Kılıç Günü dizi replikleri

'Popüler Diziler' forumunda HazaN tarafından 18 Eylül 2010 tarihinde açılan konu

1. Kılıç Günü dizisinin konuşmaları
    Kılıç Günü Ali replikleri

"İlk gece lordların hakkıdır Ali.. Sen lord musun? Sen lord musun Ali? Kimsin sen? Kimsin Ali sen? Ben niye tanımıyorum seni? Ucuz bi lümpensin Ali sen.. Lümpen.. Anlamadın dimi? Anlayacağın dilde söyleyeyim o zaman: Kimsin lan sen?!" Cenk Kızıltan.

-----

Savaş: Redportun arsası tamamdır usta
    Cansu: E orayı Aygünler almıyo muydu noldu?
    Cenk: Ya onların paraları çıkışmamış ya
    "Savaş: Ya çok ısrar ettiler şekerim biliyomusun lütfen siz alın aman filan diye

-----

Hafız Baba:

Sen kılıç mısın Ali? Söyle kılıç mısın sen?
    İyi öyleyse kılıç ol. Kılıç eğilmez, bükülmez, erimez.. Kırılır mı?
    Evet kırılır. Paramparça olur mu?
    Evet olur. Ama kılıç çıktığı kına dimdik girer.
    Eğilen kılıcı tahir dünya yazmamıştır daha sende eğilmeyeceksin, dimdik duracaksın.
    Karının ve bebeğinin önünde dimdik duracaksın..

------

Cansu Kızıltan

Doğdum, büyüdüm benim olmayan herşey Ali’de idi. Ali’yi ben çok sevdim.
    Dünya ne şekilde ve nereye dönüyor olursa olsun Ali istese bile ben Ali’den vazgeçicek değilim..

------

Şeyma

Babam onu eve ilk getirdiğinde bilmem kaç gündür yemek yememişti, açtı… Çorabının tekindeki deliği diğer ayağının üzerine koyarak kapatıyordu sürekli. Bir ara zil çaldı, babam kapıya çıktı. O dönene kadar, yani tam karşısında oturuyordum, yüzüme bile bakmadı. Bakışlarını bir an olsun ayırmadı masa örtüsünden. Babam dedi ki, ne kadar yaralanmış berelenmiş olursa olsun maya sağlamsa korkma dedi. Ama maya bozuksa onu sırça sarayda da yaşatsan bir halt olmaz ondan dedi. Bu çocukta maya sağlam, dedi.

Ben ne dedim? Ne diyebilirim ki! Can atıyordum zaten…

Onun savaşı bitmeden huzur bulacak mıyız?
    Hayır, biliyorum. Gece uykusunda dişlerini sıkıyor. Gıcır gıcır ötüyor dişleri. Bazen uykusunda elimi tutuyor. Normalde hiç yapmayacağı şey tabi… Sanki annesinin elini tutar gibi, yada bir kuyuya yuvarlanıyormuş da bana tutunuyormuş gibi…

Onu seviyorum…

Diğer kadını biliyor muyum?
    Biliyorum, daha ilk günden anladım bunu. Ben önüne yemek koydum. O gözlerini kaldırmadı masadan.
    Kıskandım… Bu ateşten bir şey…

Ama bu magazin şeylerindeki yani programlardaki şey değil bu, okullarda öğretilen şey değil bu! Haberlerdeki şey değil bu. Bu hayat. Hayat bu, gerçek.

Gerçek şu, ben Ali’yi seviyorum…
    O kadında Ali’yi seviyor.
    Ali ikimizi de…

2. Cevap: Kılıç Günü dizi replikleri

Valla diziyi bugün seyrettim fena degilmis,
    Ezel den sonra izleyerek "suç işleyecegim" :) bir diger dizi olabilir.
    (Öyle bir gecer zamanki dizisini de izliyorum, belirteyim :f30: )

Replikler zaman zaman hafif olsa da kimi yerlerde hosuma gitti.

Esref Saati nin Sebatisi (Ali Atay) igrenc bir role soyunmus olsa da
    oyunculugu yine üst düzeyde. Seviyorum Ali Atay in oyunculugunu.

Ayrica Nazım tiplemesi de cok hoş. :f118:

3. Cevap: Kılıç Günü dizi replikleri

Hafız Baba biraz Ramiz Dayıya özenti gibi geldi dizinin bir iki bölümünü zar zor izledim ama takip ettiğim bir dizi değil.