Kırmızı Koltuk (Chemist)..

'Eğlence' forumunda Aysell tarafından 5 Ekim 2008 tarihinde açılan konu

1. Evetttttttttt.. Bu haftanın kırmızı koltuk konuğu..

O biirrrrrr Ultra Süper Mod..

O birrrrrr Teğmennnnnnn..

O biirrrrrr Kimyacı..

O biiirrrrr Yardımcı Doçent...

O biiirrrrr Abiiii..;)

O biirrrrr gıcııkkkkkk..:f106: (Şaka Abicim şaka kızmaa..)

O birrr ki üçççç dörtttt hepimizin sevdiği :f106:

Chemistttttttttttttt..

Evett Abicim sıra geldi sorularıma.. Şimdilik kolay sorular soruyorum..:f196:

1) Hayat felsefen nedir..?:f20:

2) Kimyacı olmak nasıl bir duygu..? Kimyacı olmayı tavsiye ediyor musun?:f196:

3) Bize Chemisti 3 kelimeyle anlatır mısın?

4) Son olarak da hayatındaki en değerli 3 şeyi söyler misin?

:f80: Buyur soğuk soğuk iyi gider..:f30:

Kolay gelsin Metin Abicim..

Dipnot olarak seni seviyorum diyor ve susuyorum..:f19:

Öznur bunu beğendi.

2. Soru bombardımanına hazırlanalım o zaman teğmenim....:f106:

:f59: :f75: :f43:

3. Noluyoruz yawww... Anam kırmızı koltukda değişmiş...

Bu koltukta uzanabilirimde baya rahat bir şeye benziyo ama soruları görünce çok terleyeceğim galiba...

Uyussss bunlarmı kolay sorular allaa allaaa....

Öncelikle teşekkür ederim benide bu koltuğa oturtuğunuz için ama ben yere oturup bağdaş kursam daha iyi olur dağ taştan sonra böyle rahat koltuklara alışık değilim. :f196:

Oraya benimle ilgili süper mod kimyacı falan bişeyler yazmışsın en güzeli yazdığın gıcık kelimesi çok daha samimi ve içten geldi..
    Gıcık olmaktan sizin gıcığınız olmaktan çok mutluyum...
    Bide uyusssluk varki sanırım foruma sen bulaştırdın bende nasibimi aldım... Süper modluka süper gidiyo ama yönetici yada admin olmak güzel olurdu:f9::f9::f30::f30::f30:

YAw ne güzel işte muhabbet edelim illaa sorumu sormak ve cevaplamak gerekiyo...

Madem işin kuralı bu bizde cevaplamaya çalışalım.

1) Hayat felsefem: bişeyin herşeyini herşeyin bişeyini bilmektir... Ne dedim bende anlamadım...

2) Kimyacı olmak nasıl bir duygu..? Kimyacı olmayı tavsiye ediyor musun? demişsin..

Hmmm şimdi aslında ben biyoloji okumak isterdim biyoloji daha ilginçti ama sonra doktor olmaya karar verdim evet evet kesinlikle doktor olmalıydım sonra yaww dedim onca hastayla uğraşamam ben en iyisi avukat olayım ona da ısınamadım tam işletme okucaktımki ösym beni kimyacı yaptı..:f30:
    Ama bundan çok memnunum..

İşimi araştıma yapmayı seviyorum... Tavsiye istemişsin.. Tavisye ile bu iş yapılmaz yada herhangi bir iş yapılmaz... her bireyin kişiliği vede zevkleri farklı olduğundan tavsiye ile meslek sahibi olunmaz... Tavsiyem şu olablir. Geleceğin revaçta mesleklerini belirleyip sana uygun olan bişey seçmen...

3) Bize Chemisti 3 kelimeyle anlatır mısın? demişsinde

Yaww 3 kelimeylee biri kendini 3 kelimeyle anlatabiliyorsa bravo ona dicem ama 3 kelimelik insan olmak istemem...

4) Son olarak da hayatındaki en değerli 3 şeyi söyler misin?

Kızım, ailem, işim...

Yaww zor sorularr sormayalımmm. Allaa allaaaaa.... Öznur valla sanki 5 yıldır bu anı beklermişsin gibi bir halin var... Sorumu sorcan ablukaya mı alıcan anlamadım:f73:

4. evet kırmızı koltuk değişmiş süper olmuş bi köşesinde uslu uslu oturuyorsun hayret ettim valla Metin acaba dedim yanlışmı görüyorum :f106::f106:
    Yakışmışsında vayyyy
    Ben seni üzmücem soruda sormucam merak etme nasıl bu hoşuna gittimi :f196:
    Bir an önce şu askerliği bitirde dön artık :f40:

yaaaa bi dur vazgeçtim sorayım tek soru nolurrrrr:f30:

Senin kızı mert de vercenmi de bakıym bak konuştuğumuz gibi yat,kat,araba senden sözünden caymak yok:f106::f106:

Ben ne mi vercem merti veriyorum daha ne istiyorsun allah allah :f20:
    Tamam tamam korkma sadece küçük bi şakaydı için rahat olsun

5. Belinayyyyyyy günaydın öncelikleee. Saat daha 9 bilem olmadı....

Mert uyutmadımı sabaha kadar yoksa hemen başını bağlıyayımda eşi uğraşsınmı diyorsun..

Bak baştan söyleyim benim kız fazlasıyla cadıdır... En sonda "Tamam tamam korkma sadece küçük bi şakaydı için rahat olsun" demişsinn..

Ne korkması yaw şaka olduğunu biliyorum zaten.. Senin bişey yapmadan kız alacağını düşünüyordum zaten.. Yat kat araba hazırmış bide bizede bir yazlık alsanız fena olmaz hani.

Eee kolaymı bu devirde evlenmek demii :f30::f30::f30::f30:

6. Detttttttt yatı,katı arabayı sen alıyorsun akıllımmmmm:f30::f30::f30:

evet valla sabahın 7 sinde uyanmaktan bıktımazda hatunu uğraşşsın ne bu böyle :f196::f196:

Benim kız cadı demişssin Mert de ondan aşağı kalmaz hani benden söylemesi :f40:

7. Chemist biraz acı çek, meraklan, kork şimdi sormayacağım ben sıramı bekliyorum
    ama iyi hazırlan baya zorlanabilirsin sorularda
    haaa unutmadan ne bağdaş kurması sen buraya uzanacaksın gözlerini kapatıp bekleyeceksin bizler senin çocukluğuna kadar uzun bir yolculuğa çıkaracağız terapi ücretsizdir :f106:

8. Yaw rahat bırakın Abimi.. Bakın ben kolay sordum siz de kolay sorun.. Alla Alla..:f196:

Hem zaten konuyu da anasayfadan düşürmüşsünüz.. Ben alayım da yukarı çıkarayım dedim..:f106:

9. Rahat bırakın Chemist i yafff o forumumuzun polisi vatanımızın askeri :f30:

Bak Chemist ben hiç bir soru sormıcam ama hani illada sor bir soru dersen sen söyle ben sorayım sana:f30::f30:

10. Merhaba Chemist.

S- 1 - Bu işin kimyası böyle dendiğinde sence buradaki kimya neyi ifade eder ?

S - 2 - Fizikçi , çilingir .... neden kimyager ?

Teşekkürler.

11. İşin sakası arkadaşlar isteyen istediği soruyu sorabilir....

Erkan hep kimyayla ilgili sormuşsun yaw ben anlamam kimyadan.. 2. sorunu neden kimyacısın diye anladım umarım bunu sormuşsundur. Dedimya ösym yaptı beni kimyacı...

12. hehehe düştünmü elime forumun gıcığı seni:f59: hayatta kolay sormam,:f20: Bir kereye mahsus sormam arada gelip en zor soruları sormazsam görürsen sen..
    :)
    Hımmm bir düşünelim bakalım ve en kolay sorulardan başlıyorum..:f20:

1-Hangi soruya daha geniş ve uzun cevap vermek isterdin ve bu cevabın ne olurdu ?(Burda ne sorduğumu bende anlamadım ama boşver takıl sen kafana göre:) )

2-Sence mutlu insan kimdir ?

Sen bu kolay soruları yanıtlaya dur sonra ben bir ara yine uğrarım..;)

13. Kimya ile ilgili sorulara esprili yaklaşırsın diye düşünerek sordum Chemist.

Gökyüzünde Dünya için çok güzel şeyler var. Sen gökyüzüne çıksan sadece 1 tane birşey alıp dünyaya
    getirsen bu ne olurdu ?

Teşekkür ederim.

14. Merhaba Ezlemmmm Hoşgeldin.... Öncelikle iltifatın için teşekkür ederim. Sizin kadar olmasamda idare ederim bende... :f106:

İlk sorun hangi soruya uzun cevap vermek isterdin ve cevabın ne olurdu demişsiin.. Aslında ben fazla konuşmam dolayısıyla çok uzun cevap vermem. :f20: Özlü söz söylemek isterim ama genelde bende anlamam ne dediğimi :f30:....

Gerçekten mutlu insanın kim olduğunu öğrenmek istiyorsan 5 kasımda elinde tezkeresi ile koşuşturan ordan orya zıplayan chemisti örnek gösterebilirim... :f30:

Yaw eskiden kırmızı koltuğa oturtuğunuz konuklara çay kola bilimum tatlı çeşitleri sunardınız.... Nolduu ya kriz sizide vurdu yada yaww chemist misafir sayılmaz kalksın kendimi yapsın diyorsunuz allaa allaa neysee misafir olmadığımı varsayıp kahvemi yapıp içeyim bari... Aşağıdaki arkadaş sanada yapayımda muhabbet bahanesi olsun...:f80::f80:

15. duruuuuuuuun ben de sorcam :f30:

eveeeet ilk sorum tezkereni eline aldığında kızını görmenin dışında ilk ne yapcan ? :f196::f196::f196:

ikinci sorum askerlik sana en çok neyi öğretti ?
    üçüncü sorum forumun mega uyusuu kiiiiiiiiiiiiiim?

sorularım zor mu oldu ne :f30:

16. Ben teşekkür ederim erkan... Kimyanın kendisi zaten çok espirilidir.. Mesela N2O gazı gülme gazıdır bunu koklayan kişi sebepsiz gülmeye başlar... Ama forumdaşta gaza ihtiiyaç yok herkes gaza gelmiş durumda..:f30:

Valla erkan fezaya baktım dünya için pek bişey yoktu.. Bende bi göktaşı alıp geldim... Oda anca ceviz kırmaya yarıyo başka bişeye yaramıyo...:f30:

17. Tmmm blueee sendee sor bakayım..:f40:

Yok soruların güzelmiş..

Tezkereyi aldığımda yapacağım ilk şey zil takıp oynamak dicem ama.. Demiyim bi kulp takarsiniz buna... Neler yapmicamkii ama hangisi ilk sırada olur bilemiyorum....

Askerlik en çok bana sabretmeyi öğrettii..

Forumun mega uyusuuuuu beni "sakın beni deme diye tehdit eden arkadaşım diyorum.. O kendini biliyor.... :f30:... Gerçi forumda çoğu kişi uyusssluk sınırlarını zorluyor.. BUnların başındada sen geliyorsun..:f30:

18. Chemist öncelikle kırmızı koltuğa hoşgeldin. Sana bir bardak soğuk su ikram edeyim.
    Afiyet olsun :f70: :f106:

İlk mesajım göz boyama mesajıydı itiraf ediyorum.

Ne sorsam ? :f20:

1- Özgürlük yaşamının neresinde? (ne zaman tam anlamıyla hissettin)

2- Hayatında "keşke" dediğin şey yada şeyler var mı?

19. Öznurrrrrrr göz boyama falan değilmiş ilkokul çocuğuna üniversite sorusu sorulurmu yawwww... Neyse sen bu soruların üstüne soğuk su iç demişsiin. Sağolasınn teşekkürler.. Neyse sorularına geçelim.... Sallama serbest demi...

İlk olarak Özgürlük yaşamının neresinde? diye sormuşsun genel olarak cevap verecek olursam bence özgürlük insanın beynindedir... 4 duvar arasında özgürlüğü doyasıya yaşayan olabileceği gibi... Saraylarda esaret hyatısürdürenlerde olabilir. Benim içinse özgürlük kışlanın dışında :)

Herkesin hayatında keşkeleri vardır.... Kiminin fazla kiminin az olsada.... Benim keşkelerim biraz fazla ama olsun .. Keşke derim ama pişman olmam.. Önemli olan gelecekteki keşkeleri azaltmaktır..

20. Konuyu düşürmüşüm de yukarı çıkarayım dedim tekrar..Belki soru sormak isteyen başkaları olur..:f106: