Kilo Almak İsteyenler İçin Diyet

'Sağlıklı Beslenme ve Diyet' forumunda Sezen tarafından 12 Nisan 2016 tarihinde açılan konu

1. Sezen

Sezen Editör

Kilo Almak İsteyenler İçin Diyet

Birçok insanın sorunu elbette ki aşırı kilo almaktır. Özellikle bayanların aşırı kilosu hep sorun haline gelmiştir. Ama bayanlarda tek sorun sadece aşırı kilo değildir. Bazı bayanlarda kilo alamıyor olmaktan ciddi anlamda şikâyetçi olmaktadır. Aşırı kilo gibi aşırı zayıflık da dış görünüş bakımından rahatsız edici olmaktadır. Bu kişilerin şikâyeti yiyorum fakat kilo alamıyorum, istediğim kiloya bir türlü gelemiyorum gibi şikâyetlerdir. Bu şekilde kilo almak bazı insanlar için gerçekten hayal olmaktadır. Peki, kilo almak isteyen kişiler neler yapabilir buna değinmek istiyorum. Zayıflamanın birçok yöntemi olduğunu biliyoruz kilo almanın da çeşitli yöntemleri mevcuttur. Bu yöntemler ile aşırı zayıflıktan kurtulmak mümkündür. Öncelikle her şey sizin elinizde bunu unutmamalısınız. Kilo almak isteyen insanlar da kilo vermek isteyenlerin de ortak noktası diyettir. İdeal kiloya ulaşmanız da bu diyet şekli yardımcı olacaktır. Fazla kiloların diyet gerektirdiği gibi aşırı zayıflıktan da diyet yaparak kurtulmak mümkün olacaktır. Kilolu insanların baş belası olan yağ fazlası zayıf insanların da özlemi haline gelmiştir. Öncelik olarak söylemeliyim ki kilo almak isteyen kişiler düzenli ve vücut tiplerine uygun bir şekilde egzersizlerini yapmalıdırlar. İnsanların düşündüğü Spor yapan her insan kilo verecek diye bir şey doğru değildir. Her insan vücut tipine uygun bir şekilde egzersiz yapabilir. Kilo almak isteyen kişiler bol miktarda sıvı tüketmelidir. Aşırı olmamak kaydı ile günlük fazla su içilmelidir. Vücudun sağlıklı bir şekilde yenileyebilmesi için sağlıklı şekilde beslenme yeterli enerjiyi alma gereken bütün vitaminleri ve mineralleri almak yeterince sağlıklı doğal yağlar almak doğallıktan ayrılmayan gıdaların tüketilmesine özen gösterilmelidir. Mümkün oldukça doğal beslenmeye yönlenmelidir. Kilo almak için doygunluk hissi veren sinyallerle mücadele edilmelidir. İnsan beyninde bir yer doygunluğu kontrol etmektedir. Beyindeki bu yer sizin yağ miktarınızı korumak ister. Ve bu da size doygunluk sinyali verir. Bu durumda beyninizin size doydun dediği devrede iradenizi kullanmalısınız. İradenizi kullanarak yemek yemeye kendinizi zorlamalısınız. Yani kendi kimyanızla bu şekilde mücadele etmeyi öğrenmelisiniz. Kilo alamamaktan şikâyetçi olan bireyler bu yöntemlerle ideal kilosuna ulaşabilirler.