Kırmızı Koltuk(Öylesine)

'Eğlence' forumunda YAREN tarafından 5 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. Kırmızı Koltukta bu kez konuğumuz Forumdaşımızın değerli yöneticisi sevgili Öylesine.
    Nicki öylesine ama geçen zaman içerisinde imza attığı çalışmalarıyla farklı yorumlarıyla ve
    Forumdas Fm'de yaptığı yayınlarla da gönüllerimize taht kurdu.
    forumdas.net'daki bütün emeklerinden dolayı yürekten teşekkür ediyorum.Kendisi hakkında merak ettiklerimizi ve daha yakından tanımak için sorularımızı sevinerek ve samimiyetle cevaplayacağını biliyorum.Kahvesiz olmaz değilmi önce :f80: afiyet olsun.Sonrada sorularım:
    forumdas.net hakkında duygu ve düşünceleriniz nelerdir?
    Merak edilen nickiniz neden öylesine sizin için bir anlamı var mı?

2. Merhabalar..

Öncelikle beni bu koltukta agırladıgınız ve O güzel sözleriniz için yürekten teşekkür ederim.
    Okudugumda ağlamamak için direndim, çünkü bir kutu mendil koymayı unutmussunuz forumu sel basardı valla :f106:

Şöyle bir arkama yaslanıp ikram ettiginiz kahveden bir yudum alayım ve sorularınızı cevaplamaya başlıyayım..

forumdas.net benim net dünyasında yeniden hayat buldugum yer..

Her zaman sevgi, saygı ve dostlugun oldugu hiç yabancılık çekmedigim tek adres
    Forumdas Ailesi anlatılamıyor, yaşadıkça-paylaşıldıkça güclü duygularla bagımlılık yaratıyor..
    Bu bagımlılık günden güne artıyor ve buradan çıkmak bile istemiyorsunuz.. Ben şahsım adına 24 saat burada kalabilirim :f106:
    Geldigim ilk günden itibaren beni hiç yadırgamadan aranıza aldıgınız ve ailenizden biri gibi gördügünüz icin herkese ayrı ayrı teşekkür ederim..

Çilek; beni buraya davet eden çok eski dostuma, kardeşime, güzeller güzelime yürekten teşekkür ediyorum..

Böyle güzel bir ailenin oluşmasında emek veren öncelikle KinG ve Yaren'i ve herkesi kutluyorum.. :f118:

İyi ki varsınız, iyi ki buradayım..

Ohh! Be.. Buraya kadar umarım iyiyimdir, bundan sonrası için az daha kahve içeyim :f106:

Merak edilen nickim:

Yıllar evvel Cossack bir gece forumundan bahsetti ve '' nick in ne olsun'' dedi..

Bu şok gibi bir şeydi. Forum nedir, ne işe yarar inanın bilmiyordum.. Ama Admin nedir onu iyi bilirdim he :f106:
    O an ilk aklıma gelen kelime Öylesine idi. Foruma gelirim ama bir şartla; ben Öylesine takılacagım ona göre dedim.. Nick onunda hoşuna gitmiş olmalı ki kabul etti ve ben forumda yerimi aldım..

Pişman oldu ama ne çare birkez davet etmiş bulundu :f106:

Bu nicki o gün alma sebebim: Ben kimligimin ön planda olmasını istemedigim için; cinsiyetimin, yaşımın, adımın öneminin olmadıgını savunan, yaptığım işlerle gündemde olmayı, her zaman bulundugum ortamlarda neşe ve huzur saglamayı, dostluklarımın daim olması için emek harcadıgım, sevdigim sürece sevilecegimi iddia eden biri olarak gizemli kalmayı istedim.. 5 yıl kim oldugum bilinmeden saygı, sevgi ve dostluk içinde bir forum yönettim.. Hiç kimse hakkımda tek birşey dahi bilmiyordu ama herkes bana saygı gösterdi, beni sevdi ve çok güzel dostluklar kuruldu..

Yaşadığım sürece çok güzel bir anı olarak kalacaktır..

Benim için Nickimin anlamı: Evet.. Var!

