Kilis gezilecek yerler

Konusu 'Güneydoğu Anadolu Bölgesi' forumundadır ve Aysell tarafından 11 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

 1. Aysell Üye

  Kiliste gezilecek yerler
  Kilisin gezilecek yerleri


  Kilis'te gezip görebileceğiniz yerler ;)

  [​IMG]

  Söğütlüdere: İlkbahar ve yaz aylarında eğlence ve piknik yeri olarak kullanılan Söğütlüdere' nin Kilis yaşamında ayrıcalıklı bir yeri vardır. Kuzey yamaçlarından Zoppun Deresi ve Akpınar kaynaklarından akıp gelen suların, yeşilliğe bürüdüğü Söğütlüdere, özellikle hafta sonlarında Kiliselilerin mutfak kültürüne özgü kebap ve yemek çeşitleriyle mükemmel bir ziyafet sofrası için önemli bir mekandır.


  Ravanda Kalesi: Kale Kilis'in 24 km. kuzeyinde bulunan Polateli ilçesine bağlı Ravanda Köyünün yanındadır. Etrafı açık, ufuklara hakim bir dağın sivri tepesine kurulmuştur.Dağın tepesi oyulmak suretiyle yapılan kalenin bugün ayakta kalan kısmı, iç kaledir.

  Oylum Höyük: Anadolu, Suriye, Mezopotamya arasında yer alan oldukça büyük bir höyüktür. Stratejik bir konumda bulunan höyük, hemen her dönemde iskan görmüştür. Bakırtaş (Kalkolitik) Çağı'ndan Helenistik Döneme kadar kesin iskan gösteren Oylum Höyükte yapılan kazılar sonunda bölgenin tarihinin yanı sıra Ön Asya'nın da tarihi aydınlanmaktadır. İlde bunun dışında bir çok höyük bulunmaktadır.

  Akpınar: Kalkerli bir toprak parçasının ortasından pırıl pırıl suların aktığı mesire yeridir Akpınar. Dört yanı zeytinlikler bağ ve meyve bahçeleriyle çevrilmiş, çimenden halılarla kaplı bu eşsiz tabiat güzelliği bahar ve yaz aylarında Kilislilerin akınına uğrar.


Benzer konu başlıkları: Kilis gezilecek
Forum Başlık Tarih
Güneydoğu Anadolu Bölgesi Kilis Nüfusu 2015 4 Şubat 2014
Kısa Bilgiler Milli Piyango Yılbaşı Çekiliş Sonuçları 2014 31 Aralık 2013
Kısa Bilgiler Milli piyango çekilişi 1 ocak 2014 yılbaşı 31 Aralık 2013
Bunları biliyormusunuz milli piyango yılbaşı çekilişi kazanan numaralar listesi 2014 sonuçları 31 Aralık 2013
Kısaca Milli piyango yılbaşı çekilişi 2014 sonuçları sorgulama ekranı 31 Aralık 2013