kendi degerlerimizi koruyalım

'Kısa Bilgiler' forumunda _Tusun@mi_ tarafından 10 Nisan 2010 tarihinde açılan konu

1. Ben bu yazımda sizinle insan dedigimiz o muhtesem erisilmez varlıgın son yıllarda ne kadar insanlıkdan çıktığından konusmak istedim.ARTIK KENDİ DEGERLERİMİZ KALMAMIŞ DURUMDA. HERKEZ İKİ YüZLü VE HATTA BUKALEMUN GİBİLER her yere, konuya ve kişiye göre renk degistiriyorlar.Nereye gittik ve ben artık geri döneceğini de sanmıyorum ama şunu iyi biliyorum bizim çocukluğumuz bu zaman ki yaşamdan cok daha güzeldi, daha güvenilir, daha özgürdü. Özgür derken ortamlar daha güvenli idi ama artık kapı komşuna güvenemiyorsun, her şey sanal olmuş.Bizler sanal olmamaya çalısıyoruz.Sadece bizden sonraki nesile bana kızmayın ama üzülüyorum ama bizler ne ögretirsek ne verebilirsek o kar insallah güzel nesillerin ve daha güzel dünya olması dilegi ile...

2. Cevap: kendi degerlerimizi koruyalım

Düşüncelerine katılıyorum.Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete hesabıyla inanılmaz bir yozlaşmanın içine sürükleniyoruz.Bizim en büyük sorunumuz bir şeye ulaşmaya çalışırken elimizdeki diğer güzellikleri kaybetmek.Teknolojiyi kullanmak gerekli ve kaçınılmaz ancak bizim hatamız her şeyimizi bunun arkasında yok etmek;yok saymak.
    Ama her şeyin dışında hala güzeli öğretenler ve öğrenen yeni nesillerin olduğu inancındayım.Bir gün çıkacaklar ve dur demesini bilecekler.Zaten öyle değilmidir.Birileri umursamadan bozar ve yıkar ama o yıkıntıları tamir edecek birileri mutlaka olur.Olmalı...

3. Cevap: kendi degerlerimizi koruyalım

evet haklısın bende bu ümitle yasıyorum

4. Cevap: kendi degerlerimizi koruyalım

çok haklısın layd hanım