Kiraz Sapı Zayıflatırmı?

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda EyLüL tarafından 4 Ağustos 2011 tarihinde açılan konu

 1. Kiraz Sapı Zayıflatıyormu?
  Kiraz Sapı İle Zayıflayın
  Zayıflamak İçin Kiraz Sapı

  [​IMG]
  Pek çok derde deva olan kiraz ve sapı, idrar söktürücü özelliğiyle böbreklerimizin dostu olarak vücudumuzu zararlı maddelerden koruyor. Sadece bu özelliğiyle sağlığımıza faydalı olmuyor işte diğer tüm olumlu etkilerini Diyetisyen Gülhan Koca anlatıyor.

  Kiraz sapı, böbreklerde çok etkili bir hareket sağlıyor. Vücuttaki fazla suyun atılmasıyla, dolaylı olarak zayıflamaya yardımcı oluyor.

  Kiraz, Birçok Hastalığı Önlüyor

  Kiraz ürik asit ve ürat tuzlarının vücuttan atılmasını sağladığı için artrit (romatizma), gut hastalığı, eklem kireçlenmesi ve damar sertliğinin tedavisinde de etkili oluyor. Ayrıca böbreklerin taş ve kum yapmasını önlemeye, mevcut olanların ve safra kesesi taşının da dökülmesine yardımcı oluyor.

  İçeriğindeki “Antosiyanin“ sayesinde kalp ve damar hastalıkları riskinin azalmasını sağlıyor. Aynı zamanda içeriğindeki “melatonin “sayesinde de vücudun doğal uyku düzenini sağlıyor, hafıza kaybını önlemeye ve yaşlanma sürecini geciktirmeye yardımcı oluyor. Yine içeriğindeki “beta karoten” doku ve organ yapısında ve kanserin önlenmesinde önemli bir rol oynuyor.

  Yapılan bir araştırmada, kirazın kalp sağlığına faydalarıyla ilgili yeni kanıtlar ortaya konmaktadır. Çalışmada kirazla zenginleştirilmiş diyetle beslenenlerde karında yağlanma, vücut ağırlığı artışı, enfeksiyon, diyabet ve kalp hastalıkları risk faktörlerinin azaldığı da görülmüştür.
   
Yükleniyor...
- Kiraz Sapı Zayıflatırmı Forum Tarih
Kiraz Sapı ile zayıflamaya ne dersiniz? Sağlıklı Beslenme ve Diyet 15 Aralık 2013
Kiraz Ve Kiraz Sapının Faydaları Şifalı Bitkiler 17 Haziran 2013
Kurutulmuş Kiraz Sapı Sağlık Rehberi 19 Kasım 2011
kiraz sapının faydaları nelerdir Şifalı Bitkiler 12 Eylül 2011