Kırmızı Koltuk (WisH)

'Eğlence' forumunda Oylesine tarafından 23 Mart 2008 tarihinde açılan konu

1. Forumdaş' ımızın Co-Admin' lerinden güzeller güzeli WisH bugün Kırmızı Koltuğumuzda..

Merak ettiginiz sorularınızı sevinerek cevaplayacagını düşünürüm.

Tüm emekleri için teşekkür eder, bizimle birlikteliginin daim olmasını dilerim.

Sorularınızı sorduktan sonra cevaplanmasını bekleyip, ondan sonra yeni bir sorunun sorulmasını rica ederiz..

İlk sorular ve :f80: benden:

Kendinizden kısaca bahsedermisiniz?

Forumdaş' a yolunuz nasıl düştü ve burada ki ilk anınız nedir?

2. Merhabalar.:f15: Tüm forumdas camiasına buradan en derin sevgi ve saygılarımı gönderiyorum.<3
    Bu koltuğa davet edilmek doğrusu benim için çok süpriz oldu.
    Nazik davetin ve kahve için çok teşekkür ederim öylesinem.:)( pişşşt çaktırma,nasıl güzel gözüküyormuyum,yakıştım mı koltuğa:f106: :f106: )

Eveeettt. Ne diyorduk, hıımmm evet :f30: :f30:

Genç,sağlıklı,akıllı,bilgili,görgülü,birazcık ukela,birazcık gıcık,cılız,bazen hüzünlü,bazen neşeli güzeller güzeli :f30: bir bayanım.:f20: Yav insan kendinden bahsedince vitrine çıkmış gibi oluyo :f106: :f106: Neyse bu kadar yeterlidir sanırım.

Forumdasla,iş arkadaşım ve forumumuzun Co Adminlerinden Nurdin abi sayesinde tanıştım. İyikide tanışmışım forumdasla.Burada,sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum.İlk anım :f20:
    Foruma üye olalı bir iki günlüktüm.Foruma bir konu açmıştım.Forum yöneticilerinden Hikmet,benim konuma yorum yazarken alıntı yapmak istemiş,alıntıyı yaparken de benim açtığım konunun yarısını silmişti. Alta yorum yapan bir başka üye de bana konuyu kopyalayıp yapıştırırken tırtıklamışsın WisH diye gülmüştü.Ben de konumda hakaret ve küfür içeren bir durum yoktu kim neden sildi diye klavyemin tuşlarının dayanabildiği kadar yazmıştım.Yoruma herkes ben yapmadım diye birşeyler yazıyoru.Bense her girenin arkasından girip KİM YAPTIYSA ORTAYA ÇIKSIN diye yazıyordum. Aradan iki gün geçti.Bir baktım ki Hikmet ben alıntı yaparken yanlışlıkla silmişim WisH kusura bakma iki gündür yoktum yazmış.İnsanoğlu tabiki hata yapar ama ben yazıyı aktarırken hata yapmadığımdan çok emin olduğum için ortalığı birbirine katmıştım.:f106:
    Hey gidi günler heyyy.....​

3. Öncelikle Hoş geldin WİSH..:f77:

Öylesinem sana kahve ikram etti bu kahve benim..:f106:

Ben senin hayata bakış açını merak ediyorum..

Yaşamındaki en lerin nelerdir neler seni kızdırır neler mutlu eder..

4. :f77: hoşbuldum Ezlemcim. Sende hoşgeldin. Kahven afiyet,bal,şeker olsun. Güzel sorular sormuşun. Gelelim cevaplarına.... Kendimi denize atılmış bir taş gibi düşünürüm.Taşı suya attığınızda bilirsiniz etrafında halkalar oluşturur.Etrafımda oluşan ilk halka,biricik oğlumdur.İkinci halka ailemdir.Üçüncü halka dostlarım,dördüncü halka arkadaşlarım,beşinci halka işlerim........ vs.gibi uzar gider.Bu halkayı oluşturan taş çok önemlidir.Çünkü, o taş olmasaydı etrafında oluşan halkalar da olmayacaktı.Hayatı taş gibi dayanıklı ve kararlı,su dalgaları kadar yumuşak ve duygulu yaşarım.İşte ben buyum ve hayata bakış açım da bu.

Yaşamımdaki enlerim :f20:
    En değerli varlığım oğlum
    En çok sevdiğim yer evim
    En çok özlemini çektiğim şu an için tatil :f196:
    En güvendiğim annem
    En değerli eşyam yatağım ve yastığım
    Bu kadar yeterli olsun mu. Bu enleri yaz yaz bitmez.:f196:
    Beni en çok mutlu eden küçük bir tebessüm
    Beni en çok kızdıran ise arkamdan gizli kapaklı iş çevrilmesi.

Artık bir :f75: molası verelim.:oops:

5. merhaba Wish kırmızı koltuğa çok yakışmışsınız öncelikle bunu yazıym ve Allah yardımcınız olsun :f106:

kendinizi kısaca özetlemişsiniz benim sorumda şu olacak :f20:

yaşamınızda olmassa olmaz dediğiniz ne olabilir ?
    birde yaşadıklarınızdan hiç pişmanlık duyarmısınız yada duydunuzmu?
    teşekkürler

6. merhaba Belinay.Hoşgeldin. :D Koltuğa yakıştırdığın için teşekkür ederim. :) Bir de sorularınız karşısında terlemesem. Öylesinem klima filan yok mu buralarda. :f106: :f70: ben buz gibi kokteylimi içerken ,Belinaycım sana da :f80: ikram edeyim.
    Evet ne diyorduk. :f20: Hayatımda bir sürü olmazsa olmazlarım var tabiki ama sigara olmazsa yaşayamam sanırım.Kötü bir bağımlıyım maalesef.

İkinci soruna gelince tabiki hayatımda pişmanlıklarım oldu.Bundan sonra da olabilir. Ama bunlarla hayıflanmıyorum. O zaman öyle düşündüm,öyle istedim ve öyle yaşadım diyorum.O yaşadığımı ben öyle istediğim için böyle oldu keşke olmasaydı ama ne yapalım herşeyde bir hayır varmış diyip yoluma devam ediyorum.

7. wish koltuk yakışmış :f40: bende sual sorayım En korktuğun üç şey nedir?

8. Teşekkür ederim Dark. Hoşgeldin.

En korktuğum üç şey;
    1-) Börtü böcek çeşitleri
    2-) Sevgisizlik
    3-) Sevdiklerimi kaybetmek

9. Kırmızı koltuğa gerçekten yakıştın sevgili Dilek,kolay gelsin.;)
    Olaylara yada hayata diyelim: bakış açında mantığın mı ağır basar yoksa duyguların mı?Bildiğim kadarıyla çalışıyorsun ve muhasebe işlemleriyle uğraşıyorsun.
    Peki vicdanınla muhasebe yaparmısın,ağlamak senin için ne kadar kolay ve ne seni en çok ne ağlatır?
    Anı mı yaşarsın yoksa hep yarını mı düşlersin,son olarak sevdiklerin için yapabileceğin en güzel şey nedir?

10. Yarencim çok teşekkür ederim.Buradan sana sevgilerimi gönderiyorum:f97: Ehhh kolaysa başına gelsin arkadaşım ;)

Olaylar karşısında genellikle mantığım ile hareket ederim.Vicdanım ile sık sık muhasebeleşirim.Zaten ince ileyip sık dokuyan bir yapım var.Çok sık ağlamam.Çok sevdiğim birini kaybetmek beni çok içten ağlatır.Her ne kadar yarını düşlesemde anı yaşarım.Sevdiklerim için yapabileceğim en güzel şey ise onları sevgimden mahrum bırakmamak ve yoğun tempomda bile onlara zaman ayırmaktır. Ayrıca sevdiklerime de sık sık süpriz yapmak hoşuma gider.

11. Sevgili wish çok samimi bir şekilde itiraf edeyimki avatardan dolayı ilk başlarda seni çok kıskanmıştım ki...:f106:

kıskançlık asla yapımda olmayan bir duygudur...;)

Fakat çok kısa zamanda seni çok sevdim...

Forumdaki paylaşımlardaki cevapların her zaman bana çok samimi geldi..:f97:

Normal hayatındada böylemisin insanlarla bu kadar çabuk kaynaşırmısın..

VE kendini bu kadar çabuk sevdirmeyi nasıl beceriyorsun...:f106:

12. Ezlemcim sana buradan kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum.:f91: Evet avatarım kıskanılacak kadar var.Çünkü onu ben seçtim.:f196:İkimizin de aynı avatarı beğenmesini bakış açılarımızın aynı olduğu şeklinde yorumluyorum.Senin avatarında benimki kadar güzel.İçin rahat olsun canım.:f196:
    Kendimi sevdirmek konusuna gelince,bunun için herhangi bir şey yapmıyorum.İçimden nasıl gelirse öyle davranıyorum.Mümkün olduğunca yapmacık söz ve davranışlardan uzak dururum.Beğenmediğim bir şeyi asla alkışlamam.Kaynaşmak için ilk adıma karşı taraftan beklediğim anlar olur,ama bana bir gelene ben bin adım giderim.Yani kısacası; ben buyum.

Bu arada sen çok sıcak kanlı bir insansın. İnsanlarla daha çabuk kaynaşıyorsun.:f97:

13. merhaba dilek inan bende çok yakıştırdım seni o koltuğa sende yerini benimsedin gibi görünüo koltuğu bırakmaya niyetin yok gibi:f30:

benim sorum şu: hayatta çok isteyipte yapamadığım en önemli şey nedir ?

14. Hoşgeldin Apo. Evet koltuk pek bi rahat.Ama oturmak istersen hemen kalkabilirim.:f30:

Benim hayatta yapmak isteyipte yapamadığım tek şey iş yerindeki patronumun boğazını sıkmak .:f30:

15. :f106: :f106:
    Nihayet yakaladım sizi
    Sorularınızı yakalayamadım madem ben sorayım dedim
    :f30: :f30:
    Koltuğa yakışmışsınız öncelikle :f40: :f196:
    Rahatmı bari önce bunu sorayım :f106: :f106:
    Soğuk bir meyve kokteylide ikram edeyim :f70:
    Gelelim soruma

Issız bir adaya sürgün ediliyorsunuz ve yanınıza özgürce seçeceğiniz 6 parça olacak ( canlı cansız herşey oalabilir) neler olurdu ve neden?

Teşekkür ederim sabırla okuduğun ve yanıtladığın için şimdiden:)
    :f81: Ohooo uyumuşsunuz bile:f106: :f106: [/COLOR][/SIZE][/FONT]

16. :f70: Merhaba Tual.Demek sonunda yakaladın.:f106: hayır demem. Çok teşekkür ederim.Burası gayet rahat.İkramlar bol,sorular bol :f30: Sizler çok kibar ve samimi..... eee daha ne olsun.

Evett,gelelim sorunun cevabına,

Yaw ıssız adaya niye sürgün ediliyorum ben. Ne kabahatim oldu.;) ;) Peki peki sürgün gittim. Özgürce seçeceğim 6 varlık :f20:

1- Tabiki oğlum -------> O benim yaşama sebebim
    2- Yeteri kadar sevdiğimiz yiyecekler ve su -------------> Zorunlu ihtiyaç
    3- En yakın dostum --------------------------> Eee o yanımda olunca dünya bize dar gelir :f106:
    4-Bilgisayarım ve internet bağlantısı -------------> Her ne kadar doğayla olmak güzel olsada teknolojisizde olmaz
    5-Silah ----------------->Issız adada kendimi ve yanımdakileri vahşi hayvanlardan korumak için .Öldürmek için değil yanlış anlamayın korkutup kaçırmak için
    6- Yeteri kadar giyecek--------------> Her gün aynı şeyi giyemem

17. merhabaa:f71: hoş geldiniz ,bence koltuğun size yakışması söz konusu:f63: avatarlarımız aslında bizi yansıtırlar,sizin avatarınızda çok güzel avatarınıza göre kişilik analizi yaptım:f63: çok hassassınız,insanları kırmamaya çalışıyosunuz,vericisiniz,almayı hiç düşünmedinizmi eger öyleyseniz, çok küçük bi söz sizi üzebilio,ama aynı zamanda mutlu edebilio ,çok fazla derinlerdesiniz artık yüzeye cıkmanın zamanı gelmedimi:f20: bukadar analiz yeter merak ettim yaptııgım analiz acaba doğrumu???:f196:yazdığınız yazıları ve attığınız konular gerçekten seçilmiş şeyler buda secici olduğunuzu gösterio herşeyde bu kadar seciciminiz bu zor değilmi hiç içinizden cılgınlık yapmak gelmiyomu eger geliyosada engelliomusunuz kendinizi neden??? En son hangi kitabı okudunuz,hangi filmi seyrettiniz bir dizi izliyosanız sürekli bu hangisi ve neden içinde ne buldunuz,:f20: bir giysi olsaydınız siz ne olurdunuz:f196:sizin bir masalınız varsa işte bu benim dediğiniz masal hangisi ve siz hangi karaktersiniz:f63: forumda atılan bütün konuları beğeniyormusunuz olması gereken değişmesi gereken birşeyler görüyormusunuz??oğlunuzla geçirdiğiniz zaman sizin için özelmii en cok onla ne yapmayı seversiniz:f63: şimdi size:f70: buz gibi kokteylinizi getirdim buyrun afiyet olsun :f82: hayal edin olmazya ama hayal etmeden duramayız tarihin hangi zaman diliminde ,hangi karakter olurdunuz ve ozaman dilimide değiştireceğiniz ne olurdu bugünkü yaşadığımız hayatta bu neyii değiştirirdi?? En çok hangi yemeği seversiniz bu çok güzel soru dimii ??:f91: :f91: :f91: sizi seviyorumm sevgilerrrrrrrrrrr:f91:

umarım sizi sıkmamışımdır:f40:

18. Merhaba Çağla. Hoş geldin.:f77: Çok naziksin. Çiçek için teşekkür ederim.Doğrusu analizin beni çok şaşırttı. Hani insan olurda bu kadarı da olamaz der ya, inan onun gibi bir şey oldum.Sanki beni yıllardır tanıyor gibisin. Bu kadar kısa sürede bu tespitlerde bulunman beni hayrete düşürdü. Acaba tanışıyormuyuz,yakınımdan birimisin :f40: Evet çok hassas bir yapım var.İnsanları kırmamaya özen gösteririm. Onlara bir şey verirken karşılık beklemem.Almayı düşünmediniz mi derken, burada sanırım maddi bir varlıktan söz ettin. Değilse ben verdiğimin karşılığını gerek bir tebessümle,gerek bir duayla,gerekse onların mutluluğuyla zaten alıyorum.Ayrıca avatarımı çok seviyorum ve onunla adeta ben bütünleştim.Foruma attığım konularda da yaşamımda da çok seçiciyim. Seçici olmak tabiki çok zor.Öncelikle yaptığım işi önce kendim beğenmeliyim ki daha sonra diğer insanların beğenmesini beklemeliyim.Ayrıca bu seçiciliğin neticesini görmek ayrı bir zevk. Tabiki her insan gibi benimde içimden çılgınlık yapmak gelir.Bu istediğim çılgınlığın ne olduğuna bağlı.İllaki mantığıma yatması gerekecek. Değilse bu çılgınlığı kendimi üzmeden bastırmasını da çok iyi beceririm.En son Elif ŞAFAK'ın Baba ve Piç romanını okudum.En son Maskeli Beşler Irak filmini izledim.Bir değil bir sürü izlediğim dizi var. Bunların içinden Binbir Gece Dizisinde ki şehrazat karakterinde kendimi görüyorum. Bir giysi olmak isteseydim sanırım sıcacık bir yün kazak olmak isterdim.Benim bir masalım yok.Ama anlatacak olsam kendi masalımı kendim yazardım. Kahramanı da ben olan.Foruma atılan her konuda bir emek var.Saygı duyuyorum.Ama her insanın zevklerinin ve becerilerinin farklı olabileceğini de eklemek istiyorum.Forumda değişmesi gereken noktaların,bilhassa yazılan yorumların değişmesi gerektiğini düşünüyordum.Bunu da yavaş yavaş görmeye başladık zaten.Oğlumla geçirdiğim zaman tabiki benim için çok özel ve güzel.Onunla en çok sohbet etmeyi ve santranç oynamayı severim.:f70: ohhhh hele şükür.Ağzım kurudu artık.:f106: Evet hayal ediyorum şimdi.1993 yılına geri gidiyorum. Hiçbir karakter olmadan yine ben oluyorum.Hiçbir şeyi değiştirmeden yine aynılarını yaşardım.( :f40: Bu çok güzeldi :f196:) Bu şimdiki hayatımda yada gelecekte belki hiçbir şeyi değiştirmezdi ama birdaha asla yaşayamayacağım şeyleri bir daha yaşatma imkanı tanırdı.Evet sıra çok güzel soruna geldi. Aslında bu bana sorulabilecek en son soru. Çünkü yemekle aram hiç iyi değildir.Ama severek yediğim en güzel yemek ızgara köfte.:f5: :f65: Sanırım cevaplamadığım sorun kalmamıştır Çağlacım. Bende seni seviyorum.:f91: Hayır sıkılmadım ama yoruldum.Şimdi gidip biraz :f81: :f106: En derin saygılarımla.

19. Ooooooooo WisH Ablacımmm koltuğa süper yakışmıssın..(Ne garip bir cümle kurdum böyle..Neyse..:f106:) Öncelikle bunu belirtmek istedim.. Sonra da seni çok sevdiğimi bilmeni istiyorum..;) <3 Neyse şimdi sorularıma geleyim..:f59:

1-) Forumda en beğendiğin bölüm hangisi ¿:f106:

2-) Hayatında en çok mutlu olduğun an ne zaman ¿:f73:

3-) Canın sıkıldığında genellikle ne yaparsın..¿ :f106:

Son olarak da..

4-) Kıskanç mısınnnnnnn..¿

Şimdilik bu kadar yeter sanırım.. :f106: :f106: :f30:

20. Evet bütün sorularımı cevapladınız çok teşekkürlerr:f63: almayı hiç düşünmediniz mi derken maneviyattan bahsetmiştim,çünkü maddi şeyler insanları üzemez zamanla düzelebilen somut şeylerdir,maneviyat insanların kalplerinde izler bırakabilir bunu demek istemiştim,analize gelince avatarınıza,yazdıklarınıza ve yorumlarınıza baktığımda bu kendiliğinden cıkıyo,sıcacık bir yün kazak olmanız bile sizi ortaya cıkarabilir herkesi sıcaklığınızla dostluğunuzla ısıtmaya çalışıyosunuz ne güzel,dostlarınız çok şanslı :)