Yaren'im demiş ki: Nicki öylesine ama geçen zaman içerisinde imza attığı çalışmalarıyla, farklı yorumlarıyla gönüllerimize taht kurdu.

İşte budur! :f118:

Beni ben yapan, tanıdıkca anlayan- anlatan, mutlu eden ve beni onurlandıran en güzel anlatım..

Forumdas'ıma da bu nick ile geldim çünkü: içimden bir ses uzun zaman aradan sonra yeniden dogru adresi buldugumu söyledi..

Hiç yanılmazda :f196:

Öylesine kelimesinin nick olarak bana çok yakıştıgına inanlardanım.. Ay! hiç te mütevazı olamıyorum beaa :f106:

Kahve için teşekkür ederim Yaren'im, ellerinize saglık.Süperdi :f40:

3. öncelikle bir kutu mendil:f106:

terletecek soruların önlemi için bir adet vantilatör:f196:

Sabah kahvaltınızda benden olsun:f196:

sorum şu hobileriniz fobileriniz nelerdir?

4. Oy! Oy! Oy! İkramlar bol hee, hemde sizden DarK :f40: Şimdi valla utandım he :f106: :f106:

Çok teşekkürler ama Çayım nerede beaa ;) :

Hobilerim:

Müzik, sinema, kitap, net ve gezi. Birde DVD biriktirme huyum vardır..

Fobilerim:

Sadece Fare :( İsmini duymak bile kötü.. Ay! fena oldum..

5. Ablacığım sizi tanıdığım için kendimi çoook mutlu, şanslı ve özel hissediyorum. İyiki varsınız ve bizimlesiniz.

Ben hayatınızı etkileyen en önemli 3 olayı sormak istiyorum.

6. Bu güzel övgüler için çok teşekkürler Chemist, bende iyi ki sizleri tanıdım :f196:

1. Lise son sınıfta iken babamın geçirmiş oldugu çok büyük bir rahatsızlık sonucu avukat olmak istedigim halde üniversiteye gitmekten vazgeçip iş hayatına başlamamdır.

Lise'yi bitirdim he merak etme dermişim :f106:

2. İşyerinde çok iyi bir konumda iken; işyerimin başka bir şehire taşınması ve benim de oraya yerleşmem için sunulan teklifi kabul etmeyişimdir.

Ah! Ah! şimdiki aklım olsa hemen kabul ederdim :f63:

3. Genc yaşta evlenme cesareti gösterirken hayat arkadaşımı seçmekte çok akıllı davranmışım..

Bana katlanabilecek kadar yürekli birini bulmam zor olurdu :f30: :f30:

7. sevgili öylesine siz tanımaktan büyük zevk duydum çok fazla konuşamasakta her zaman dedğim iyi elektrik aldım sizden benki biraz soğuk nevaleyimdir. sorum şu hayatta olmssa olmazınız nelerdir aslavaz geçemeyeceğiniz sevgilerimle

8. Öylesinemmmm birtanem hoşgeldin öncelikle:f77:

Kahvende bitmiş buyur canımm...:f80:

Birde güzel bir müzik ....:f82:

Atık sorumu sorabilirimm...

1-Hayattaki önceliklerin nelerdir....?

2-Hayata bakış açını merak ediyorum...?

3-Eğer birşeyleri değiştirme imkanın olsaydı bu ne olurdu..? Neden..?

Seni çok seviyorummmmm ...:f97:

O koltuğada inanılmaz yakışmışsın hoş sana herşey yakışıyorr....:)

9. Çok teşekkür ederim Ceylan, sizi kandırmışlar valla bana göre çok sıcak kanlısınız:f196:

Asla vazgeçemeyecegim Aşkımdır: Tek oglum yani.. Allahım onu tüm kötülüklerden korusun :f106:

Eşim, Ailem, Dostlarım, Kitaplarım, Forumdaşım..

Ve. ve bilgisayarım ile sigara-kahvesiz yaşayamam valla :f30:

10. Hoş buldum Ezlem'im.. Evet! Bitmişti. Ellerinize saglık süper olmuş :f196:

Oh! Birde Müzik oldumu istediginiz kadar soru sorabilirsiniz, cevaplarım valla :f30:

1. Kesinlikle Ailem.. Ve. Oglumun Eğitimi.. Herşey bu ikisinden sonra gelir..

2. Hayattan çok büyük beklentilerim yoktur..Yaşadığım sürece ögrenecegim çok şey olduğuna inandığım için devamlı araştırır ve boş yaşamayı sevmedigim için devamlı bir şeylerle uğraşırım.. Çok tez canlı kişiligimden dolayı kafama taktığım her şey anında olsun isterim..

Bu yüzden bazen hayal kırıklıkları yaşamışımdır :f106:

Sevgi ile tüm duvarların yıkılacagına, bir gülümseme ile yüreklerdeki buzların eriyecegine, hoşgörünün açamayacagı kapı olmadıgına, mutlulukların paylaştıkça çogaldıgına yürekten inanlardanım..

Birileri beni çok sevsin diye bir şey yapmam, ben onları çok sevdigim için emek harcarım..

Sevgilerim bile beklentisiz dimi :f106:

Haksızlıklara devamlı karşı çıkar, tartışır ve çoğu zamanda hak ettigimi alırım.

Öyle çok yere dilekçe yazmış, telefon etmiş, mail göndermişimdir ki duysanız şaşırırsınız :f30: :f30:

Ay! Amma uzattım, susmayı bilmiyorum :oops:

3. Türkiyede; şuanda ki tüm politikacıları emekli ederdim.. Neden mi? Halkın yanında degil kendi çıkarları peşinde oldukları için..Artık genclerin başa geçme ve bu ülkede yenilikler yapma zamanı geldi..

Ben gencim deyip dururum ya, politikaya atılma zamanım geldi de :f30: :f30:

Ben sizi daha çok seviyorum Ezlem' im :f63: Bu güzel sözlerinden sonra Koltuk daha bir rahat geldi :f106: :f106:

11. merhaba öylesinem :f77:

bu çiçekler sizin için:f97:

kırmızı koltuk da harika duruyorsunuz öylesinem sizi çok seviyorum

benim sormak istediğim hayatınızda en üzgün ve en mutlu olduğunuz günler

herzaman mutlu olmanız dileğiyle:)

12. Merhaba Belinay' ım. O güzel çiçeklerin için çok teşekkürler..

1985- İlk bebegimi 8,5 aylık erken doğumda kaybedişim..

1988 - Önce eşimi askere ugurlayışım..

1988 - Babamın kanser olduğunu ögrenip hastaneye yatırışım ve hamileligimin 3. ayında iken yaşadıgım şok ve üzüntü yüzünden aynı gün düşük tehlikesi ile hastaneye yatışım.

1988 - Babamı kaybedişim..

1988 - 7 aylık erken dogumda ikizlerimi kaybedişim..

2005 - Annemin kanser oldugunu ögrenişim, zor bir ameliyat geçirmesi ve 6 ay gibi uzun bir tedavi süresi..
    [O günler çok zor idi ama annemin hastalıgı suan hala gözlem altında olmasına ragmen hayatta olmasına şükrediyorum..]

Hayat hala devam ediyor :)

1983 - Aşık olduğum kişi ile evlendiğim gün..

1986 - Kendi birikimiz ile ilk arabamızı aldığımız gün... [Görmemiş gibi tüm gün en yakın arkadaşlarımızla İstanbul' u turlamıştık :f106: :f106: ]

1990 - Tek Aşkım! Oglum' un dogduğu gün... [ Bana bahşedilen en büyük ve en değerli hediye.. :) ]

1997 - Eşim,Oglum ve ben Türkiye turuna çıktığımız gün..

2004 - Oglumun ilk sahneye çıkıp şarkı söyledigi gün.. [Benim için büyük sürpriz idi..
    Birkez bile evde şarkı söyledigini duymamıştım. Söyleyebildigine inanmak zordu, izlemeden inanasım gelmemisti :f30: :f30: ]

Allah' ım çok büyük acılar vermedigi her gün mutluyum. Çünkü bana göre her gün mutlu olmak için bir sebebiniz olabilir.. İstemeniz,bakış açılarınızı geliştirmeniz ve yaşadığınıza şükretmeniz yeterlidir..

Bende sizi çok seviyorum Belinay' ım :f63:

13. :) Merhaba Öylesinemmmmm
    baktım ki saklanmışsın buralara dedim durrrr daha bitmedi yok öyle hemen saklanmak tozlu raflara veeeee sıramın geldiğini farkedip tuttum elinden çıkarıyorum ana sayfaya :f39:

Aslında seni tanımak için soru sormamada gerek yok çünkü yıllardır tanıyormuş gibiyim, öylesine geldim dedin ama öylesine durup gitmedin, yüreğini açtın ve yüreklerimizde yerini aldın :f58:

Yüreği sevgi dolu bir insansın, insanları kırmak bir yana onları üzecek bir hareketten bile kaçınırsın bilirim...
    Peki hiç bilerek ve isteyerek birini kırdın mı? Haketmişti oh olsun dedin mi arkasından da :f106: :f106:

En çok ziyaret etmek istediğin yer neresi?

Çocukken yaramazmıydın yoksa şimdiki gibi uyumlu, ılımlı ve sıcak kanlımıydın (gençken demiyorum bak çocukken diyorum çünkü sen her zaman gençsin <3 )

Ve bunu gerçekten merak ediyorum takıntıların varmıdır? Yani merdiven altından geçmem, kimsenin elinden bıçak almam, ayna kırarsam uğursuzluktur vs. vs.

Ve senden bir rica bana Öylesine'yi bir şiirle anlatır mısın?

Bunlarda kahvelerin öylesinem bol bol ikram ettim ki bitti diye üzelmeyesin :f106:
    :f80: :f80: :f80: :f80: :f80: :f80:

14. Merhaba Gülümmm! O uzattıgın gülü alır seni sevgiyle öperim..

Ben ne güzel Öylesine gizlenmiştim beaa :f106:

Oy! Oy! Çok güzel sözler, çok duygulandım ama aglamayacagım.. Teşekkür ederim Güzelim..

Böylesine güzel sözleri duymak için ana sayfa degil, akan satırlarda bile yerimi alırım desem kırılmazsın dimi :f20:

Şaka bir yana; söylemesende ben senin o güzel yüregindeki sevgiyi bilirim :f40:

Sorulara geçeyim dimi :f20:

Bilerek ve isteyerek birini kırdım.. Evet! Oh! olsun! demedim ama bana uzak ol, Allah' a yakın dedim :oops:

En çok ziyaret etmek istediğim yer: Mısır.. Piramitler..

Gencim canım :) Teşekkür ederim :) Çocukken çok yaramazdım.. Ailem beni erkek beklemiş, maalesef piyangodan ben çıkmışım.. :f106:

Ama erkek Fatma derlerdi bana.. Kız arkadaşlarımdan çok erkeklerle oynardım. Maç eder, sapan kullanır, ağaç tepesinden inmez meyve çalardım. Birde her önüme geleni döverdim :f30:

Annem kapıya gelen hatunlardan bıkmıştı, attığım taşlarla cam kırar, cam bulamazsam kafa delerdim :f30: :f30: :f30:

Akşamda eve gelir süt dökmüş kedi gibi bir kenarda dinlenirdim, hala evde çok usluyum valla :f106: :f106:

Hiç öyle mantıksız takıntılarım yok canım.. Tek takıntım var... Birine taktı isem; beden gücü ile deviremediysem laflarımla eninde sonunda yere yapıştırırım :f19:

Öylesine' yi şiir ile anlatayım he.. :f20: Peki canım, valla sen istedin :f106: :f106: :f106:

Ne cin, ne melek, ne periyim
    Bazen akıllı, bazen deliyim
    Yalana, saygısızlıga cok sinirlenir
    İmalardan nefret ederim.

Yalnızken melankolik
    Sevdiklerimle keyifliyim
    Üzüldügümde sessizlesir
    Etrafima çelik duvarlar örerim.

