Kilo Vermek İçin Spor Yapmayın!

'Kısa Bilgiler' forumunda Yasemin tarafından 27 Ağustos 2013 tarihinde açılan konu

1. Kilo Vermek İçin Spor Yapmak!

Uzmanlar tamda benim yaptığımı öneriyorlar ne güzle yani ben hiçbir zaman kilo vereyim diye spor yapmadım :f63:
    Uzmanlar spora başlayıp kısa sürede çok kilo vermek yerine, ömür boyu sağlık için sporun tercih edilmesi gerektiğini bildirdiler.Spor, sağlık için yapılmalıdır. Spor da aynı yeme ve içme gibi düzenli yerine getirilmesi gereken bir davranış olarak düşünülmelidir. Spor adeta hayat tarzınız haline gelmedlidir.

[IMGALT=http://resim.forumdas.net/upl/uploads/kslovermek-57718.jpg]kslovermek-57718[/IMGALT]

Spor yapacak kişinin, sporu ne için yaptığına karar vermesi ve bu doğrultuda bir Spor hekimi ile görüşerek, kendisine en uygun sporun hangisi olduğunu belirlemesi gerektiğini bildiren uzmanlar Sporun bir şekli, prensipleri ve kuralları olması gerektiğini savunuyorlar.Kilo aldım spor yapayım, kilo verince tekrar bırakırım anlayışı çok yanlıştır.

Kilo vermek için değil, sağlık için spor yapılmalı.Kesinlikle ısınmadan spor yapılmasının, spordan hemen önce ya da sonrasında yemek yemenin sakıncalı olduğunu unutmamalıısnız.Spora başlamadan önce kişinin açma germe hareketleri dediğimiz vücudu spora hazırlayıcı hareketleri yapması lazım. Kişi bunları yapmaya üşenmemeli. Bu hareketler yapılmadığı takdirde kas yırtılmaları, ani travma ve sakatlanmalar olabilir. Bu nedenle kişi açma germe hareketleriyle spora başlamalı.Ayrıca Spora başlarken birden bire koşma değil, yavaş bir tempoyla başlayıp, tempoyu belli bir seviyeye çıkartmalı ve sonunda da yine yavaş yavaş tempoyu düşürerek bitirmesi gerekiyor.