Keyifli Bir Bulaşık İçin

'Eğlence' forumunda MisLinA tarafından 26 Aralık 2008 tarihinde açılan konu

1. Gerekli malzemeler
    1 çift bulaşık eldiveni
    1 ad bulaşık fırçası
    1 ad Kaliteli bulaşık deterjanı ve sünger
    1 ad mp3 çalar

Bunları hazırladıktan sonra, mp3 çalarınıza koyacağınız şarkı dizilimi ayarlanır.

1- Rafet El Roman - Sevdim ama sonu yoktu
    2- Sinem - yaz yağmuru
    3- Emre Aydın - Bu kez anladım
    4- Ajda Pekkan - Aynen öyle
    5- Cüneyt Tek - Gidersen
    6- Sezen Aksu - Denizyıldızı
    7- Tual - Tiryakinim
    8- Zeynep Dizdar- Sana Güveniyorum
    9- Tan - Rica ederim
    10- Neslihan - Hiç sevmedim
    (Bu kadar şarkı yeter, yoksa mutfaktan çıkamazsınız) :f196:

Şimdi bulaşığa başlayabiliriz.

Bulaşığımız 5 işlemde gerçekleşecektir.
    1-Sıyırma
    2-Temizleme
    3-Sabunlama
    4-Durulama
    5-Kurulama

Önce eldivenimizi giyeriz.
    Ardından alacağımız büyükçe bir tepsiye tabaklarda kalan atık ve tortuları tahta bir kaşıkla sıyırırız. Bu işlem çok önemlidir.
    Çünkü tabaklardaki tortu iyi temizlenmezse lavabonuz tıkanarak akışkanlığı engellenir. Bir diğer önemli hususta, imkan varsa sıyırma işlemini tahta kaşıkla değil, teflonları çizmeyen özel yapım elastik kaşıklarla yapın. Bu şekilde teflonların çizilmesini engellemiş olursunuz.

Sıyırma işleminden sonra bulaşık fırçasını kullanarak, kısık akan muslukta bulaşıklar tekrar elden geçirilir ve kalan küçük tortular da
    temzilenir. Bütün bulaşıklara bu işlem uygulandıktan sonra, bulaşığımız en büyük kap'tan başlanarak deterjan ve ılık su koyulmuş orta boy bir leğene alınır. En büyük kap'tan başlama nedenimiz, sabunlama işlemi yapılıp durulama için ayıracağımız kaplarımızı büyüğün içerisine koyarak devrilmelerini önlemek.. Leğen ise su tasarrufu açısından önemlidir.

Bu şekilde en büyük kap'tan başlayarak bütün bulaşıklarımızı deterjandan geçirip durulamaya hazır hale getiririz. Burada püf nokta, ritmimizi çalan müziğe göre ayarlamak ve şarkıya mırıldanarak eşlik etmektir.

Geldik durulama işlemine . Durulamadan önce, duruladağımız kap kaçaklar için büyükçe bir sini veya tabaklık hazırlamak işinizi
    kolaylaştıracaktır. Çünkü durulma işlemine en küçük bulaşıklardan başlama durumundasınız. (Büyükler en altta kaldı ve içleri dolu)
    Burada da püf nokta, ritmimizi yine çalan müziğe göre ayarlıyoruz ve o anda elimize gelen bardak, kaşık, cezve gibi materyalleri mikrofon
    yaparak şarkıya eşlik ediyoruz.

Yalnız bıçak ve çatal gibi materyaller elimize geldiğinde mikrofon yapmıyoruz. Çünkü şarkının havasına fazla kapılıp kendimizi
    yaralamamız söz konusudur. :f196:

Durulama işlemi de bittikten sonra sıra kurulama aşamasına geldi. Burada kurulama bezimizin suyu iyi emen ve leke bırakmayan türden
    olmasına özellikle dikkat ediyoruz. Kurulamadan geçen tabak, kaşık ve diğer eşyalarımızı yerlerine yerleştirerek ortamı topluyoruz.

Hadi geçmiş olsun :f106:

2. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

Bu kadar basit işte... :f106:

3. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

Valla bırakın mp3 ü Bu dediğiniz sanatçılar mutfakta konser bile verse Bulaşık işi hiç keyifli olmaz :):)))))):))))))))

4. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

:f30: Bulaşık yıkamadığım için bunları uygulamama gerek yok sanırım:f40:

5. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

Mislina ütü yapmanın keyifli yönteminide yazabilir misin bulaşık konusunda çok yararlı oldun ama benim en büyük derdim ütü kendimi son ütücü gibi hissederim ütü yaparken :f106:

6. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

:):):) öyle bi program vardı dimi hazan abla?armağan çağlayan sunuyodu.

7. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

Mislina mp3 çalara 10 şarkı koymuşun Bir şarkı 4 dk sürse bizim bulaşıkla boğuşmamız 40 dk mi sürecek yani :oops: Ömrümüz mutfakta geçiyor yani. :(bu ne biçim zulumdür yahu.

8. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

yok artık bulaşık makineleri var arkadaşlar icad edileli baya oldu tavsiye derim:f106::f30::f40: hazancım malesef ütüye çare bulamadılar henüz aslında bir makine olsa ütülencekleri koysan sana ütülenmiş şekilde geri verse ne güzel olurdu dimi:f196::f106:

9. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

:f30::f30::f30:

Olurmu yawwwww bulaşıktan güzel bir uğraşşş varmı.... Mecbur kalınca zevk almaya başladım :(

10. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

hemen deniyorum Mislina bakalım yazdığın kadar zevkli bir bulaşık yıkıyabilecekmiyim :f106:

11. Cevap: Keyifli Bir Bulaşık İçin

nefret ederim bulaşık yıkamaktan :)Allahtan bulaışk makinesi var :f40: