Kil maskesinin hazırlanması

'Kişisel Bakım' forumunda YAREN tarafından 29 Kasım 2010 tarihinde açılan konu


 1. Kil maskesi cildin yaşlanma sürecini yavaşlatarak daha genç bir görünüm kazandırır.Kil maskesi tarifiyle cildinizi mineral açısından besleyecek ve kapanan gözeneklerin yeniden açılarak cilt hücrelerinizin tazeliğini korumasını sağlayacaksınız.

  Kışın soğuk havalar nedeniyle cildimiz sürekli tahriş olmakta ve tahriş olan cilt de yıpranır.Tabii bu yıpranma sadece kış aylarıyla sınırlı değildir.

  Soğuktan yıpranan cildimiz, kapalı mekanlarda da havasızlıktan ve ortamdaki hava kirliliğinden dolayı cilt gözeneklerimizin kapanması gibi zarara uğrayacaktır. Sürekli tahriş olan cilt de giderek zayıflayacak ve yaşlanması da aynı oranda giderek hızlanacaktır..
  Kil maskesi tarifi

  Yemek kaşığı kullanarak 3 kaşık kil ile birlikte yarım su bardağı kadar su alınarak; üzerlerine üçer damla limon suyu ve zeytinyağı damlatmalısınız.

  Elde edilen karışımı yüzünüze sıcak şekilde sürmelisiniz ve yüzünüzde kurumasını sağlamalısınız. İşlemleri yaparken narin olmaya ve cildinize zarar vermemeye özen göstermelisiniz.
  [​IMG]
  Kil maskesini kullanırken göz çevresine ve dudaklarınızın etrafına sürmemeye özen göstermeniz gerekmektedir.

  Yüzünüzde kuruyan maske sertleşecektir fakat kuruduktan sonra ılık su yardımıyla yıkadığınızda kolaylıkla dökülür. Ilık su yerine limonlu ılık su da tercih edebilirsiniz..