Kendini tavuk zanneden kadınlar...

'Masallar ve Hikayeler' forumunda Jeeny tarafından 14 Kasım 2008 tarihinde açılan konu

1. Manavdan domates alırken,iki çürük domatesin hızlı el hareketleriyle poşete atılması neticesinde aldatıldık defalarca...
    Manav,domates alırken toptancı tarafından aldatıldı...
    Toptancıyı aldatan tüketciydi...
    Bu böyle gider..
    Mutlu mesut bir şekilde aldatırız birbirimizi.
    Sokakta,işte,evde..vs..
    O kadar da kanıksarız ki bu durumu,aldatılan,kazık yiyen bizsek,başka birini aldatıp durumdan sıyrılmayıda maharet sayarız..
    Örneğin sahte bir parayı,yada yırtılmış bir parayı ilk fırsatta kullanıp,başka birine 'geçirmek' murlu etmezmi bizi?..
    Her fırsatta birbirimizi aldatmayı başarı bellerken,ikili ilişkilerde ortaya çıkan aldatma çok da tuhaf gelmemelidir bence..
    Adam karısını aldatır...
    Bunu hissederse,kadınında intikam için adamı aldatma ihtimali mevcuttur.
    Böyle bir intikam yolu,esen global rüzgarlarla etrafımızda sıkça görünüyor..
    Önceden içine atardı kadın.
    Kahrolurdu..
    Ağlardı..
    Yinede yarasına tuz basan,bu sevimsizliği kabullenen kadınlarımızın sayısıda az değil..
    Yani gururunu ayakları altına alıp,geceleri tiksinerek de olsa herifinin koynuna girer..
    Neden?..
    Parası yok..
    Neden?..
    Üretecek gücü yok..
    Kartal ile tavuk hikayesini bilirmisiniz?..Forumdaşlı löperceklerim mini mini birlerim..
    Yoo cevap vermeyin,duyamam ben..
    Yani yeri geldi hikayeyi anlatacağım ve bir soruyla bağlamak amacındayım..
    Soru öylesineydi yani...
    Kartalın biri yüksek semalarda uçarken,pençesiyle tuttuğu yumurtasını düşürür..
    Yumurta bir tavuk çiftliğinin önüne düşer..
    Tavuklar şaşırır..
    Kendi yumurtalarına benzemeyen daha ihtişamlıdır..
    Birkaç tavuk bir araya gelir,yumurtayı iteleye iteleye kümeslerine götürürler..
    Tavuklar yumurtanın üzerinde her gün sırayla kuluçkaya yatar..
    Birgün yumurta çatlar..
    Ve içinden kartal yuvası çıkar..
    tavuklar hayretle kendileriyle alakası olmayan bu yaratığa bakar..
    Ve onu kabullenirler..
    Kartal yavrusunu bir tavuk gibi eğitmeye başlarlar..
    Suyu böyle içeceksin..
    Solucanı böyle lüpteleceksin..
    Artık kartal bir tavuk olup çıkmıştır..
    Bir gün onu yetiştiren tavuklardan biriyle dolaşırken,gökyüzünde bir kartal görür..
    Şaşkınlığını gizleyemez..
    'Bu ne muhteşem bi kuş böyle..Kanatları,renkleri,gagası ne kadar da güzel vay anağn babağn kemüğne'der..
    Tavuk,yavru kartala o kartaldır gözleri çok keskindir,binlerce metre öteyi görür..En güçlü kuşlardandır'der..
    Ve kartal yavrusu,tavuk gibi büyüyüp,tavuk gibi ölür,var olan gücünün farkında olmayarak..
    İşte kadınlarımızın durumunu kendisini tavuk zanneden bu kartala benzetirim..
    Oysa ki,güçlülerdir..
    Tuttuklarını koparırlar..
    Ama kadınlarında gücü yok sayılmıştır..
    'Ben modernim'diyen kadın bile erkek egemen toplumun baskısına bıyun eğmiştir..
    Çkere giderim,diyemez öyle kolayca..
    Erkek kısmı,bu adil olmayan gücü kendisine verilmiş bir lütuf sanar ve dilediğini yapar..
    Çevremde var olan aydın dediğim,vay be demokratmış dediğim,bir zamanlar ülkeyi aydınlığa sürükleyeceğini iddia edeler yapar ki bunu,bumudur senin aydınlığın diyesim gelir..
    Adı üstünde yav aldatmak..
    Kandırmak yani,yalan söylemek,aşağılıkça tezgahlar hazırlayıp eksilmek..
    Ya 'öteki'kadın neden yapar bunu 'beriki' kadına?..
    Çünkü onun hayatı bacak arasında başlar,bacak arasında biter..
    Vicdanıda,beynide,onuruda sadece oradadır...
    Bir ettir yani o..
    Başkada birşey değil..
    Ve kadınlarımız..
    Ne desem ben size?..
    Hepiniz kartalsınız desem..
    Kanatlarınız zarif..
    Güçlüsünüz desem..
    Değişirmi birşey?..
    Öylesine örselenmişsinizki çoğunuz..
    Taaa çocukluğunuzdan hemde..
    Nasıl desem bilmem ki?..
    Uçun işte yaaa!
    Kartal gibi...
    Kartal!..
    Kar-tal...

2. Kardeşimmmm öncelikle h.geldinn:f91: bittimi askerlik yav ne çabuk ::f73:

Hikayeden birşey anlamadım bir daha okuyucagım ozaman tekrar yorum yaparımm :)

Seni gördüğüme çok sevindimmm..:f77:

3. Yawww jennyy askerdeykene kadınların değiştiği falan yok aynılarr, ne kartalı yaww onlarr kaplan gibi maşallah eskidendi o dediğin.. Şİmdi piliç gibi gözüküp kartal oluyolarrr Allah esirgeye..... Kadın hükümlü bir devirde yaşıyoruzz.. O yüzden bu haldeyiz yaa nerdee o osmanlıı zamanları ahh ahh..

4. bu yazıya söylenecek çok söz var ama ben sadece şunu söylüyorum;uçmak için ne olursan ol kartal ya da şahin, o yüksek semayı bulman şart...Ha bulamassan ne olur bir ağacın dalında tünersin. :f196:

5. aynen katılıyorum :f196:

6. eline sağlık jeny kardeşim:f20::f118: