
    Benimde size karşı olan sempatim demekki aynı merak ve özellikleri taşımamdandır.Bu:f97: çiçekler sizin için..
    Gelelim sorunuzun cevabına:
    Hayattaki olmazsa olmazlarım dünyalar tatlısı iki kızım.Onlarsız bir hayat düşünemem.
    Tüm gücümü onların sevgisinden alıyorum..
    Bununla beraber sağlık,huzur, sigaram:oops: bilgisayarım ve forumdaşsız olmaz tabi:f63:

11. Güzel dileklerin için çok teşekkür ederim Kader sende hoşgeldin canımm.
    Hazanımın özenle hazırlamış olduğu güzel koltukta ve gönülyoldaşımın harika müziği eşliğinde burada sizlerle buluşmak tarifi imkansiz duygular yaşatıyor bana.Herbiriniz benim için özel ve değerlisiniz.Bende iyi ki tanıdım sizleri ve iyi ki varsınız hayatımda.

Sevgiler...:f71:

12. Hazırlamış olduğun koltuk okadar rahat ve konforluki inan çok rahatım.Teşekkürler bitanem.İlk heyecanla ilk mesajda sana olan sevgimi ifade edemedim.Bu vesileyle de seni ne kadar çok sevdiğimi buradan birkez daha söylemek istiyorum...:f91:

13. merhaba yaren:f77:
    evet çok yakışmışsınız kırmızı koltuğa tadını çakarın lütfen ve buyrun içiniz ısınsın :f80:

bende sizi tanıdığım için çok mutluyum iyiki varsınız diyorum :)

sorumu sorayım kısacık olsun ki yorulmayınız:f106:
    hayatın ve yaşamanın anlamı nedir sizce?:f71:

14. Teşekkür ederim Belinay merhaba sende:f77: hoşgeldin.Burada bende sizlerle çok mutluyum iyi ki tanıdım ve birlikteyiz:f40:
    Şöyle kahvemden bir yudum içip sorunuzu yanıtlamaya başlayayım.Aslında bu konuda sayfalar dolusu söz söylenebilir.Hatta ayrı bir bölümde bunun tartışması bile yapılabilir.
    Ben kısaca aklıma gelenleri yazayım:f40:
    Yaşam her nekadar bazen çekilmez bazen boş gelse de,bizim ona kattıklarımızla anlam bulur.
    Bu dünyaya yaşam savaşı vermek için geldiysek önümüze çıkan iyi-kötü olayları göğüsleyecek kadar güçlü olmamız her zorlukla mücadele etmeliyiz.
    ''insan kendisinin mimarıdır''Bu söz benim hayatıma nasıl yön verip yaşadıklarımla anlam verdiğimin çok güzel bir açıklaması.
    Hayatıma anlam katan sadece yaşadıklarım ve onlara verdiğim tepkilerimdir.
    Aslında çoğu zaman yanlışa düşüp her anın değerini bilerek yaşamayı unutuyoruz.Mutlu olmayı bekliyoruz.Oysa ki mutluluk bizim kendi iç dünyamızda oluşturduğumuz değerlerdedir.
    Her insanın benzersiz olduğunu düşünerek benzersizliğimle kendimi ifade etmem ve bu dünya da kaldığım yaşadığım sürece yapabileceklerimin en iyisini yapmak.Eğer bir şeyleri çok güzel bir şekilde başarabiliyorsam ne mutlu bana ve hayatım anlam kazanır.
    Bu konuda son olarak şunu ifade edeyim: elimi kalbimin üstüne koydum kendimi dinliyorum şu an kalbim hala atıyor ve hala yapabileceğim şeyler var ve yaşamak için sebeplerim.O yüzden heran değerlidir anlamlıdır.Hayatta tesadüf diye bir sey yoktur.Yüce Allah öyle bir düzende yaratmış ki,o gözle bakıldığında her seyin bir anlamı ve nedeni olduğunu mükemmel bir şekilde algılayabiliriz.
    Eger bakmayı ve görmeyi biliyorsak tabii..

Tekrar teşekkürler sevgili Belinay.. :f97:

15. Merhaba yarenciğim
    öncelikle hoşgeldin.Söylememe gerek varmı bilmiyorum ama bende seni çok seviyorum:f40:
    Ama bence sen bunu zaten biliyorsun..:f63: Hani olurya birisiyle yeni tanışırsında sanki 40 yıldır tanıyormuş gibi hisseder ve seversin işte sen benim o listemde en tepelerdesin..
    Sorum şu......
    Seni anlatan bir cümle, sarkidan dörtlük veya resim olarak paylasabilirmisin?

Şimdilik bu kadar ama daha bitmedi daha sonra sayfayı yine ziyaret edecegim...;)

Bu gül senin için...:f97:

16. Merhaba Ezlem duygularımız sevgimiz karşılıklı yıllar öncesinden bir dostluğumuz varmış gibi hepbirlikte eleleyiz:f40: Aynı yolun yolcusu ve herşekilde mükemmel bir aileyiz..
    Güzel yüreğinin ışığını yansıtan gül için çok teşekkürler..:f97:
    Evet gelelim benden istediklerine:f20: insanın kendisi hakkında o anki ruh durumu elverdiğince ya çok şey yazar yada tıkanıp kalır.Kısaca şunu söyleyeyim sadece bir insanım olması geretiği gibi insan.Bundan yola çıkarak içimde hiçbir kötülüğü barındırmam.Çok kızsam sinirlensem dahi asla kin tutmam.Hassasım duygusalım sadığım dışadönük olduğu kadar da içe dönük biriyim.
    Kendimi anlatmaya bir dörtlük kafi gelmez sanırım.O yüzden resim yerinede bu fotoğrafımı paylaşabilirim:f40:

Sevgiler Ezlemcim tekrar beklerim..:f97: