Kilo Verme Başarı Hikayeleri

Konusu 'Sağlıklı Zayıflama ve Diyet' forumundadır ve YAREN tarafından 21 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. YAREN Üye

Kilo Verme Başarı Öyküleri,
    Kilo Verme Hikayeleri

Başarısız bir çok diyetlerin yanında çok güzel gitmiş, başarılmış diyetler de vardır.

Üniversitede bir kız arkadaşım vardı. Kısa boylu, minyon yapılı, çok tatlı, sempatik, özgüveni son derece sağlam biriydi. Ama yaklaşık 30 kilo fazlası vardı. Bundan rahatsız olmuş olmalı ki, bir gün gelip diyete başladığını söyledi.

İşin sırrı azim

30 kilo vermek kolay bir iş değil. Bunu ben de rejime başladığımda anladım. İlk başlarda kolay gibi geliyor insana ama diyet listesine uymaya çalıştıkça, işin zorluğunu anlıyorsunuz. Çok azimli olmak lazım çok.
    Diyetisyenle ilişki önemli

Bahsettiğim kız arkadaşım, diyetisyeninin cep telefonuna sms gönderip "canım şunu çekti, okuldayım. Yesem mi?" diye soruyordu. Karşıdan aldığı olumlu ya da olumsuz cevap onu her şekilde tatmin ediyordu. Diyetisyeniyle çok iyi bir ilişki kurmuştu. Nitekim 30 kilo fazlasını yıl sonunda vermiş, artık güzelliğine, tatlılığına, çekicilik ve daha çok güzellik, tatlılık katmıştı.

Rejim yaptığı süre boyunca genelde hep huzurluydu. Şaşırıyorduk ama bir öğlen döner yiyordu, bir öğlen tost yiyordu, bir öğlen dolma getirip yiyordu. "Bu nasıl rejim?" diyorduk. Ama o rejim öyle bir işe yaradı ki..

Rejime başlamadan önce duymuş, görmüş, okumuş olduğunuz başarı hikayelerini tekrar gözden geçirin..

Alıntı
  2. YAREN

YAREN Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    48
    Yer:
    istanbul
    Cevap: Kilo Verme Başarı Hikayeleri

Zayıflama ve kilo verme başarı hikayeleri

130 kiloya çıkınca kendine bir diyet programı hazırlayan 28 yaşındaki Nursel Tekin 67 kiyoya indi

Altı ay içinde 63 kilo verdi
    28 yaşındaki Nursel Tekin, (ortada) “Artık kilolarımdan dolayı nefes alamaz hale geldim” dedi.

Fevzi KIZILKOYUN

ANKARA’da oturan ve 130 kiloya kadar çıkan 28 yaşındaki Nursel Tekin, kendi diyet programını uygulayarak 6 ayda 67 kiloya indi.
    Çankaya İlçesi Seyranbağları’nda oturan 9 yaşındaki kız çocuk annesi ev kadını Nursel Tekin, hamilelik döneminde kilo almaya başladı. Eşinin de askere gitmesiyle strese giren Tekin, hızla kilo almayı sürdürürken 70 kilodan 130 kiloya çıktı. Fazla kiloları nedeniyle hayata küsen ve toplum içine çıkmaya utanan Tekin, tedavi olmaya karar verdi. Birçok diyetisyen ve doktora başvurduğunu kaydeden Tekin, Doktorların bana verdiği diyet programı ve ilaçlar işe yaramadı ve kilo almaya devam ettim. Artık kilolarımdan dolayı nefes alamaz durama geldim ve sağlığım tümüyle bozulmaya başladı. Doktorlar obezite teşhisi koydular ve böyle kilo almaya devam ettiğim taktirde öleceğimi söylediler. Ancak verdikleri ilaçlar işe yaramıyordu, dedi.
    Birçok doktora gitmesine rağmen kilolarına çare bulunmamasına kızdığını ve kendi diyet programını uygulamaya koyduğunu söyleyen Tekin, şöyle konuştu:
    “Öncelikle yiyeceklerime dikkat ettim. Yağlı yiyeceklerden uzak durdum. Ancak, hiçbir zaman aç kalmadım. İstediğim her şeyi belli ölçüde yiyordum. Sabahları beyaz peynir, domates, salatalık, öğlen bazen tavuk, et, sebze gibi yiyecekleri tüketiyordum. Akşamları erken saatlerde yine istediğim yemekten yiyordum. Tek dikkat ettiğim şey yağ oranını düşük olmasıydı. Bunun yanında hergün 1 saat tempolu yürüyüş yaptım. Özellikle yürüyüşün çok faydası oldu. ”
    Uyguladığı program sayesinde 6 ay gibi sürede 63 kilo verdiği ve 130 kilodan 67 kiloya düştüğünü kaydeden Tekin, şöyle devam etti:
    “Düşünün bana uyan elbise bedeni yoktu. Özel diktiriyordum. Ancak, şuan 36-38 beden giyiyorum. Bu halimle doktorlara gittiğimde gözlerine inanamadılar ve kısa sürede sağlığımdan hiçbir şey kaybetmeden nasıl bu kadar kilo verdiğimi sordular. Ancak şuan çok sağlıklıyım ve 63 kilo vermeme rağmen vücudumun bazı bölgeleri dışında hiçbir deformasyon olmadı.”

HAYATA KÜSMESİNLER

Şu an kilolarıyla başı dertte olan kişilere de seslenen Tekin, “Hayata küsmesinler, sağda solda söylenen diyet programları, ilaçlara kanmasınlar. Her şey iradeyle oluyor. Kendi iradelerini ortaya koysunlar ve azmetsinler. Eğer sağlam bir irade ortaya koyarlarsa çok rahat kilolarından kurtulabilirler” dedi. (dha)
  3. YAREN

YAREN Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    48
    Yer:
    istanbul

Cevap: Kilo Verme Başarı Hikayeleri

Kız arkadaşı için 5 ayda 50 kilo verdi

130 kilogram ağırlığındaki lise öğrencisi, 5 ayda 50 kilo verdi. Kız arkadaşını kaybetmemek için diyet yapan genç zayıflamak isteyenlere de sırrını verdi.

Tekirdağlı Onur, "18. yaş günümü kutlarken, bundan 5 ay önce, kız arkadaşımdan kilomla ilgili olumsuz tepkiler aldım. Bu beni çok üzdü, o üzüntüyle bir karar verdim. O günden beri bir hırsla beraber kilo vermeye başladım" dedi.

Lise öğrencisi Onur Akgün (18), 5 ay önce 130 kilogram olduğunu, aşırı kilosu yüzünden fiziksel olarak bir çok hareketten yoksun kaldığını söyledi. 5 ayda 50 kilo verdiğini kaydeden Turizm Meslek Lisesi Aşçılık Bölümü Öğrencisi Onur Akgün, "18. yaş günümü kutlarken, bundan 5 ay önce, kız arkadaşımdan kilomla ilgili olumsuz tepkiler aldım. Bu beni çok üzdü, o üzüntüyle bir karar verdim. O günden beri bir hırsla beraber kilo vermeye başladım" diye konuştu.

Kendi belirlediği diyet programını uyguladığını belirten Akgün, "Kilo vermek, gerçekten o kadar zor bir şey değil. Öncelikle hamur işini keseceksiniz. Tatlıyı, gazlı içecekleri, şekeri azaltırsanız, spor yapmayı alışkanlık hale getirirseniz, kilo vermeniz imkansız değil. Ben günde ortalama 3 saat spor yaptım. Koştum, yürüdüm, kültür fizik hareketleri yaptım. 10 kilometre her gün düzenli yürüdüm. Yemek konusuna da gelince 3 dilim ekmek yada tam buğdaylı ekmek ve bol bol salata yedim. Et ürünlerinde ise yağsız yedim" dedi.

Kilo verirken kimseden destek almadığının altını çizen Akgün, 130 kiloyken giydiği elbiselerini göstererek azminin zaferine dikkat çekti.

İHA