Kırmızı Koltuk..(Deniz Abla)

'Eğlence' forumunda Nevra tarafından 1 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. [flash=http://www.fileden.com/files/2008/4/20/1875137/deniz.swf]WIDTH=600 HEIGHT=400[/flash]

Evet kısa bir aradan sonra bu haftaki kırmızı koltuk konuğumuz Forumdaşın vazgeçilmezi biricik ablamız Deniz Ablam :f77: Hoşgeldin Şöyle arkana yaslan :f80: :f80: kahvelerimizide yudumlarken artık sorulara geçebiliriz..

Evet ilk sorum geliyor merak etme zor olmuyacak:f106: :f106:

İnsanlarda en çok kızdığın özellik..?

İnsanlardan en çok hangi tavrını ya da düşünceni gizlersin..?

Çok isteyip de yapamadığın birşey var mı..?

Sence mutluluğun tarifi nedir...

Senin için özel üç üye kim? neden?

Tmm :f19: artık Kolay gelsin

:f82: :f82: :f82: :f71:

2. bu işte bir yanlışlık var diye düşünüyorum nevracım inanamıyorum yaaa hiç kırmızı koltuğa oturan üyelerimize soru sorduğum görülmüşmü benim) ehh elimden çekeceğin var ama bilir tabiii ablası kıyamaz ona ayrıca eklemiş olduğun müzikde çok sevdiğim bir parça nasılda tanırmış ablasını.(korkumdan cevaplara geçemiyom görüldüğü üzere:f106: ) öncelikle kahve için teşekkürler yanında bide soda olsa fena olmaz hani . Tamam anladım kaçış yok burdan sevgili üyelerimiz ben size soru sormamıştım hani hatırlatim dediydim:f30:

insanlarda en çok kızdığım şeyy riyakarlık yüze gülüp arkadan konuşan insanlardan nefret ederim

insanlardan en çok hangi tavrımı ve düşüncemi gizlerimm ? güzel soru ama sanırım az çok tanıdınız beni yüreğimde neyse dilimdede odur benim birine çok kızsam kırılsam içime atamam nedense ille gidip kulaklarını çekip ona kırıldığımı söyleyecem:f106:

çok isteyipde yapamadığım bir şey varmı? Kanaatkar bir insanımdır çok büyük hayallerim olmadı elimdekiyle yetinmesini bildim bu güne kadar Rabbime şükürler olsun bu zamana kadar istediğim herşeyi yaptım

bence mutluluğun tarifi ? sevdiklerim yanımdamı sağlığım yerinde mi kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarım üzerimde durabiliyomuyum bundan güzel mutluluk olabilirmi? mutluluk budur benim için

veeee herkesin politik cevap cereceği türden bir soru:f106: benim için özel 3 üye kim?
    tabiiki tüm forumdaslıları seviyorum ama benim için burda gerçekten özel insanlar var ben isimlerini söylemekten çekinmeyecem umarım kimse kırılmaz ama bunu 3 isimle sınırlandırmayalım olurmu:f106:

öncelikle herkesin tahmin edeceği gibi benim için en özel üye kardeşim murat neden sorusuna cevap vermeme gerek yok sanırım o benim kardeşimmmmmmmmmmmm

sonra lider ve etii göstermiş oldukları dostluk ve kardeşlik için

çileğimmmmmmm tabiiki benim için çok özel msn selamını asla esirgemeyen:f106: benim tatlı kızım onunla çok gülüyorum

oğluşumm emreemm ve kızım ayselimmmmm onlar benim sahip olamadığım çocuklarım

Hazan'ım Öylesine'm Yaren'im Nevra'm Filiz'im sizlerde benim yüreğimde özel yeri olan insanlarsınız ve tabiiki

king öncelikle böyle bir site açıp bizleri buluşturduğu için ve beklentisiz her yardımımıza koştuğu için veeee en önemlisi kulağını çekmeme izin verdiği içinn:f106: ( gerçekten yaa uzun zamandır king'in kulağını çekmemiştim ben iyiki hatırladım :f106: )

ohhh bee ilk sınavı nasıl geçtim fena değildim sanırım değilmi

3. eveeeeeeeeet simdide ben sorim abla korkma cok kolay sorcam

Dertleri önemsememeyi kimler nasıl başarabilir? sence abla zor olmadı demi

4. Dertleri önemsememeyi kimler nasıl başarabilir?
    ne kadar kolay sordun öyle beyaz meleğimmmmm yaaa dikkat et bu koltuğa birgün sen de oturabilirsin:f106: :f106: benden önce oturanlar koltuk çok rahat falan diyodu yaa bende bişey var o zaman ben birazdan bu koltuktan düşecem sanırım:f40:

Bence dertleri önemsememeyi kimler başarır biliyomusun güzelim hayatta olumlu yada olumsuz başımıza gelen herşeyde bizim için hayırlısı buymuş diyebilen başına gelebilecek olumsuzluklardan bir olumlu taraf çıkarabilmeyi başarabilen insanlar dertleri önemsemez ve yoluna devam ederler.

5. Denizabla Gecen hafta iskoçyaya gitmiştiniz orada ne yediniz ne içtiniz nereleri gezdiniz bi anlatın bakalım :f40:

6. evet 3 hafta kadar iskoçya'da yeğenimin misafiri oldum disco sizlerle resimleri paylaşmak isterdim ama maalesef tüm karelerde kendimde varım:f30: şimdi gelelim iskoçya değerlendirmesine öncelikle şehir düzenine kurallara uymadaki ciddiyete ve özürlü vatandaşlara verilen değere hayran kaldım.bir ülkenin kalkınmışlığı özürlü vatandaşlara verdiği değerlerle ölçülürmüş iskoçya bu durum aşmış.Bir örnekle açıklayayım bunu dolaşmaya çıktığımız bir gün tekerlekli sandalyesinde bir özürlü vatandaşı gördüm elleri ve ayakları tutmuyordu sadece ağzıyla bir aparatı idare ederek tekerlekli sandalyesiyle kendi başına dolaşabiliyordu ve bu durumda tek başına toplu taşıma araçlarına binebiliyorlar yeğenime nasıl tek başına bırakmışlar bu insanları dediğimde teyze burda herşey özürlü insanlara göre düzenlenmiş hiç zorluk çekmiyorlar dedi gerçektende öyle otobüsler kaldırımlar tamamen onlar düşünülerek tasarlanmış.
    Yemek kültürleri hiç bir şekilde yok tamamen hazır pizza hamburger cinsi şeyler yiyolar ve dünyanın en obez insan topluluğu iskoçyada mevcut genci yaşlısı obezlik derecesinde şişman.ortalama insan ömrü 100 yıl civarındaymış.Bu o kadar doğalki insanlarda stres yok heryer tertemiz mükemmel bir doğa güzelliği var insanların uzun ömürlü olması çok normal orda.Hatta bir kedi gördüm sahibi kedinin 17 yaşında olduğunu ve ağzında artık diş olmadığını söyledi sanırım orda hayvanlarında ömrü uzun:f106:
    dikkatimi çeken bir noktada sokakta başı boş dolaşan ne bir kedi ne de bir köpek gördüm hepsi evlerde bakılıyormuş. ve asla bina kirliliği yok bu konuda belediyeleri asla taviz vermiyor .Bir mahallede aynı tip evler boyasından tutun mimari yapısına kadar asla farklı bir ev göremezsiniz bahçe içinde iki yada tek katlı evlerde yaşıyolar.
    ilginç olan apartman yoktu buda şehre ayrı bir güzellik katıyordu.ben perth şehrinde kaldım zaten turistik gezi için insanlar sürekli oraya gelirmiş tarihi bir şehir en yeni bina en az 100 senelik falanmış.Dunde şehrinide gezdim biraz daha büyük bir şehirdi ama perth şehrinin güzelliği yoktu.
    Dikkat çekici bir başka özellik akşam saat 5 den sonra heryer kapanıyor açık ne mağaza ne market bulabilirsiniz ve insanlar hemen evlerine yada barlara çekiliyolar sokakda insan göremiyorsunuz ben hariç tabi:) akşam 5 den sonra ölü şehir oluyor yani .tüm sebzeler var ama sivri yeşil biber bulamıyosunuz yok çünkü ve tuzlu pasta tuzlu kraker bilmiyolar asla bulamazsınız.Şimdi sıkı durun en pahalı meyve ne orda biliyomusunuz o meyvayı iskoçların zenginleri alıp yeme şansına sahiplermiş KİRAZ:f106: Türkiye'den ithal ediyolarmış.

Ve herkesin merak ettiği konuya geleyim iskoç erkekleri etek giyiyormu hala EVETTTTT giyiyolarrr özellikle özel günlerinde mutlaka etek giyiyolar ve halen etekle dolaşan beyler mevcut forumdaşın beylerine etek siparişi verdim iskoç hatırası olacak benden orda etek boyları uzundu ben bizim beylerimize mini etek yakışır diye mini plili etek siparişi verdim:)

Bide evleri suntadan:) valla ciddi söylüyorum beton diye bişey yok bunu çok garipsedim .
    iklim olarak soğuk bir iklimi var ama ben şanslıydım kaldığım 20 gün boyunca hava güneşliydi insanlar bu güneşi yazın bile göremiyormuş. Sonuç olarak iskoçya gerçekten güzel bir ülke ama her ne olursa olsun ben yinede illede TÜRKİYE'm illede TÜRKİYE'em diyorum.
    unuttuğum bişi olursa sonra eklerim disco şimdilik bu kadar yeter demi :f106:

