Kendimi Şikayet Ediyorum Sana

'Masallar ve Hikayeler' forumunda ORHAN tarafından 24 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. [​IMG]

Kendimi Şikâyet Ediyorum Sana

Hayat benim uydurduğum bir yalandan ibaret... Küçük ve zararsız gibi görünse de canımı çok acıtan bir yalan... Umutlarımı söndürüp, karalara çaldığım bahtsız bir kadere yamanmış uyduruk bir ömrün nihayetsiz bir tesellisinde çırpınıyorum. Çırpınışım aslında basit bir can telaşı gibi değil, daha derin bir anlama dolanıyorum. Sarmalında boğulurken, emanetimi emanet bıraktığım gemimin akıbeti artık hiç umurumda değil. Bir yola çıkmışım öyle bir yol ki hem bitmeyecek gibi hem de geriye dönmemin de bir anlamı yok.

Hep yaptığımdır geçmişe bir seyahat ve keşkeler ve pişmanlıklara örülmüş geç kalmış tesellilerin buruk ve acınası sorgusu… Oysa yaşadığımız her şeyin bir amacı var ve hep olmalı… Ancak ben bunu artık anlayamayacak kadar derindeyim. Belki de anlıyorumdur ama anlamamak olası kargaşanın önüne bir set gibi durduğundan, daha işime de geliyor olabilir. Ama hangi insan güneşten kaçabilmiş ki ben yakalanmayayım.

Anlamsız sorularıma kendimce uydurduğum bahanelerim artık avutmuyor beni… Hangi yöne dönsem bir ok hedefe giydirilmiş. Kısaca kaçmanın imkânsızlığına iman etmemem için bir neden olmasa da bir kılıfa tutunmak gayretindeyim. Gülünç… Çünkü ben de gülüyorum. Artık komik olanın değil olmayanın gülümsetmesi ne kadar saçma olsa da kanıksadığım bir ezberim oldu.

Niyetlerimin garip nezaretinde, bir tarafı günah diğer tarafı sevap bir eksende sarkaç misali bir o yana bir bu yana savrulmak yeterince canımı yaksa da artık ezberlediğim bir fiilin öznesi olmanın yarattığı hissiyatsızlık ruh halime giydirildi. Garipsemek ya da şaşkınlık yaratacak bir fiile son derece açım. Kanıksanmış ya da modern tabirde “öğrenilmiş” bir acizliğin hükmüne boyun eğiyorum. Her bir tokat, ya da tekme belki de yumruk sadistçe bir zevkin doruğuna ulaşmamı sağlıyor. Oysa önceleri böyle miydi?

Sadist dediğim için çok mu ürkütücü bulursunuz beni orasını bilmem ancak, acılarımdan zevk almak zorunluluğu tecavüzün kaçınılmaz olduğu her noktada bir can simidi…

Bulanık bir resme bakar gibiyim sanki… Gözlerimi bulandıran her neyse aklıma da yön çiziyor. Dışardan baktığım her şey içine girince uzaklaşıyor, matlaşıyor. Ömrümde netlik ayarı az kareler o kadar çok ki, flu bir rahmin günah tohumu olarak kendimi vasfetmek çıkmazına saplanıyorum.

Çırpındıkça daha da batıyor insan… Hareketsiz olsan da sonuç yine aynı, değişmiyor. Nasıl hareket edebileceğimi artık kestiremiyorum.

Çok mu acziyet içindeyim acaba sorusunu günde bilmem kaç kere aynada vururken yüzüme, beni tatmin edecek bir cevabı beklemenin mucizevî bir tarafı beni daha da çok çekiyor gibi… Bir anafor… Bir girdap…

Kendimi şikâyetten ibaret kalan cümlelerim bunlar… Ne bir sitem ne de bir serzeniş... Kendimi kendi kelimelerimle vurmak çok hoşuma gidiyor. Yaşadıkça öğrendiğim gerçeklerden biri de kendi canımızı en çok bizim acıtabileceğimiz gerçeği…

Ne kadar da kolay değil mi senin olmayana, senden olmayana vurmak!

Dediğim gibi bir isyan değil bu… Sadece kendimi şikâyet…

Yaşayamadığım ömrün, içimde ukde kalan artıklarını toplayıp sunduğum bir tasvir…

Yaşamak zor olsa da seni yaşamaktan başka çaremin olmadığını bildiğim uyduruk hayatıma söylediğim en ağır kelimelerimle…

2. Cevap: Kendimi Şikayet Ediyorum Sana

Ne kadar da kolay değil mi senin olmayana, senden olmayana vurmak!

Dediğim gibi bir isyan değil bu… Sadece kendimi şikâyet…

Yaşayamadığım ömrün, içimde ukde kalan artıklarını toplayıp sunduğum bir tasvir…

Harikaaaaaaaa..Ayakta alkışlıyorum..:f118: Kaleminize sağlık Orhan Hocam..:f40:

3. Cevap: Kendimi Şikayet Ediyorum Sana

Çok güzel bir yazıydı Hocam. :cool:İnsanın zaman zaman pişmanlıklarının ve keşkelerinin olmadığı bir hayatta iç hesaplaşmada olmaz zaten.Bazen yaşamak için bir nedenimiz bile olmadığını düşünsek bile bizi hayata sıkı sıkıya bağlayan ve ne olduğunu bilemediğimiz bişeyler mutlaka vardır diye düşünüyorum.

4. Cevap: Kendimi Şikayet Ediyorum Sana

Bendede onca kalem var kırmızı mavi yeşil siyah çeşit çeşit hepsini denedim ama hiçbiri böyle edebi şeyler yazamadı;) :;) :

5. Cevap: Kendimi Şikayet Ediyorum Sana

Bir yola çıkmışım öyle bir yol ki hem bitmeyecek gibi hem de geriye dönmemin de bir anlamı yok...

Her paragrafı ayrı bir anlamlı ve ayrı güzellikte.. yaşadıkça öğrendiğimiz/ tecrübe ettiğimiz, canımızı ençok yakan ne yazık ki bizlerin kendi canımızı acıtabileceğimiz gerçeği..
    Kaleminize güzel yüreğinize sağlık Hocam teşekkürler:f118:

6. Cevap: Kendimi Şikayet Ediyorum Sana

Bir yola çıkmışım öyle bir yol ki hem bitmeyecek gibi hem de geriye dönmemin de bir anlamı yok.
    Seninki şikayet değil be arkadaş icin acıyor.hayat her zaman bizlere bi şekilde oyunlar oynuyor.:eek: