Kırmızı Koltuk (By_Tual

'Eğlence' forumunda Wish tarafından 14 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Forumuzun başarılı ve azimli süper moderatörlerinden sevgili By_Tual merak ettiğiniz sorularınız ve cevapları ile bu günkü kırmızı koltuk konuğumuz.Başarılı çalışmalarından dolayı kendisini kutluyorum ve forumdaş ailesinde kendisini tanıdığıma çok memnun olduğumu dile getirmek istiyorum.::f80: Sana kahve ikram ederken bir taraftan da sorularımı sormak istiyorum. İşte benim sorularım.

1- Kendini 3 kelimede tanımlar mısın?

2- Hayatta olmazsa olmazların nelerdir ?

3-Senden, kendini eleştirmeni istesem beğenmediğin 5 özelliğini söyleyebilir misin?

4-''Yukarıda ne varsa aşşağıdadır.Aşağıda ne varsa yukarıdadır'' bu cümleyi açıklarmısın ?

Şimdilik sorularım bunlardan ibaret.Sana kolay gelsin derken en derin sevgi ve saygılarımı iletiyorum.:f97:

2. Merhaba,
    Wish, Dostlarım

Öncelikle güzel sözleriniz için teşekkür ederim Wish.:)
    Koltuk çok rahatmış bu arada ikramlar yerinde, klimalı :f87: deniz manzaralı . (korkulacak bir şey yokmuş dostlarım):f80: ımmm olmazsa olmazlarımdan birinide ikram etmişsiniz ellerinize sağlık.
    :)Sizi tanıdığıma bende çok mutluyum, forumdaş ta olmak ve forumdaşlı olmak ayrıcalık benim için.
    Çok konuştum değilmi haydi geçelim sorulara :f30:

Heh şimdi gelelim sorulara ( en son sınava kaç yıl önce girmiştim ben yaf) :f42:
    :f40: Klimayı açmamız mümkün mü ?  terlemeye başladım …

İnsanın 3 kelimede kendisini tanımlaması çok zor :f30: ) yinede deneyeyim ben
    Bazen ağlamklı bir çocuk yada tam tersi bayram sevinci yaşayan bir çocuk
    Bazen güçlü bir dev yada tam tersi cüce
    Ama her zaman her konuda her şeyi öğrenmek ve icra etmek için çabalayan biri

Wish ikinci sorudan önce ben bir kahve daha alayım
    Durun siz rahatsız olmayın:f80:ben alırım…buyurun :f80: bakın alıştım hemen buraya
    Olmazsa olmazlarım o kadar çok ki ben kısaca değineyim
    Hayatta olmazsa olmazım Deniz (yoğun olduğum zamanlarda otururum kaya üstüne
    O dalganın ve suyun sesi, suyun ışıltısı, damlacıklar inanılmaz rahatlatır beni meditasyon gibidir deniz benim için.
    (Denizsiz bir ilde nefes alamıyacağımı düşünürüm)

Gece saat kaç olursa olsun yatağıma uzanıp kahve eşliğinde birkaç sayfada olsa kitap okumak ( durumum ne olursa olsun Üzgün, yorgun, uykusuz vs. bir kahve ve birkaç sayfa
    Çok güzel geliyor bana.)

Bilgisayarım tabiî ki :f40: çekirdekleri hamlaştı ama vazgeçilmezlerimdendir yine de

İmzalı kitaplarım:) yurt dışına çıkışımda biraz pahalıya maal olmuşlardı + kargo ücreti
    :oops: bir uçak bileti daha alıyordu.

Ve ve ve ailem, kahvem, sigaram olmazsa olmazlarımdan bazıları ilk aklıma gelenler bunlardı.

:f31: eleştiriyim tabi Wish sizimi kıracağım :f30:

Uç yaşamak:f84: ya en zirvede ya da en dipte ortası yok maalesef. (uç)
    :f84: sigara içicisi olmak pardon yiyicisi :f106: (iradesiz)

Çok çabuk kırmak ve kırılmak (zaman tanımamak)
    Çok çalışmak (tatil yapmamak):f84:

Yaşanan her şeyi gerektiğinden fazla ciddiye almak (analiz):f84:

:f30: durun ben bir kahve daha alayım, yav bu sorular ne kadar kazık:f81:

Eğer geçemezsem yandınız wish:f80: (tehditkar bakışlar) uygun similey bulamdım ne yapim.

İlk aklıma gelen Hz. Mevlana ( gökten aldım yere) bu soru semazeni aklıma getirdi benim.

• Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi
    ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründüğün gibi ol.
    :f30: kahve biter ben gider
    sevgi ve saygılarımla Wish.:f97:
    Misafir perverliğinize ayrıca teşekkür ederim.

3. Tual hoşgeldin arkadaşım..Koltuğada çok yakışmışsın bu arada...:f40:

Sana önce bir paket sigara ikram edeyim..

Yanındada söyle güzel bir kahvee...:f40:

[​IMG][​IMG]

Güzel birde müzik İnş. seversin :f40:
    [SES]http://www.fileupyours.com/view/178207/gurbet%20kusu.mp3[/SES]
    Ne fenayım sana diye kendim girdikce dinlicemm ne yapıyım çok seviyom ben bunu...:f106: :f106:

Rahat otur sorular uzun..:f30:

Evet arkadaşım başlıyorum....:f20:

1-Kolay arkadaş edinirmisin.Arkadaş ve dost seçtigin insanlada ne gibi özellikler ararsın (Kısacası nasıl insanlar senin dostun olabilir..:f106: )

2-reerkarnasyona inanırmısın yeni karşılaştığın bir insanla daha önce tanıyormuşsun hissini hiç yaşadınmı..?

3-en sevdiğin kitap,film,renk..?

4-Eger kendine bir soru soracak olsaydın ne olurdu..?Cevabınıda verirsen sevinirim..:f40:

5-Bize senin gözünde forumdaşı ve forumdas penceresinden baktığında buradaki 3 arkadaşını anlatırmısın..(soruya bak ..:f106: )

-BENİM PENCEREMDEN TUAL- [​IMG]

Işıgın hiç eksik olmasın arkadaşımm:f91:

4. Hoşgeldin Ezlem,
    Kahve ve sigara için teşekkürler iyi geldi :f75: :f80:
    Gayet rahatım ezlem buyur sor arkadaşım.

Evet çok kolay arkadaş edinirim, arkadaş edinirken özellik aramam ancak
    dostluğa dönüşen arkadaşlıklarıma baktığım zaman bir yada birkaç karakteristik özelliğimizin benzediğini görüyorum.
    Kriterim yoktur insanlık vasıflarını taşıyan herkes arkadaşım ve dostum olabilir Ezlem.

Reerkarnasyon hakkında birkaç kitap okumuştum belgesellerde izledim ilgimi çeker evet ama ben
    dinim gereği öldükten sonra tekrar dirileceğime inanıyorum ahirette başka bedende
    dirilişe inanmıyorum.
    Bir insanla daha önce tanışıyormuşum hissi oldu ama bunu reerkarnasyona bağlamadım hiç.
    Dur ben kahve ikram edim :f80: şimdi diğer soruna geçelim.

En sevdiğim kitap: Yüreğinin götürdüğü yere git (Susanna Tamarrow) 90 lı yıllarda okumuştum
    :f106: yazarından imzalı bugüne kadar o kitabın önüne geçen bir kitap olmadı malesef ama olmucak anlamına gelmez.

En sevdiğim film: Titanic, Gohst ve Bodyguard (Filim müzikleri dahil buna)

En sevdiğim renk: Tabiiki mavi (huzur buluyorum)

:f30: Soru:Tual ne yapıyorsun sen?
    Cevap:Hiiiççç Ezlemin sorularını cevaplıyorum. :f30: :f30:

Forumdaş ı ben bir anktot la anlatmaya çalışayım.
    Ben oyun sitesinden geldim buraya biliniyor öyle bir dönemdi ki bu nette neden varım ı sorguladığım
    kopmaya hazirlandiğim bir dönemdi.
    Forumdaş a ilk geldiğimde radyoda inanılmaz pozitif enerji aldım birçok kezde vurguladım ve vurguluyorumda.
    Bu arada Hazan ve Katremi kıramadım yine oyun sitesinde yetki aldım
    Bir gün hazan la konuşurken bana burada (oyun sitesi) mutsuzsun değil mi ? dedi
    -Evet burada (oyun sitesi) mutsuzum sahiplenemiyorum oysa forumdas benim kendi malım gibi hissediyorum. demiştim Hazan a ve o akşam yetkileri bıraktık :f106: ( Benim gözümde forumdas )

:f20: :f69: Enzor soru bu oldu forumdasta herkes benim için çok değerli ve tanımaktan memnunum
    herbiriniz in değeri ve yeri var bende önecelikle altını çiziyoum bunun.

Jeeny : Renkli, deli dolu ( çok seviyorum ayrıca )
    Cossack : İşini bilen, işini iyide yapan arkadasim ( onuda seviyorum tabiiki)
    Lider : Radyomuzda çok büyük emeği ve çabası var (onda çok seviyorum)

Ezlem bu liste böyle uzar gider çünkü her birinizin yeri var bende sizleri tanıdığım için çok mutluyum.

Senin pencerenden Tual Çok teşekkür ederim arkadaşım daima layık olmaya çalışacağım.
    Tüm dostlarımın ışığı eksik olamsın dileği ile teşekkür ediyorum beni yanlız bırakmadığınız için Ezlem.

5. benim sorumu wişh sormuş ben başka bulayım soru 1-bu kadar uçlarda yaşamak yorucu değilmi 2-çok sakinmisniz reelde bende öyle bir intibah bıraktınız çokmu konturollüsünüz hayata karşı 3-burcunuz ne 4- geleceğe dair beklentiniz neler
    sizi tanıdığıma çok menunum oldum çok fazla muhabetimiz olmasada bende hoş etkileriniz var tşk iyiki tanıdım

6. Hoş geldiniz meral hanım,
    hemen :f80: ikram edim hele soluklanın :f106:
    :f106: Ortalarda yaşamak nasıl birşeydir bilmiyorumki, o yüzden yorucu gelmiyor (sevmesemde değişmem mümkün değil)

İkinci sorunuza geçtim Otokontrol Meral hanım nerede nasıl davranmayı bilmemiz gerekiyor
    :f106: Bana göre sakinim ama çevremdekilerin bu soruya cevap vermesi gerekir.

durun ben kahveleri yapim geliyorum :f30:
    heh geldim :f80: :f80: buyurun devam edelim.

:f106: :f106: sorulabilecek en zor soru bu bana çünkü bende bilmiyorum burcumu
    Annem kar vardı der :f106: huviyetim ağustos der:f106: çok uğraştım bulmaya ama olmadı
    net i bulamadım :f30: aslında iyide oldu hangi burç hoşuma giderse onu sahipleniyorum :f30:

kendim için hiçbir beklentim yok rabbim sağlık versin yeter ve yatmadan emanetini teslim alsın dileğim bu
    Yaşamak istediğim herşeyi yaşadım rabbim izin verdi başardım beklentim yok kendi adıma
    ama ülkem adına okadar çok şey varki:(
    Eğitim sorunu ve Sağlık sorunu enbaşta geliyor bende beklentilerim var ve olacak ümidindeyim,
    ben göremesem bile.

Bende sizleri tanımaktan son derece mutluyum meral hanım, iyiki tanıdım sizleri.
    Yalniz bırakmadığınız için teşekkür ederim.:f97: :f97: :f97:

7. benim de sorularım olacak size;uçta yaşamak nasıl bir şey ortada yaşayan insanlarla yaşamınız arasındaki fark ne?
    varsa pişmanlıklarınız (cevaplamak zorunda değilsiniz)
    umut mu,hırs mı ,çalışmak mı

8. Hoşgeldin Blue
    Buyurun :f80: :f80: yudumlarken bir yandanda sorularınızı cevaplıyayım ben
    Uç yaşamak
    Ya çok seversiniz ya hiç sevmezsiniz, ya çok mutlusunuz yada çok mutsuz, ya çok azimlisinizdir yada tamamen azimsiz vs. hayatı bir terazi kabul ederseniz herzaman bir tarafı havada dır asla dengede olmaz
    olumsuz Ufacık bir söz yada eylem sizi çok üzer tamam dersiniz artık benim için bitmiştir, bir süre sonra olumlu ufacık söz yada eylem... olamaz ben bunu nasıl düşündüm dersiniz (böyle bir şey yaşadığınız halde tekrarlanma olasılığını düşünmezsiniz düşünemezsiniz. :f84:

:oops: Pişmanlıklarım var tabiiki ve olacaktırda ben pişmanlıkların ve hataların bireyi eğittiğini, olgunlaştırdığını düşünüyorum hatalarımın ve pişmanlıklarımın bana çok şey kattığını biliyorum.:f40:

Umut mu, hırs mı, çalışmak mı?

Gelin sizinle bir yemek yapalım, yemeğe tat verme gerksinimleri tuz ve baharatlar, çok atarsanız lezzeti bozarsınız
    az atarsanız tadı tuzu olmaz, hepsini ölçüsünde atarsanız lezziz bir yemek olur değilmi ?
    umut, hırs ve çalışmak hayatın baharatlarıdır önemli olan dozunu ayarlamak .
    Ve :f19:
    Beni yanlız bırakmadığınız için teşekkür ederim Blue.:) :f97:

9. :f67:
    Evett yine bennnnnnn
    :f30:
    Ya bu sefer kısa sorcam arkadaşım valla...
    :f39:

1-:f30: yok yok tamam korkma..

Arkadaşım Sence mutlu insan kimdir ?
    :f69:

Bu kadarcık bak...:f106:

Bu arada şarkı güzel dimii....:f82:

Hadi kaçtım..:)

10. Abidin Dino nun resim i ile cevap vereyim bu soruna:f106: :f106:

11. :f15: Ben geldimmmm:f106: :f106:
    :f77: kahvemide ikram edeyim arkasından sorulara geçicem :f7: :f7: buyrun afiyet olsun

Evet şimdi sorumu soruyorum :f106: :f106:
    Başınızdan geçen komik olay veya rezil oldum eyvah dediğiniz bir olay varsa anlatır mısınız ?

Elinizde Bir Bant olsa kimin ağzını bantlardınız ?:f106: :f40:

Tamam son sorumuda soruyorum :f30: :f30:

Son olarak sen kendine soru sorsan ne sorardın ?:f19:

Kolay gelsin...

12. :f80: ımmm kahvede bir güzel geldiki :f106:
    H geldin Nevra kardeşim
    komik olay:
    acem askerdim
    haftasonu çarşı izni idi bir bayan gördüm elindeki poşetleri taşımakta güçlük çekiyordu yardımcı oldum
    arabasına kadar; gel oğlum ben seni bırakayım birliğine dedi yolumun üstünde birliğiniz
    ve beni birliğime getirdi:f106: nizamiyede kapılar direlt açılınca şaşırdım ve araba içeriye girdi :f106:
    Meğer yardım ettiğim bayan :106: tümen komutanın eşi imiş (hayatımın torpili)

elimde bant olsa kendi ağzımı banlardım kesinlikle :f106:

kendime soru yaf bu çok zor ve ben bunuda atlatırım :f106:

Soru: tual saat kaç ?
    Cevap: 00:06
    E hala buradamısn :106:

:f91: :f91: :f91:
    Teşekkür ederim Nevra kahve ve sorular için
    kahve biter ben gider:f106:

13. Merhaba Tual. koltuğa çok yakışmışsın. burasıda çok rahat sanırım. ellerine sağlık Wish oda yı güzel hazırlamışsın, klimalı, deniz manzaralı, kahve var, sigara içmek serbest. Tual bol köpüklü türk kahvesi getirdim seversin diye :f80: :f80: afiyetle içelim kahvelerimizi , sigara getiremedim, ben içmiyorum biliyorsun, bu saatte de açık yer bulamadım:f106: sen bugünlük kendi sigarandan iç artık, yarın kapalı mekanlarda da sigara içme yasağı geliyor, bugün rahat rahat içebilirsin.Müzikte ne çalıyor Tual ,Ufuk Yıldırım söylüyor" sensizlik haram bana" bu şarkı ile de kahve içilmez ama neyse:f106:
    Sana bir sorum olacak Tual. sanırım şimdiye dek konuşmalarımızda bunun konusu hiç geçmedi.İmzandaki bu yazıyıda çok beğenerek okuyorum. "Paraya gereksiminiz yokmuş gibi çalışın" Para araç mıdır, amaç mıdır?
    bununla ilgili düşüncelerini öğrenmek istiyorum. tşk ederim.

14. Hoşgeldin Aynsem
    ımmmm :f80: süper geldi aha yasak gelmeden birde :f75: yakiyim
    :f106:sen sigarayı merak etme yaw ben de mutlak yedak vardır zaten.
    Ufuk Yıldırım yeterki sen iste Aynsem hemen dinleriz :f106: Wish müzik setini bile düşünmüş sağ olsun.
    :f106: Yok kahveden devam edelim biz en iyisi
    hemen soruna geçiyorum Aynsem
    Para sadece araçtır.
    Ayrıca Ahmet Altanın bir yazısınıda atmıştım daha önce forum a izninle ondanda alıntı yapmak istiyorum.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

‘‘Ne sevinci, ne hayatı, ne eğlencesi, para yok ki’’ diyorsanız eğer ve eğlenmek için paranın gerekliliğine bu kadar inanıyorsanız, emin olun paranız olduğunda da eğlenemezsiniz, para eğlenceyi çeşitlendirir sadece ama eğlenceyi yaratamaz, öpüşmek parayla değil, sizin için demlenmiş bir bardak çayı, bu benim için yapıldı diye neredeyse gururla alıp, bardağı incecik belinden sıkıca kavrayıp içmek parayla değil.
    Bir tabak semizotunu sevinçle paylaşabilirsiniz ve hiçbir pahalı lokantada bulamayacağınız bir tat alırsınız, eğer bir tabak yemeği paylaştığınız, paylaşmak istediğiniz insansa.
    Hayat diye bir şey var.''

:f71: :f71: :f71: