Kırgız-Özbek kelaynak mı?

'Haberler' forumunda okkan tarafından 18 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Kırgız-Özbek kelaynak mı?

Gazzenin Şemdinli kırsalında mayın patladı, iki er şehit oldu. Gazzeye sızan teröristler, Tunceli-Erzincan yolunu kesti.

Gazzenin Osmaniye mahallesine roket fırlatıldı, balkonda oturan 47 günlük gelin hayatını kaybetti. Gazzenin sayfiyesi İskenderun Deniz Üssü basıldı. Komşumuz İsrailden Gazzenin banliyösü Şırnaka havanla saldırıldı. Gazzenin Siirt semtinde minibüs havaya uçuruldu. Batı Şeria varoşu İzmirde bomba yakalandı.
    ¡
    Bi umuttur... Belki bu şekilde biraz olsun alaka gösterirler diye umuyorum.
    ¡
    Bu arada, soydaşlarımız birbirinin gırtlağına çökmüş vaziyette Kırgızistanda. Kırgızlar Özbekleri doğruyor, Özbekler Kırgızları deşiyor, kan gövdeyi götürüyor, sokaklar ceset dolu, birbirlerinin evlerini yakıyorlar... Tam insanlık dramı; ben diim 200, siz deyin 1200 ölü var.
    ¡
    Arkadaşlardan çıt yok.
    ¡
    E merak ediyor insan...
    İnsaniyet namına Hamasın, İranın avukatlığını yapanlar nerede?
    ¡
    Onlar insan... Ya bunlar?
    ¡
    Barzani kardeşiniz...
    Kırgız, Özbek ne?
    Dış kapının mandalı mı?
    ¡
    Aynı ailedensiniz diye El Fetihle Hamasın arasını yapmaya çalışanlar, Kırgızla Özbeki niye barıştırmıyor?
    ¡
    Coni istedi diye barış misyonu ayaklarıyla, çocuklarımızı Afganistana Lübnana bekçiliğe sürenler niye susuyor?
    İsraile el ense çekmeyi biliyoruz...
    Judocu Putinden mi korkuyoruz?
    ¡
    Asker gönderelim demiyorum...
    İki laf etmeye niye tırsıyoruz?
    BMyi filan niye toplamıyoruz?
    ¡
    Aslında haklısınız...
    Memlekette oy değeri ifade edecek kadar Kırgız ve Özbek kökenli vatandaş yaşamıyor, size ne ama... BM Güvenlik Konseyi üyesiyiz ya, o açıdan yani.

Kaynak: Hürriyet - Yılmaz Özdil