Keşkek

'Damak Keyfi' forumunda Wish tarafından 2 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Malzemeler

* 1 tas keşkeklik buğday
    * 250 gr. et
    * Tereyağı
    * Tuz

Yapılışı

1. Keşkeklik buğdayı 1 gece önceden ıslatın. Islatmadan önce iyice ovarak suyunu akıtın.

2. Düdüklü tencerenin dibinde büyük parçalar halinde kesilmiş etleri, rengi değişene kadar pişirin. Islatmış olduğunuz buğdayın suyunu süzdürün ve yine ovarak güzelce yıkayın. Buğdayı etlerin üzerine koyun. Suyunu ve tuzunu da ekleyip düdüklü tencerede 20-30 dk. kadar pişirin. (Su miktarını 1 ölçüye 4 ölçü olarak ayarlayın).

3. Piştikten sonra düdüklü tencerenin havasını çıkarın ve kapağını açın. Pişen keşkeği tahta kaşıkla etlerini parçalayarak bir güzel karıştırın.

4. Üzerine kızdırılmış, bol tereyağı gezdirip afiyetle yiyin...

2. Anemmm! Benim memleketimin yemegi... Hemde düğünlerimizin anayemegi valla.. Olmazsa olmazlardan yani :f40:

Anam çok güzel yapar ama ben çok sevmem, ne biçim köylü isem ;) :

Ellerinize saglık WisH :f9: :f9: :f9:

3. ımmm ellerinize sağlık Wish
    :f106: biz yörenin yemeği değil ama severek yerim

4. Ellerine sağlık WİSH karnımda acıkmıştı hani :f106:

5. adı değişik biz dövme pilavı deriz. Düğünlerin baş yemeğidir öylesine:f40: olmazsa olmazlardan:f106: emeğine sağlık WİSH:f118:

6. Ahaaa inanmıyorum gözlerime, içinde soğan yok, domates yok tam benlik :f106: :f106:
    Valla bunun üzerine şöyle kocaman bir alkış :f118: :f118: :f118: birde ellerine sağlıkkkkk WisH derim ben ilk fırsatta deneyeyim :f40:

7. keşkek çok duydum ama hiç yemedim bende aslında bi denesemmi diye düşünüyorum koly gibide görünüyor :f20:

teşekkürler Wish ellerine sağlık :f9:

8. Evet çok güzel olur ama soğansız olmaz yafff:f106:

Ellerine sağlık Wish:f9:

9. Soğan yok domates yok ama et var tereyağı var..;) : :f106:

Olsun yine de teşekkürler WisH Ablacım..:f40:

10. Guduvvv ninem çok güzel yapardı

11. [grade="0000FF FFA500 FF1493 008000 008080"][frame="1 80"]Ellerine sağlık WİSH karnımda acıkmıştı hani[/frame][/grade]

12. Hangi yörenin yemeğidir tam bilmiyorum ama o yörenin forumdaşllıları ya da tarifte bulunan çağrışırsa lezzeti daha farklıdır. :f106: Lezzetli bir yemeğe benziyor. Ellerine sağlık, akşama yemek menülerimden...:f40:

13. Ben hiç beceremem böyle şeyleri sen yaparsın yeriz artık WİSH...

Teşekkürler..