Kedidili Bisküvili Profiterol

'Damak Keyfi' forumunda Blue tarafından 28 Haziran 2010 tarihinde açılan konu

1. Kedi dili Bisküvili Profiterol

Yine bir Blue lezzeti ile karşınızdayım.:)Son derece pratik(o kadar pratik ki eliniz çabuksa 15 dak.:)) ve lezzetli bir profiterol tarifi...

Malzemeler

1 paket kedili bisküvisi (artık hemen hemen her markette var.Eğer bulamazsanız pastaneden 12 adet kedidili bisküvi alın)
    5 su bar. süt
    5 kaşık un
    5 kaşık şeker
    1 paket toz krem şanti
    1 paket vanilya
    1 paket çikolata sosunun yarısı yeterli (sosu evde hazırlamak isterseniz;süt,nişasta ve kakao ile hazırlayacaksınız )

Yapılışı Süt,un,şekeri bir tencerede karıştırarak pişirin.Soğuyunca krem şantiyi toz olarak karıştırın ve çırpın,vanilyayı ekleyin.

Dikdörtgen ya da kare bir borcama kedi dili bisküvilerini soğuk süte batırıp çıkarın(çok bekletmeyin )sırayla dizin üzerine kremayı dökün.Kalan kedi dili bisküvilerinide sütte ıslatıp kremanın üzerine dizin.Tekrar kalan kremayı dökün.(Yani bir sıra bisküvi,bir sıra krema şeklinde)

En son hazır çikolata sosunu üzerindeki tarife göre hazırlayın.Biraz soğuyunca pastanın üzerine dökün(isterseniz şekilde verebilirsiniz bu sosla fakat ben heryerine yayıyorum:)) ve buzdolabında soğutun.Afiyet olsun...

2. Cevap: Kedidili Bisküvili Profiterol

Mutfakta Bu Sefer Biri Var Abla Yakalandın:)))

3. Cevap: Kedidili Bisküvili Profiterol

Evet yakalandım Rizeli :) Ama siz olmadan boğazımdan geçmedi bak ;)

4. Cevap: Kedidili Bisküvili Profiterol

Bende Size [​IMG] Hediye Olsun Bir Pastanın Lafı Olmaz Canimmm::D

5. Cevap: Kedidili Bisküvili Profiterol

:f73: yalancıda olsa burda Profiterol varmış :)Hiç dayanamam
    Bluemm masus mu yapıyosun bunu bana. :(

6. Cevap: Kedidili Bisküvili Profiterol

Yok be canım.;)Biliyorsun okullar tatil olunca Berka bu tarz şeyler istiyor.Ben de yaparken sizi de unutmadım. ;)

7. Cevap: Kedidili Bisküvili Profiterol

Heee. kedinin ciğere baktığı gibi bakıp bakıp yalanıyoruz bizde :)

8. Cevap: Kedidili Bisküvili Profiterol

az önce yaptım bende daha tadına bakmadım ama çok güsel görünüyo:)