Kilo Verdikten Sonra Cilt Sarkması

'Sağlık Rehberi' forumunda Wish tarafından 16 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

 1. Bel ve göbek bölgesindeki yağlardan kurtulduktan sonra genellikle bu bölgedeki cildin gevşediği görülmektedir. Bu durum uzun dönemli diyetlerde görülmemektedir çünkü cilt kendini yeni duruma ayak uyduracak ve ona göre şekil alacak kadar zamana sahip olur. Ancak çok kısa sürede büyük miktarlarda kilo kaybı yaşanmışsa cilt sarkaması kaçınılmazdır. Ayrıca doğumdan sonra özellikle göbek bölgesinde cilt sarkması yaygın bir durumdur.

  Böyle bir sorunla karşılaştığınızda yapabileceğiniz en iyi şeylerin başında düzenli egzersizler gelmektedir. Egzersizlere ek olarak cilt sıkışaltırıcı kremlerden de yardım alabilirsiniz. Bu dönemde fazla karbonhidrat tüketmemek, kahve gibi içeceklerden kaçınmanız, beslenmenizi doğal gıdalarla düzenlemeniz ve bol bol su içmeniz süreci hızlandıracaktır.

  Yukarıda saydığımız nedenler cilt sıkılaştırma için en çok kullanılan uygulamalardır. Ancak hiç bir cilt sıkılaştırma yöntemiyle akşamdan sabaha sonuç alamazsınız. Kendinizi iyi programlamalı, egzersiz ve beslenme rutinine sağdık kalmalısınız. Tüm bu kozmetik ve doğal çözümlere rağmen cildiniz toparlanma belirtisi göstermiyorsa estetik cerrahi yöntemleri için bir uzmanla görüşebilirsiniz.
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Eylül 2014
 2. Ben kilolarımı kimselere vermediğim için sarkma gibi bir sorunumda yok Dilek sağol :)
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Eylül 2014
 3. saol canım
   
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 11 Eylül 2014
Yükleniyor...
- Kilo Verdikten Sonra Forum Tarih
Kilo Verdikten Sonra Formu Korumak Sağlıklı Beslenme ve Diyet 16 Ağustos 2011
Karpuz Kilo Aldırır mı? Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Hızlı Kilo Vermenin Yolları Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016
Ramazanda Kilo Almamak Elinizde Sağlık Rehberi 18 Mayıs 2016