Kilo Vermeyi Kolaylaştıran Besinler Hangileridir?

'Sağlıklı Yaşam' forumunda Yasemin tarafından 2 Eylül 2013 tarihinde açılan konu


 1. Kilo Vermeyi Kolaylaştıran besinler yoktur yağ yakımını hızlandıran besinler vardır.Kilo vermek için sadece bu besinleri tüketmemiz yeterli olmaz aynı zmanada egzersiz ve düzenli spor yapmak dengeli beslenmek yediklerimize içtiklerimize çok dikkat etmemiz gerekmektedir.

  [IMGALT=http://www.forumdas.net/upl/uploads/kilo-vermek-icin-74075.jpg]kilo-vermek-icin-74075[/IMGALT]

  Kilo verebilmemiz için gün boyu yiyeceklerden, içeceklerden aldığımız kalorinin daha fazlasını harcamamız gerekmektedir.Daha hızlı kilo vermek için aldığımız kalori miktarını düşürmek yerine daha fazla egzersiz yapabiliriz.Ayrıca yağ yakan yiyecekler olarak sınıflandırılan bazı besinler metabolizmayı hızlandırarak gün boyu dinlenir halde yaktığınız kalori miktarını arttırıp diyetimize yardımcı olabilmektedir.

  Kilo vermemize yardımcı olacak besinlerin bazılarından bahsetmek istiyorum sizlere kilo verebilmemiz için en fazla yağ yakıcı özelliği bulunan kırmızıbiber tüketmeye
  çalışmalısınız.Kırmızıbiber yani arnavut biberi olarak da bilinir.

  Kırmızıbiber capsaicin isimli bileşeni içermektedir. Ayrıca kalp atışlarını hızlandırmakta ve damarlardaki kötü yağın temizlenmesine yardımcı olmaktadır.Ve zencefil zencefilde yağ yakıcı özelliği bulunan besinlerden biridir. Zencefil kan damarlarının genişlemesinde, kan akışının artmasında ve metabolizmanın hızlanmasında çok etkilidir. Kalsiyum bakımından zengin olan süt yağlı yada yağsız hiç fark etmez metabolizmayı çalıştırır ve yağ yakımını kolaylaştırır.Ayrıca yeşil çay içmek de kilo vermek için oldukça faydalıdır.

  Yukarıdaki besinlerin yanısıra Zeytinyağı,Greyfurt,Yumurta,Sarımsak,Somon,Yulaf,Keten Tohumu,Ceviz,Soya Fasulyesi,Bal,Sirke,Mercimek,Esmer Pirinç kilo vermemizde bizlere yardımcı olacak yağ yakıcı besin türleri içerisinde yer almaktadırlar.