7. Merhaba Deniz ablacım
    güler yüzün, neşeli kişiliğin ve sözünü esirgemeyen bir yapın var bunu hepimiz biliyoruz ve taktir ediyoruz.
    Merak ettiğim hayatında "Keşke yapmasaydım" ve "iyiki yapmışım" dediğin olaylar varmıdır.
    Hatanın neresinden dönersen karmıdır yoksa her hata bir dersmidir?
    Birde kahve ikram edeyim afiyetle yudumlarken cevaplarsın :f80:

8. Merhaba Hazan'ım öncelikle kahve ve güzel görüşlerin için teşekkürler..........

hayatımda keşke yapmasaydım dediğim bir olay :Yıllar önce hayatımı olumsuz yönde etkileyen bir karar aldım keşke almasaydım diyorum nedir diye sormayacaksınız sanırım tamamen bana özel bir durum anlayış göstereceğinizi umuyor ve bu soruya burda nokta koyuyorum.

İyiki yapmışım dediğim olay: İyiki bu aileye katılmışım, iyiki sizler gibi yüreği sevgi dolu insanları tanımışım dostluğunuz benim için çok önemli forumdaş ailesinin bir ferdi olmaktan çok mutluyum

Hatanın neresinden dönersen karmıdır yoksa her hata bir dersmidir: Hazan'ım hatasız kul olmaz hepimiz insanız tabiiki hatalarımız olacak ama hatanın neresinden dönersen kardır zihniyetinden ziyade ben geçmişte yapmış olduğum hatalardan ders alarak ileriye yönelik atacağım her adımda daha dikkatli olmayı ilke edindim kendime.Geçmişte yaptığım hatalardan aldığım dersle geleceğime yön verme gayreti içerisindeyim...

9. Ablammmm hoşgeldin öcelikle koltuga çok yakışmışsınnn..:f40:

Kahven birmiştir sana bir kahvede ben ikram edeyim..:f80:

Gelelim soruma..:f196:

Hayata bakış açını anlatırmısın hayatta senin olmazsa olmazların nelerdir...?:f20:

Ablacıgımmmm seni çok seviyorumm giderkende söylee başında çiçekler serpiştirerek gideyim..

:f91: :f91: :f91: :f91: :f91: :f91:

:f97:

10. hoşbuldum ezlem'immm.Bu koltuğa yakıştığımdan eminsin demi :f106:
    kahve için teşekkürler arada soda da ikram edin olurmuu:f106: gelelimm sorulara ve cevaplarına;

hayata bakış açım, hayatta benim için olmazsa olmazlarım nelerdir: Hayatı yürünmesi gereken bir yol olarak görürüm.kimi zaman otoban.......amacıma ulaşmak için koştuğum..kimi zaman patika....amacıma çıkan engelleri pes etmeden geride bıraktığım..yaşadığım her olaydan kendime bir ders çıkarmayı öğrendim.olumlu olaylar da nasıl mutlu olabiliyorsak olumsuzluklarda da asla pes etmememiz gerektiğini öğrendim.her olumsuzlukda benim için mutlaka bir hayır vardır düşüncesini kendime ilke edindim.kızgnlıklarımı rüzgara yazmam gerektiğini öğrendim ki rüzgarın esintisiyle yok olsunlar diye.sevgimi güneşe yazmam gerektiğini öğrendimki dünya döndükçe etrafa ışıldasın diye.

Benim için olmazsa olmazımm annemmmmmmmmmmm.babamı kaybettikten sonra sığındığım tek limanım benimm. şimdi söyleyeceğime gülmemen şartı ile yazıyorum ezlemmmm:f106: bak sanki güldünmü ne:f106:
    hayatta olmazsa olmazlarımdan biride sizlere eminim çok komik gelebilir ama ben hayatım boyunca hiç vazgecemedimmm oyuncak ayılarım... Eğer biri oyuncak ayı delisi birini tanıyomusun diye sorarsa sana ezlemim çok rahatlıkla evet tanıyorum deniz ablammm diyebilirsin.küçüklüğümden beri bende tutkudur oyuncak ayılar..bir başka olmazım bilgisayarım işten eve gelip pc başına oturup önce forumdaş sayfasına bakmak yorum yapmak sonra azcık pişti tavla oynamak benim olmazsa olmazlarımdan..ve tabiiki sevdiklerimle vakit geçirmekkkkk

sanırım bu kadar yeterli bende seni çok seviyorum ezlem'immmm