Kireçlenmeye karşı formül

'Sağlık Rehberi' forumunda HazaN tarafından 25 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu tüm kireçlenmeler için Olgunlaşmış çınar yaprağı kürünü anlattı
    Bunun için gerekli olan malzeme 2-3 adet olgun çınar yaprağını kurutun.1 su bardağı klorsuz suyun içerisine 1-2 çay kaşığı kurutulmuş çınar yaprağını koyun ve 1 dakika boyunca kaynatın.Ilımaya bırakın.
    Günde 2 defa olmak üzere öğleden önce 1 bardak ,öğleden sonra 1 bardak içiniz.15 gün boyunca uygulayın ve 1 hafta gün ara verin. 15 gün tekrar aynı kürü uygulayın

2. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

eeee yaş kemale ermeye başlayınca kireç mireç her türlü sorun çıkmaya başlar..

3. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

Kireçlenen tek şey şuan için su ısıtıcım Chemist onuda porçöz dökerek temizliyorum :f20:

4. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

kireclenemek icin henüz gencim ya.ama güzel veeğitici bilgiler icin tşk

5. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

Benim gibi delmede hazanım ısıtıcını :f106:

6. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

En iyisi porçöz yerine limonsuyu kullanmak:f63:

7. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

ibrahim saraçoğlu duymasın vahhh benim emeklerim diye dertlenecek adam :f106:

8. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

Cıvıdığımız için özür dileriz biz de :f30:

Isıtıcıların kireç sorunu daha önemliydi o gün için der gönlünü alırız :f30::f30::f30:

9. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

:):) hazannn ablammmm alemsin yaaa

10. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

Yawww iyice cıvıttınız konuyu okuyan yorumlarıyla beraber kireçlerini çözmek için porçöz içmeye kalkmaz umarım...

11. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

tskrlr hazan bu kireclenmemek için care kireclendikten sora ne yapmak lazim :f196:

12. Cevap: Kireçlenmeye karşı formül

Konudan çok yorumlar dikkatimi çekti. Ne eğlenceli ve ek bilgili yorumlar olmuş böyle kızlar.
    Ben kusur kalmayayım bir tanede ben ekleyeyim didim. :)Limon suyunuz yoksa limon tuzu da etkili bir yöntem. ;)