Her şeyi İnce eler sık dokurum
    Önce hep mesafe koyarım
    Belli etmesemde cok duygusalım
    Yara almaktan ve yaralamaktan korkarım

Mantıksızlıga tahammülüm yoktur
    Ah! Ah! İnatçılığım coktur
    Haksızlıga gelemez hırcınlaşır
    İşte o zaman beni tanımak zorlaşır.

Özgürlügüme düşkünümdür
    Kötü laflara küskünümdür
    İyilik sözümdür, özümdür
    Tatlı söz kesin çözümdür.

Güzellik yüzümde degil kalbimdedir
    Kapıyı acıp içeriye giren bilir
    Sevgilerimi çok dile getirmesemde
    Görmesini bilene anlatan gülen gözlerimdir.

Çok nadir bıkar, yıkar, çeker giderim.
    Dostlarıma cok deger veririm
    Onlardan gelen her şeyi ''Şerbet'' der içerim
    Sevdim mi ölümüne severim..
    Ay! Ne çok anlattım, işte; '' Öylesine'' biriyim.. :f82:

Ay! İnsanın kendine şiir yazması ne zormuş beaa :f73: Harika yazmışın demeyeni vururum :f30:

Tüm kahveler için teşekkür ederim. Ellerine saglık. Süperdi! Gülüm, O güzel gülüşüne ölürüm.. :f91: :f91:

15. Öylesine Ablacımmmmmmm süper yazmışsın yaw.. Kim bir şey diyebilir senin şiirlerine..:f106:

Eeeeee çoktan sıra bana gelmiş bile.. Artık soru sorabilirim.:f33:

Ama öncelikle belirtmek istediğim şeyler var..Senin gibi birini tanıdığım için onur duyuyorum.. Bir kere Galatasaraylısın yaw seni sevmemem mümkün mü..?:f30: Tabi ki şaka..

Seni herşeyden önce dürüst ve düşündüğünü açıkça söylediğin için seviyorum.. Ayrıca yorumlarına da hayranım..:f106: Seni çoooook seviyorummmmmm..<3 <3 <3

Neyse bu kadar iltifat yeter.. Artık sorularıma geçeyim..:f106: Ya da önce yemk ikram edeyim de rahat rahat cevapla..:f30:

:f10: :f10: Heh şimdi oldu.. Başlayabilirim..:f40:

Evetttt birinci soru ..

Sence sevgi nedir.. ¿:f20:

2) En büyük hayalin nedir ..?:oops:

3) Hayatında gerçekleştiremediğin hayallerin var mı ..? Varsa nelerdir..¿

Ben sana kahve yerine soğuk bişiler ikram edeyim.. Daha çok ihtiyacın olacak sanırım..:f106:

:f80: :f80: :f80: :f80:

Afiyet olsunnnnn.. :f40:

Kolay gelsinn..:f97:

16. merhabaaaaaaa hoş geldinizzzzzz,:f97: size ne ikram edimm çaya ne dersinizz:f80: çok sıcak espirili,
    kendinizle barışık,pozitif düşünceye sahip,aynı zamanda idealist bir yapınız var,ne güzell:f106: herşey sorulmuş
    ne sorsam acaba die düşünüyorumm:f20: isteklerinize,dileklerinize,hayallerinize,aklınızdan ne geciyorsa
    bütün bunlara nasıl kavuşuyorsunuz???hayattan beklentiler sonsuzdur siz beklentilerinizin ne kadarını karşıladınız??en son ne zaman kendiniz için bişi yaptınız??sizede sormak istiyorummmm bir giysi olsaydınız siz ne olurdunuz ??Dünyayı hangi renkle boyardınız??Özgürlügün bir sınırı olmalımıdır sizcee, :f80: çayınızı tazeledim bu arada afiyet olsunn,

17. Aneemm! Aysel' im, güzelim, Hatta! GS' lım :f63: gelmiş, sefalar getirmiş...

Bak! Bak! Yine uyusluk yapaksın, ağlatacaksın illa dimi :oops: Şaka.. şaka.. Güzel sözlerin için teşekkür eder, senin gibi akıllı, terbiyeli, azimli bir arkadaşım olduğu için gururluyum canım :)

Yemekleri gece geç vakit yiyecegim, çok makbule geçti :f106: :f106:

1- Bence Sevgi: Sımsıcak bir şeyler önce gözlerde başlar, yavaş yavaş damarlarda akar ve kalbimize dolar..Elle tutulmaz, gözle görülmez, tartılmaz, ölçülmez.Sadece hissedilir,yaşatılır ve yaşanır..

Ay! ne güzel cevapladım..Kendini begenmiş de de alınmam kız :f106:

2- En büyük hayalim Oglum' un kendi ayakları üzerine basabildigini ve çok mutlu yaşadıgını görebilmek :f106:

3- Var tabii.. Villa almak ve bahçesinde parti vermek istiyorum ama hala gerçekleşmedi..Birde Dünya turuna çıkacagım ama loto bana çıkmıyor.. :f30: :f30:

Bunlar matrak hayallerim :f40:

Gerçek olanlar: Avukat olamadım, öğretmen olmak için de geç kaldım..

Ama beni en çok üzen gerçekleştiremediğim hayalim: Babamın benim çocugumla zaman geçirmesi idi, kısmet olmadı :(

Güzel çiçegin ve ikramların için sagol , sakın ola bana uyusluk yapma :f20: Seni çok sevdigimi hiç unutma :f91: :f91: :f91:

18. Merhaba! Hoşbuldum sizde hoş geldiniz Cagla, cay için çok teşekkür ederim. Hemen içeyim :f106:

Öylesine' için güzel anlatım. Valla çok begendim. Teşekkürler ve Tebrikler :f118:

Önce sabır, mantığım, zekam ve gülümseyişimle. Birde param varsa degmen benim keyfime :f106:

Çok büyük beklentilerim yok.. Şuana dek yarısından fazlasını karşıladım..

Hergün kendim için birşey yaparım.. Büyük birşey olması gerekmez, beni mutlu etmesi yeterlidir..

Gelinlik... Hayatta bazen belki bir kez giyilir ama giyildigi gün dünyanın en mutlu insanı sizsinizdir.Çok özeldir, çok güzeldir..

Beyaz.. Sadeligi ve huzuru temsil eder.

Özgürklük insanın ruhunda ve beynindedir..

Ohh! Artık arkama yaslanıp ikram ettiginiz son çayı bir sigara ile içebilirim dimi :f106: :f106:

Teşekkürler canım, çok güzel geldi..Elinize saglık. Buda benden size :f97:

19. Merhaba Öylesine....

Baktım bütün soruları cevaplamışsın bir iki soruda ben sorayım dedim. Biliyorum sen kahve seversin.:f80: Sen kahveni yudumlarken ben de sorularımı sorayım.

Hayat kelimesi senin için ne ifade ediyor.
    Okuduğun herhangi bir kitap veya bir metinden aklına kazınan, hayatını sorgulamana neden olacak bir cümle oldu mu ?
    Başka bir yerde tanıdığın veya tanımadığın herhangi birinin hayatını yaşamayı istermiydin kimin ve neden?
    Biz insanlar genellikle hep zamandan şikayet ederiz. Oysakı zaman dile gelip konuşsa biz insanları bize şikayet etse ne olurdu ?

Sorularım bundan ibaret. Sana kolay gelsin diyorum.<3

20. Merhaba! Hoş geldiniz WisH, kahve için çok teşekkürler canım.. Ellerinize saglık, süper olmuş :f40:

Hayat: Aldığın nefesin degerini bilmektir..

Yaşamaktan vazgeçme; ve birkez daha umutlarına sarıl '' yeniden'' başla..İnanıyorum ki; sen güçlüsün!
    Bu söz felsefem oldu, kötü günlerde aklıma bu gelir.. İnanıyorum ki; ben güçlüyüm..

İstemezdim.. Ben benim hayatımı yaşamaktan çok memnunum :f40:

Valla çekilmez olurdu.. O kadar şikayeti sanırım çekemezdim :f106:

Çok teşekkürler canım. :)

Kendime bir kahve daha yapayım, içip kaçayım :f40: