Kırmızı Koltuk AYSELL

'Eğlence' forumunda By_TuaL tarafından 13 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Bu haftanın Kırmızı Koltuk Konuğu Aysell
    O Ethi abimizin biricik kızı
    O Forumun en genci,o forumun en hızlısı, o forumun en azimlisi
    o forumun Uyusuuuuuuuu (ben demiyorum) tabeee :f30:
    Aysell kardeşim öncelikle Hoşgeldin :f97:
    Okul sezonuda bitti şükür otur şöyle kırmızı koltuğa ve rahatla :f30: :f30:
    Hemen ikramlarımıda yapıyorum, sana buz gibi :f80: meyve suyu bende bir fincan :f80: alayım
    Arzu edersen atıştırabilirsin :f10: :) burada herşey bol ve rahat klimanın kumandasıda sende kalsın:f106:

Evet hoşgeldin bölümünün ardından hemen sorulara geçiyorum:f30: :f30:
    1- En etkileyen kitap hangisiydi ve neden etkilendin?
    2- Sona eren bu yıl ki okul döneminde Keşken oldumu ? paylaşabilirmisin (zorunlu değil)
    3- İdealindeki meslek veya meslekler nelerdir? neden idealin? :f196:

Şimdilik benden bukadar Aysel kardeşim seni şimdi diğer dostlarımızın soruları ile başbaşa bırakacağım
    Dipnot olarak Seni seviyorum kardeşim. ve:f19:

2. Öncelikle çok teşekkür ederim Tual Abicim bu güzel düşüncelerinden dolayı..:f91:

Hoşbuldummmm ayrıcaa..:f103:

Keşke bitmeseymiş okul yaw o zaman koltuğa oturmak zorunda kalmazdım..:f30:

Meyve suyu için de teşekkürler..Soğuk soğuk iyi gelir sanırım şimdi..:f40: (Ayrıca gözümden kaçmadı arada kendine de kahve almışsın..;) Neyse..)

Evett meyve suyumu içerken soruları da cevaplayayım..:f106:

1) Beni en çok etkileyen kitap : bugüne kadar okuduklarım içinde Sinekli Bakkal'dır.. Çünkü; orda babasını hiç tanımamış, annesi ve imam olan dedesinin baskılarıyla büyüyüp ilerde 'Dahiliye Nazırı' nın konağında hizmetçiliğe başlayıp daha sonra sesinin güzelliğini keşfedip hafız olan, ayrıca konaktaki piyanist 'Peregrini'ye (müslüman değil) aşık olan,onunla evlenen,sonra babasını bulan ve ölümü göze alarak ilk sezeryan ameliyatını olan bir kızın hikâyesi anlatışıyor.. Ve burdaki kız Halide Edip Adıvar'ın kendisi.. Bu romandan çok etkilenmiştim..

Ay ilk soruyu başarıyla cevapladım mı ne..:f106:

2) Tabiki keşkelerim oldu..Mesela keşke fiziğe daha çok çalışsaydım da takdir belgesini kaçırmasaydım..
    Keşke tarihten değil de ingilizceden dönem ödevi alsaydım.. vs..:f30:

3) İdealimdeki meslekler ; iç mimarlık ve edebiyat öğretmenliği..Ne kadar bağlantılılar dimi..?:)
    Ama bugün Fen Bilimleri Alanını seçtiğim için edebiyat öğretmeni olma gibi bir şansım kalmadı..:f106: Edebiyat öğretmeni olmak istiyordum..Çünkü;edebiyat öğretmenim beni çok etkilemiştir..Hep onun gibi bir öğretmen olmak istedim..:f110:
    Neden iç mimar olmak istiyorum?:f20: Açıkcası bunun net bir cevabı yok.. Kimseden de etkilenmedim..Ama küçüklüğümden beri ben mimar olacağım diye tuttururmuşum..:f106: :f106:

Bunlardan başka alternatif bir meslek düşünmedim..Ama daha 3 yılım var.. Sanırım başka mesleklere karşı ilgim uyanır..:f63:

Teşekkür ederim Tual Abicim soruların için.. Ayrıca ben de seni seviyorum..:f91:

İlk sınavı atlattım galibaa..:f30:

3. Arkadaşım öncelikle hoşgeldin bugün kahve içmedin gittiğimz yerde şimdi iç afiyet olsun :f80:

Ayrıca sana teşekkür ediyorum beni Forumdasla tanıştırdığın için :)

Şimdi sorulara başlıyorum merak etme çok ve zor değil :f106:

1)Beni Forumdasla sen tanıştırdın, sen nasıl tanıştın?(anlatmıştın ama tekrar anlat olsun)

2)Forumun en çok hangi bölümünü beğeniyorsun?

bi de

3)Flash yapmayı kimden öğrendin? :f106:

Not olarak şunu eklemek istiyorum

Değerli Forumdaş yöneticileri Aysel'i terfi edin bütün gün söyleyip duruyor ilgililere duyurulur :f106:

Kolay gelsin arkadaşım bütün yaz seni özleyeceğim ne olsa sen benim sıra arkadaşımsın...

4. Oooooooooooooo kimleri görüyorumm..:) Hoşgeldinnn canım arkadaşımmmm..:f91:

Soruların için teşekkürler..:f103: Valla bugün gittiğimiz yerden sonra gözüm uzun bi süre kahve görmek istemiyor..:f21:

Gelelim sorularınaa..:f75:

1) Forumdasla babam sayesinde tanıştım..:f63: Babam bana üye ol dediğinde "Napcam baba ben orda?" demiştim..:oops: Ama kırılmasın diye üye olmuştum.. Sonra birkaç kez girdim foruma.. Bana çok sıcak davranıldı..<3 O günden sonra burdan kopamadım.. ve anladım ki babalar bir şey biliyor ki söylüyor..:f106: :f106:

2) Forumda en çok sevdiğim bölüm; tabiki bana en çok hitap eden, huzur bulduğum Üyelerimizin Flash Çalışmaları ve Resimli Mısralar.. :f106: Bi de bu aralar "Yerli mp3, video klip, yerli albüm" bölümleriyle de ilgiliyim..:) :f30:

3) Flash yapmayı sevgili patronumuzz KinG Abimden öğrendim..Tekrar tekrar teşekkür ederim KinG Abime.. :f91:

Kız bak okullar tatil oldu diye seni göremem dövemem sanma..Valla gelirim oraya..:f31:

Sevgili Yöneticilerim, Co-Adminlerim ve Adminlerim siz Kübra'ya aldırmayın.. Şaka yapıyor şaka..:f30: :f30:

Ben de seni çok özleyeceğim canımm arkadaşımmmmm..:)

5. Sinekli Bakkal benimde çok sevdiğiim bir kitaptır. Biliyorum yoğun bir okul döneminden geçtiniz size yazılanları görünce kendi kızımın lise çağları geldi aklıma gerçi o şimdi mezun ama olsun. Okumayı ne kadar seviyorsun ve ne tür kitaplar tercih ediyorsun? Benim klasik sorum hayatta olmzsa olmazların nelerdir? Bir gün şunu feda edebilirm diyeceğin bir şey varmıs senin için? Çokmu zor sordum seni takip ediyorum çok fazla tanımasamda fakat çok aklı başında bir genç kızsın aileni teb etmek gerekir seni bukadar güzel yetiştiridkleri için ve yaptığın çalışmalar harika ben kursuna katılamıyorum ama söz ver emekli olunca banada özel öğretmenlik yapacaksın olurmu:) SEVGİLERİMLE

6. Hoşgeldiniz Ceylan64 .. Güzel sözleriniz için çok teşekkür ederim..:f91:

Sorularınızı cevaplayayım hemen..:f40:

1) Okumayı pek fazla sevdiğim söylenemez maalesef..:( Ama yine de kitap okurum..Sonuçta gerekli dimi..?:f106: Her türlü kitabı okuduğum söylenemez.. Cinayet, korku, polisiye romanlar dışında çoğunu okurum ..;)

2) Hayatta olmazsa olmazlarım tabiki en başta ailem..:f63:
    Daha sonra bilgisayarım..:f30: (onun olmadığı bir zamanı düşünemiyorum bile..)
    Bir de hayatta vazgeçemeyeceğim Colam tabikii..:f40: (Hergün içmem lazım..)

3) Bu soru çok zor oldu yaa..:( Hiç düşünmemiştim böyle bir şey..:f20:
    Ama babam için her şeyimi feda edebilirim..:f63: (tabiki annem için de..):f106:

Sorularınız için teşekkürler.. Elimden geldiğince cevaplamaya çalıştım..:f17:

Siz yeter ki isteyin ben size her zaman ders vermeye hazırım..:f30:

7. Evetttttt benim küçük meleğimmmmmm :f39:
    başımın tatlı belası :f33:
    dert ortağım, sırdaşım, kardeşim :f91:
    hoşgeldin sefalar getirdin kırmızı koltuğa yeterince çay kahve içtin o yüzden yok sana bişii :)
    uslu uslu otur koltuğuna ve başla sorularımı cevaplamaya :f11:
    hatırlarsan sen bana sorarken demiştim ki gün olur devran döner ve bu koltuğa birgün sende oturursun
    işte o gün bugünmüş :f106:
    başlayalım mı :f77:
    1- Forumda en mutlu günün ve en zor anın nedir? Ne yaşadında çok mutlu oldun ve ne yaşadında çok bu günler geçmez dedin?

2- Bir uçurumun kenarındasın bir elinde gururun bir elinde sevgin var birisini bırakman gerekse hangisini bırakırdın?

3- Hava çok soğuk üşüyorsun, bütün gün yorulmuşsun uyumak istiyorsun tam o sırada telefon çalıyor ve sevmediğin, küs olduğun bir insan senden yardım istiyor ne yaparsın?

4- Bana üç kelime ile Ayseli anlatırmısın?

şimdilik yetsin bu kadar yine uğrarım arada

8. HazaN Ablacımmmmmm öncelikle teşekkür ederim güzel sözlerin için..(başımın tatlı belası hariçç..):f106:

Ya amaa güzel sözler çok iyiydi de sen ne ettin yaa böyle soru mu sorulur..?:( Biraz kardeşini düşünür insan soğuk bişeyler ikram eder..:f20: Valla sorularını okudum ve kalkıp dolaptan bir bardak soğuk su aldım..:f30:

Neyse cevaplamaya çalışayım bari..:f75:

1) En mutlu günüm doğum günümün kutlandığı zamandı.. O kadar mutlu olmuştum ki.. Hazırlanan sayfaı,yapılan yorumları defalarca okudum..:f91:

En zor anım..:f20: Valla bilmiyorum ki.. Ama şöyle diyeyim forum kapanmak zorunda kalmıştı bir ara.. Hatırlarsın başka radyoda yayın yapılıyordu.. Rahmetpınarıydı sanırım..:f63: O zaman kendimi yabancı gibi hissetmiştim..Bu günler geçmez diyordum.Hatta babam KinG Abimi aramıştı ne zaman açacaksın forumu diye..:f30: :f30:

(Şimdiye kadar iyi gidiyorum sanırım ama en zor kısım şimdi başlıyor..)

2) Sevgi de gurur da çok önemlidir bence.. Sevgi inanmaktır..Sevginin sonu yoktur..Sevgi güvenmektir..vs..
    Gurur ise engelleyicidir,alıkoyucudur..Ancak insanın her şeyi kadar değerlidir.. Kesin konuşmak istemem ama sevgimden vazgeçerdim sanırım..:( İnşallah ikisinden birinden vazgeçmem gereken bir durumla karşılaşmam..:f22:

3) Küs olduğum bir insan beni arıyorsa hayatta geri çevirmem.. Sonuçta ben ona küssem onun bu durumdan haberi vardır ve o da benimle konuşmaz..(Yanılıyor muyum..?:f20: ) Kötü bir durumunda da beni değil sevdiği, konuştuğu kişileri arar,onlardan yardım ister.. Ama onlardan değil de benden yardım istiyorsa kesinlikle çok önemli bir şey var demektir..(Bence tabii..:f17: )Bu çoğu kez başıma gelmiştir.. Kesinlikle yardım ederim diye düşünmekteyim..

4) Hemen anlatayım sana Aysel'i..

* Sulugöz.. (En olmayacak nedenden dolayı bile ağlayabilirim..)

*Uyuss.. (Bu sizin beni tanımlamak için kullandığınız kelime..)

*Abla, mimar ve sawyer (Bunlar da arkadaşlarımın beni tanımlamak için kullandıkları kelimeler..)

Üç kelimeden fazla oldu ama neyse..:f40:

Ohhhhhhhh sonunda bittii.. Nasıl rahatladım bilemezsin..:f106: Ne zormuş yaw bu kırmızı koltukta oturmak..:f30:

Soruların için teşekkürler HazaN Ablacım..

İstanbul'daki ; uyuss,gıcık, mikrop kardeşin (senin tabirinle:f106: ) seni çoooooook seviyor..

<3 <3 <3

9. Ayselcim kırmızı koltuğa hoş geldin ve çok yakıştın.:f40: Nedense sana hep şeker Aysell demek geliyor içimden.Senin bana olan hitaplarında yazdığın o tatlı tatlı WisH ablacım deyişindenmidir,canayakınlığındanmıdır bilmiyorum ama şeker gibi bir genç kız olduğunu düşünüyorum.:f97: Bu özelliğini hiç kaybetme olur mu. Hep böyle canayakın ol.:f107: Biraz nasihat gibi oldu yazdıklarım ama bu özelliğini çok seviyorum ve dile getirmek istedim canım.
    Sana ilk önce olmazsa olmazlarından olan :f80: ikram edeyim.Sen colayi yudumlarken bende sorumu sorup cikayım.
    Hayal ettiğin gibi mi yaşarsin,yoksa yaşadığın gibi mi hayal edersin.
    Hayatında örnek aldığın biri varmı?Kim?Neden?

Şimdilik bu kadar yeterli olsun şeker. Seni fazla yormayayım. Daha sonra belki yine sorarım.

10. Teşekkür ederim WisH Ablacımmmmmmmmmmmm.. (Bak yine öyle hitap ettim..;) )

Ayy ben çok sevdim bu şeker kelimesini..:f106:

Cola için de çoook teşekkürler..:)

Sorularını cevaplayayım şimdi de..

1) Hayal ettiğim gibi yaşamayı çok isterdim..Ancak bu pek mümkün olmuyor..:( Bu nedenle yaşadığım gibi hayal etmek durumundayım.. Hem bu benim için daha mutlu edici olur sanırım..:f40:

2) Hayatımda örnek aldığım bir kişi var mı..?:f20: Önceki sorularda da söylemiştim..Edebiyat öğretmenim beni çok etkilemiştir..Her zaman onun gibi güleryüzlü, çalışkan, zeki,tatlı, işini çok iyi yapan biri olmak istemişimdir..

Seni çook seviyorum Wish Ablacımm.. Soruların için de teşekürler..;)

11. Merhaba Ayselcim.......

Kırmıza Koltuğa hoşgeldin şimdiye kadar süper gidiyorsun tebrik ederim.... Öncelikle şunu belirteyimki hep keşke bir kız kardeşim de olsaydı derdim... forumdaş sayesinde artık cadı mı cadı uyusss mu uyuss ama bir o kadar da şeker bir kardeşim oldu... Sana tüm hayatın boyunca hayatında mutluluk, sağlık, başarı diliyorum canım....

Neyse çok fazla uzatmadan sorularıma geçeyim:

1- Eğitim sistemimiz taaaaaa Hazan ablanın zamanından beri hep eleştirlerin odağı olmuştur. Şimdiki eğitim sistemini en yakından tanıyan biri olarak bu sistemi olmayan eğitim sisteminde neleri değiştirmek isterdin yada neleri eklemek ya da çıkarmak isterdin...

2- Forumdaki EN lerini sayarmısın ???? en gıcık üye, en zıpır üye, en sinir olduğun bölüm. vb. (Bu soruya forumda en çok sevdiğin kişiyi de ekliceksin ona göre)

3- Hayatını devamını etkileyecek kararların bir kısmını ama en önemlilerinden bazılarını verme aşamasındasın... hayattan beklentilerini özetleyebilirmisin... İlerde nasıl bir iş, nasıl bir hayat, nasıl bir Aysell, nasıl bir .....

12. kırmızı koltuğa çok yakışmışsın ayselcim söylediğim gibi bak bana soru kalmamış nerdeyse :f106:
    yinede küçük bi sorum olsun
    Hayatta olmassa olmazım dediğin şey nedir?
    ve en büyük hayalin idealin nedir?
    kolay gelsin canım sorular birikmiş baktım da :f63:

13. Öncelikle bu güzel sözler için çooooook teşekkür ederim Metin Abicim..:f91: Ama uyus mu uyuss gıcık mı gıcık kısmını okumamış sayıyorum..;) Yaw keşke böyle güzel sözler yazamaya devam etseydin de ben de soruları okumak zorunda kalmasaydım..:f30: Neyse yine de cevaplayayım..

1) Eğitim sistemi eleştirileri fazlasıyla hakediyor bence.. Kesinlikle OKS,ÖSS,KPDS,KPSS,ALES vs..vs..
    Bu sınavlar çook saçma bence.. 8 yıl okudum..Sonra OKS sınavına girdim.. Ama ben hayatımda böyle bir heyecan yaşamadım..o iki saat benim için ölüm gibiydi.. Ne geçmek bildi ne bitmek..Ama şimdi halime gülüyorum..Neden o kadar heyecan yaptım diye..(Keşke yapmasaydım da Kabataş'a gitseydim..:f30: )
    Şimdilerde OKS'ye bir çözüm getirmeye çalışmışlar sanırım..Her yıl sınav yapmak gibi.. Çok iyi bir çözüm olmasa da OKS'den iyidir diye düşünüyorum..
    ÖSS sınavı da aynı..Şimdi de önümde bu sınav var.. Daha 3 yılım olsa bile ben şimdiden ÖSS düşünüyorum..Neyse.. Şimdi de ÖSS'yi OKS sınavında yaptıkları gibi her yıla dağıtmak istiyorlar..Ama henüz bir karar yok ortada..:(
    KPSS en saçmasıı.. Tamam bi yerde belki mantıklı ama bi o kadar da saçma.. Tabiki insanları bir yerlere atamak için gerekli..Ama kaç yıl önce gördükleri konulardan soru sormak..Bilmiyorum yine de..:f20: Ben mesela birinci dönemde ne işlediğimizi hatırlamıyorum..:f30: Şaka şaka..;)

Ay Metin Abi ben çok sıkıldım bu sorudan.. Diğerine geçeyim en iyisi..:oops:

2) İşte diğer bir zor soru..DraGoN daha önce böyle bir şey başlatmıştı..Orda baya yazmıştım ama hatırlamıyorum ki şimdi ne yazdığımı..:f106:

En zıpır üye : Tabiki DarK..:f30:
    Valla öyle en gıcık üye diye biri yok..Bölümlere de gıcık olmuyorum..
    En çok sevdiğim üye(ler) : Bütün üyeleri çook seviyorum..Ama benim için çok özel olan insanlar var burda..
    Bunlar; HazaN Ablam, Metin Abim, Öylesine Ablam ve Yaren Ablam..
    Ama ben herkesi çoook seviyorum..:)

En çok tanışmak istediğim üyeler : KinG Abim, HazaN Ablam, Çilek Ablam, Öylesine Ablam.. (Metin Abi bak seni yazmadım..Seninle tanışacağız ya ondan..:f30: )

En şeker üye : Wish Ablam..:)

En hızlı üyeler : Cossack ve Öylesine Ablam..;) (Kendimi de yazcaktım da vazgeçtim..:f30: )

Şu an aklıma başka EN gelmiyor Metin Abicim gelirse daha sonra yazarım..

3) Evet maalesef önemli kararlar verme aşamasındayım.. ve bunlardan birini dün verdim..İdeallerim uğrunda en çok istediğim bölüme gitmedim.. İlerde iç mimar, işinin en iyilerinden biri olan (bakın en iyisi demedim..Çünkü Öylesine Ablamın biricik oğlu Bertan Abim de iç mimar olacak..;):f106: ) bir Aysel olmak isterim elbette..
    Ama tabii bu böyle de olmayabilir.. Bakalım zaman ne gösterecek.. Valla şimdi bunları düşünüp kafamı yormak istemiyorum.. Sadece tatil yapmak istiyorummmmmmmmmm..:f106:

Teşekkür ederim Metin Abicim.. Bu zor soruların için..:f40: Umarım cevaplayabilmişimdir..:oops:

Seni çook seviyorummmmmmm..:f28:

14. Teşekkürler Belinay Abla..:f91:

1) Hayatta olmazsa olmazım değil olmazsa olmazlarım var..:f40:
    Daha önceki soruda da belirttiğim gibi..

* En başta Ailem
    * Bilgisayarım..(Çünkü o olmassa foruma giremem..:f106: )
    * ve tabiki colammmm..:f40:

2) En büyük hayalim hiç dilimden düşürmediğim iç mimar olmak..:f63: İnşallah olabilirim..:)

Teşekkürler soruların için Belinay Ablacım..:f97: