Kazım Koyuncu Biyografi

'Biyografi' forumunda Lider tarafından 25 Haziran 2008 tarihinde açılan konu

1. Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Yeşilköy (Pançol)'de, 7 Kasım 1971 tarihinde doğmuşsa da nüfusa geç kaydedildiğinden dolayı resmi doğum tarihi 10 Mayıs 1972'dir. Müziğe ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başlamış, çocukluğu, "üstadım" dediği, "Kemençeci Yaşar" lakabı ile tanınan Yaşar Turna'nın yanında türkü dinleyerek geçmiştir . İstanbul'a üniversite eğitimi için geldikten sonra müzikle yoğun olarak uğraşmaya başlamışsa da İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden siyasi nedenlerle ayrılmıştır. 1992 yılında profesyonel müzik hayatına atılmıştır. 2004'ün sonlarında sanatçıya akciğer kanseri teşhisi konulmuş ve kanser tedavisi görmeye başlamıştır. 25 Haziran 2005'de, 33 yaşında, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmiştir.

"Ben bir müzisyenim, ondan sonra biraz Karadenizliyim, ama hepsinin ötesinde ben bir devrimciyim. Ve gerçekten doğru bildiğim bir şeyi en azından çok zorlanırsam ortaya koymaktan çekinmem" diyordu bir röportajında Kazım Koyuncu.
    Kazım Koyuncu.

Wish bunu beğendi.

2. Karadeniz'in hırçın çocuğu KAZIM KOYUNCU'yu rahmetle anıyoruz. Gitmek hiç bu kadar güzel anlatılmamıştır.

İşte gidiyorum
    Birşey demeden
    Arkamı dönmeden
    Şikayet etmeden
    Hiçbirşey almadan
    Birşey vermeden
    Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum

Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
    Yürüyorum sanki senin yanında
    Sesin uzaklaşır herbir Adımda
    Ayak izim kalmadan gidiyorum

Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
    Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
    Bana kimse sen gibi sarılmadı
    Işığımız sönmeden gidiyorum
    Emeğine sağlık LİDER:f118:

3. Sesinin güzelligi kadar, beyefendi kişiligi ile her zaman saygı ile anılacak..

Bazı şarkılarını çok severim..

Allah rahmet eylesin.. Teşekkürler Lider :f40:

4. Allah mekanını cennet eylesin.Rahmetle anıyoruz.. emeklerine sağlık lider paylaşımın için teşekkürler...

5. Allah rahmet eylesin genç yaşta aramızdan ayrıldı. Şarkıları çok güzeldi. Paylaşımın için teşekkürler LİDER...

6. Güzel şarkıları vardı. Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun. O belki şu an aramızda değil ama şarkıları daima aramızda olacak.
    Paylaşım için teşekkürler abi

7. bilet çekmecemde konseri beklerken, o haberi okumak çok kötüydü

8. genç yaşta kaybedilen ender sanatçılardan biriydi Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun :)
    tesekkürler abi güzel paylaşım için