Kendim özetledim - Ağustos Böceği ile Karınca

'Kısa Bilgiler' forumunda küçük-prenses tarafından 5 Mart 2010 tarihinde açılan konu

1. Hepiniz şu ''Ağustos Böceği ile Karınca'' hikayesini bilirsiniz.Ama işin aslı hiç de sizin bildiğiniz gibi değil.İşte şimdi size onu anlatcam...
    Karınca her zamanki gibi çalışır,ağustos böceği ise kışı düşünmeden saz çalarmış.Karınca bir gün yine çalışmak için evinden çıkmış.Bu sefer ortalıkta ağustos böceği ve sazı yokmuş.Karınca meraklana meraklana çalışıyormuş.O sırada ağustos böceğini dilenirken görmüş.Ağustos böceği:
    -Lütfen, yardım et!Çoluk çocuk dışarda aç aç geziyoruz.Karınca:
    -Ben tüm yaz çalışırken sen saz çalıyordun.Ama aslında sen saz çaldıkça bizim çalışasımız geliyordu.Sen bize bu konuda yardım ettin,şimdi sıra bizde.demiş ve ağustos böceğini eve davet etmiş.Ağustos böceği yine saz çalıyormuş.Ama dışarıdaki dondurucu soğuğun etkisinden kurtulamadığı için,yarım saat kekeleyerek şarkı söylemiş.Karınca ve ailesi ona yiyecek vermiş ve neşeli bir akşam geçirmişler.Ağustos böceğide bundan sonraki yazlar hem saz çalıyor,hemde çalışıyormuş....:f40: :f40:

SümbüL bunu beğendi.

2. Cevap: Kendim özetledim - Ağustos Böceği ile Karınca

Ellerine sağlıık cadı çok güzel olmuş.
    Arada derslerini buraya at tekrar etmiş olursun. :D
    Aferinn. :)) (+rep) ;)

3. Cevap: Kendim özetledim - Ağustos Böceği ile Karınca

[:):)Saol..